Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bodzio1809

monitor 24-27 fullHD 16:9 do około 3 tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu założyłem temat i skończyło się tym, że kupiłem telewizor Sony KDL-32W705B jako monitor. Polecam go każdemu kto szuka 32 calowego telewizora jako monitor, ale niestety mnie jego wielkość przerosła. Ma on świetny ekran, a jedyne jego wady dla mnie to właśnie wielkość samego ekranu i lekko refleksyjna powłoka(widać to tylko przