Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fhoox

Centrum Opery

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na innych przeglądarkach możecie zwijać sub-fora PCL? Bo nie wiem czy to Opera czy Onet coś spapierzył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wrzucić tutaj pliki z certyfikatami z najnowszej opery ?.

 

Od razu pisze, że od wersji 41 zrypali "opóźnienie ładowania stron" wrzucając jakiś "inteligentny" (czyt. "d3bilny") skrypt i przestała ta funkcja działać dla wielu stron. Dlatego zostałem przy wersji 40.x ale ona już się pluje przy wielu stronach o nieaktualne certyfikaty.

 

Prawdopodobnie chodzi o plik opcacrt6.dat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże kochany... może mi ktoś powiedzieć jak włączać/wyłączać aktualizacje automatyczne (jakiekolwiek nawet do diaska!) Opery ?

 

Potrafi mi gry wyrzucać bo się update nieproszony robi.

 

Nie chcę tego całkiem zablokować bo tak raz na tydzień sobie update manualnie chcę robic.

 

Albo jakies ustawienie mniej nachalne - macie pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.dobreprogramy.pl/Saskatchewan/Wylaczenie-aktualizacji-automatycznych-Opery,53362.html

 

Mnie pomogło, bo też wkurzały te aktualizacje, zwłaszcza dodanie wartości w zmiennych środowiskowych (użytkownika), dodałem ją też do zmiennych systemowych bo nie do końca działało.

 

 

Mam też pytanie odnośnie pewnej nowej bardzo wkurzającej funkcji a mianowicie "Sekwencja rozruchu", która odświeża najczęściej używane karty po uruchomieniu opery, mimo włączonej opcji "Opóźnienia ładowania kart".

 

Jak to cholerstwo wywalić ?!.

 

 

https://www.dobreprogramy.pl/Saskatchewan/Wylaczenie-aktualizacji-automatycznych-Opery,53362.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę odzyskać ustawienia po formacie?

 

Zrobiłem tak: znalazłem foldery:

 

Instalacja: C:\Program Files (x86)\Opera

Profil: C:\Users\koper\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable

Pamięć podręczna: C:\Users\koper\AppData\Local\Opera Software\Opera Stable

 

I teraz jak sformatuje to wystarczy podmienić foldery żeby działało? Oczywiście programem, który widzi ukryte foldery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że skopiujesz folder profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niepamiętnych czasów korzystam z Opery i nie chcę innej przeglądarki. Od kilku dni używam stacjonarnego komputera z windows 7. Nie działają mi gify czy ruchome obrazki, przykład na zdjęciu. Filmy YT działają bez problemu. Wchodząc w pasek opery widzę zakładkę "rozszerzenia", ale nie ma "wtyczki. Po wpisaniu w pasku adresu "opera:plugins" wyświetla się "Ta witryna jest nieosiągalna". Problem jest też z hasłami. Zapamiętuje mi jedno do wszystkiego. Dla przykładu Chomik, gdzie każdy z użytkowników ma swoje hasło do folderów, nie mam możliwości zapamiętać do każdego z osobna, po kliknięciu "zapamiętaj", mam komunikat "czy zaktualizować hasło"

Na laptopie z systemem win 8 nie miałam tych problemów.

Zainstalowana wtyczka Flash, tylko nie wiem czy działa, bo po instalacji uruchomił mi się IE którego nie używam.

Na FB gdy chcę włączyć filmik mam zapytanie czy włączyć wtyczkę flash

Informacje o wersji

 

Wersja: 44.0.2510.1218 (PGO) - Posiadasz najnowszą wersję Opery

Kanał aktualizacji: Stable

System: Windows 7 64-bit

Poradzicie ?

post-577840-14927659510296_thumb.jpg

post-577840-14927659581022_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam bo mam ten sam problem co BirdyRhodes - w domu wszystko spoko na Operze, a w pracy na ciągle prosi o Flash Playera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi z jakiego powodu Opera zaczęła robić takie cuda z czcionkami? Inne przeglądarki tak nie robią, nie mam żadnych dodatków w Operze, Opera jest zaktualizowana do najnowszej wersji, Windows 10 także aktualizowany, wirusy wykluczone.

 

Dzieje się tak bardzo losowo, nagle nie widać liter, przy poruszaniu kursorem wszystkie te miejsca z błędami "migają", potrafi się tak zrobić podczas przewijania strony i tak samo nagle naprawić.

post-105255-15033219761464_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu z Opery v49 na stronę poczta.o2.pl lub forum.o2.pl procesor skacze do ok. 40% obciążenia. Nie dzieje się tak pod IE v11 ani pod Google Chromem v58. Czy ktoś zauważył podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. czy w operze można uruchomić menu rozwijalne adresów internetowych?? Jeśli nie ma to duże niedopatrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Od kilku dni Opera namiętnie gubi ciasteczka po restarcie przeglądarki.

Czasem, potrafi nawet zgubić podczas długiej pracy w tej samej sesji - jestem zalogowany na jakiejś stronie, po kilku h wchodzę na nią ponownie i już jestem wylogowany. To samo dotyczy messangera z paska bocznego. Sprawdzałem i podczas pracy przeglądarka w ustawieniach po kliknięciu "Wszystkie ciasteczka i dane witryn..." pokazuje całkiem sporo ciastek ale po restarcie przeglądarki praktycznie wszystkie znikają. Oczywiście mam ustawione przechowywanie ciasteczek...

Win10 Pro (praktycznie świeży...) oraz Opera 51.0.2830.26.

 

EDIT

Ok, jest to błąd w Chromium 64.0.3282.119 z którego korzysta najnowsza Opera - nie działa zapisywanie ciasteczek mimo ustawienia stosownej opcji. Poprawione zostało to w Chromium 64.0.3282.140 więc niestety trzeba czekać na update Opery. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z dużym użyciem CPU po aktualizacji do 52.0.2871.99 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...