Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ARANTES

TV 42'' do grania na PS4 2500-3000 zł (500-600 £)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przebywam aktualnie w Anglii. Można rzecz, że się przeprowadziłem (na razie tylko mentalnie), choć jeszcze sprzętu z polski nie przywiozłem. W kraju posiadam Panasonic TX-P42GT30e. Zastanawiam się właśnie, czy nie nabyć tutaj w anglii jakiegoś TV (Sony) pod PS4 i w przyszłości pod lapka. Na budżet przeznaczam 500-600 funtów 3000zł.

 

 

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

Niewielki, 2m x 3,5 m

 

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

2 m

 

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?

1 osoba,2 osoby

 

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?

Generalnie na wprost ale także lekko z boku.

 

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

stać

 

6.Jak słońce świeci w pokoju ?

Z lewej strony mam okno, ale bezposrednie promienie słoneczne są niemożliwe.

 

7.Jaki masz obecnie telewizor?

Panasonic TX-P42GT30e

 

8.Co chcemy aby telewizor posiadał?

HDMI , rozdzielczość FULL HD , 42 cale

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?

HDMI

 

10.Jakie urządzenia ?

PS4, laptop

 

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?

ok 3 godziny dziennie

 

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

Obojętnie

 

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Filmy

 

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?

Sporadycznie

 

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

Tak, telewizor głównie do gier + oglądanie oglądanie filmów HD mkv.

 

16.Preferencje co do marki ?

SONY LED...tylko sony, jako że chcę mieć późniejszy sprzęt SONY kompatybilny.

17.Preferencje co do wielkości ?

42 cale

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?

Brak.

 

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

Popołudniami i wieczorami, noc

 

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

Chciałbym się zmieścić w 600£, 3000 złotych

 

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?

może mieć, ale jako dodatek. Które lepsze do gier w 3D ?...by zbyt szybko nie męczyło.

 

Do Polski przyjadę tylko na święta. Myślałem czy by sobie TV z polski nie wysłać, ale jest problem z przesyłką z tego tytułu, że nie mam (wcale) oryginalnego opakowania i żaden przewoźnik mi TV nie weźmie. Ta plazma jest dość ciężka bo ok 24kg i gdybym zmieniał mieszkanie to trochę miałbym kłopot z mobilnością tego TV. ...najwyżej bd się kurzył w polsce w pokoju.

Na oku mam Sony KDL42W705, Sony Bravia KDL42W807/(5)ASU Sony KDL42W829

czy te modele przewyższają jakością wyświetlanego obrazu mojego Panasa ?

PS. Ktoś może się orientuje z kąd mogę zdobyć oryginalne pudełko do Panasonic TX-P42G30e (tak, czy siak bd mi potrzebne).

Ogólnie jestem jak najbardziej otwarty na Wasze propozycje :)

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przez Ciebie "Soniacze" to dobre telewizory, ze wskazaniem na KDL42W829

 

Pamiętaj jednak ,że matryce w 42 calowych telewizorach są gorsze niż w ich 50 calowych odpowiednikach. Począwszy od tego, że może być to inny typ matrycy a skończywszy na tym ,że wersje 42 calowe najczęściej pozbawione są "upłynniacza" co nie jest bez znaczenia podczas oglądania np meczy piłkarskich. Natomiast w grach ten aspekt nie ma żadnego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to 42" W829, jest nawet w promocji teraz razem z darmowym zestawem Sony HT60CT.

 

@up

 

Nieprawda. W wielu przypadkach właśnie w 42" jest lepsza matryca niż w 50". W zeszłym roku było tak właśnie w telewizorach Sony. W 50" była istna loteria. Poza tym input lag jest najlepszy w 42".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to 42" W829, jest nawet w promocji teraz razem z darmowym zestawem Sony HT60CT.

 

@up

 

Nieprawda. W wielu przypadkach właśnie w 42" jest lepsza matryca niż w 50". W zeszłym roku było tak właśnie w telewizorach Sony. W 50" była istna loteria. Poza tym input lag jest najlepszy w 42".

W tym roku jest odwrotnie, modele 50 calowe, z tego co pamiętam, mają VA, gdy mniejsze, mają IPS, często dodatkowo na panelach 50Hz, a nawet bez upłynniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień te telewizory, bo Sony, Panasonic i Samsung lecą już na VA. IPSy to głównie domena LG. Co do 100 Hz to co kto lubi, nie jestem zbytnio za tym. Ojciec miał kineskopowego Philipsa 100 Hz kupionego jeszcze chyba w 94 lub 95 roku i jak na tamte czasy było to coś. Teraz 100 Hz nadaje się tylko do sportu, do filmów się nie przyda, nie lubię efektu teatru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA mają ponoć Sony od 50 cali - tak podawano na hdtv. Nie przypominam sobie by podawano takie informacje przy 42 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli W829, a pozostałe dużo odbiegają od tego modelu, mają taki sam niski input lag ? Nie warto ściągać plazmy, skoro te modele są lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA mają ponoć Sony od 50 cali - tak podawano na hdtv. Nie przypominam sobie by podawano takie informacje przy 42 calach.

42" mają VA, to już nawet od 2013 roku jest. W655A miał VA i W705B też ma VA. Widać to po superczerni i najniższym input lagu na rynku. IPS tego nie osiągnie.

 

P.S: Wystarczy wejść w menu serwisowe w telewizorze Sony i widać, jaką się ma matrycę. Mam W705B i mam VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W705B - 50 i 42 matryce VA (Input Lag 14ms)

 

W805B - 50 VA, 42 VA (Lag 22ms)

 

W829B - 50 VA, 42 VA (Lag 22ms)

 

Warto dodać, że seria 8 ma dodatkowy bajer - opcja "Impuls", która zwiększa ostrość w grach podczas ruchu. Niestety włączając ów dodatek, musimy doliczyć dodatkowo 8ms do czasu reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W805B to model z 2013 roku, W829B jest jego następcą i już na VA. W trybie gry wszystkie upiększacze są automatycznie wyłączane. Smużyć nie będzie w ogóle, bo IPSy mają input lag zazwyczaj od 50-60 w górę i jest on już widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu W705 ma lepszą matryce i krótszy czas dostępu niż W805B i W829B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W705B ma sporo lepszy niż W805B i lepszy niż W829B. Brałbym, jak masz siano W829, bo ma input lag niewiele większy niż W705B, ale masz panel 100 Hz, jeśli Ci to potrzebne. Oprócz tego design i menu to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc wyłącznie pod kątem gier, wybór W705B będzie najlepszy. Jeśli TV miałby posłużyć również do filmów to brałbym serie 8XX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc wyłącznie pod kątem gier, wybór W705B będzie najlepszy. Jeśli TV miałby posłużyć również do filmów to brałbym serie 8XX.

Podpisuję się pod tym. Jeśli mu nie zależy na 100 Hz, to nie warto przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym. Jeśli mu nie zależy na 100 Hz, to nie warto przepłacać.

Należy zadać sobie pytanie, czy w przypadku wyboru Sony cenowo faktycznie będzie to dobry wybór. W temacie ma 2500-3000, czyli cena np. 48AS640 Panasonica, na 100Hz panelu VA z 3D. W tej samej cenie ma 48H6400 od Samsunga, również na VA i również natywnie 100Hz (120Hz). W zasadzie to i 42L7453 od Toshiby na IPS (ale ponoć mają niski il).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Panas ma duży input lag - prawie 60 ms. Telewizory z IPSem bym z góry odpuścił przez słabą czerń, wygląda to zabawnie w większości telewizorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Panas ma duży input lag - prawie 60 ms. Telewizory z IPSem bym z góry odpuścił przez słabą czerń, wygląda to zabawnie w większości telewizorów.

Nie do końca mogę się z tym zgodzić, według pomiarów ma 54ms. Bez problemów grałem na tym w WT. Powiem coś zabawnego - miałem wcześniej możliwość grania na L73 od Toshiby. Ta niby ma ponoć IL 40ms, tylko, że w nim nawet myszka cięła się...tak jakbym próbowal grać mając z 15FPS, trafienie na ikonę na samym pulpicie było wyzwaniem, co dopiero granie.

Oczywiście, może być też tak, że mnie IL nie przeszkadza przy WarThunderze, ale komuś przy czymś innym może.

 

Ten Panas ma duży input lag - prawie 60 ms. Telewizory z IPSem bym z góry odpuścił przez słabą czerń, wygląda to zabawnie w większości telewizorów.

Ta Toshiba ponoć, według recenzji, ma niby dobry obraz, kontrast i czerń, choć sam w to nie do końca wierzę przy matrycy IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisał w jakie gry będzie grać. Kolegi Samsung przy FIFIE 14 na Xboxie już dostaje czkawki i widać input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkie gry...strzelanki, wyścigi i cała reszta.

Interesują mnie jedynie modele SONY.

Jaka jest różnica w il między 42W705 a 42W829 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice zostały już wcześniej wymienione. W705B jest minimalnie szybszy, jednak różnica nie powinna być zauważalna gołym okiem :E , W829B ma lepsze parametry kontrast, czerń, dodatkowo posiada upłynniacz ruchu(przydaje się w filmach i programach sportowych). Wybór jest prosty:

 

W705B - granie na pc, konsoli

W829B - granie, filmy, tv

 

Oba modele są dobrym wyborem i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze, jak się ma moja plazma Panasonic P42GT30e do tego zestawienia, bo nikt się do niej nie odniusł, a bardzo bym chciał wiedzieć jak wypada na tle 42W705 i 42W829.

Od ilu ms input lag jest odczuwalny/zauważalny ? ...nie chciałbym zbyt często w Dark Souls ginąć :D

PS. Wiecie możę, czy są jakieś przeciwwskazania odnośnie "polskiej" (na nasz rynek przeznaczonej) elektroniki użytkowanej w uk ?

PS2. Gdzie mógłbym pytać o pudełko do mojego Panasa, lub jakie inne może być zastępcze ?

Pozdrawiam i już tutaj Wam dziękuję za waszą pomoc. Jest ona nieoceniona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice zostały już wcześniej wymienione. W705B jest minimalnie szybszy, jednak różnica nie powinna być zauważalna gołym okiem :E , W829B ma lepsze parametry kontrast, czerń, dodatkowo posiada upłynniacz ruchu(przydaje się w filmach i programach sportowych). Wybór jest prosty:

 

W705B - granie na pc, konsoli

W829B - granie, filmy, tv

 

Oba modele są dobrym wyborem i będziesz zadowolony.

Kontrast i czern jednak ta sama, czerwony kolor jest troche gorzej wyswietlany na W829 niz na W705B z niewiadomego powodu - pewnie zla kalibracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...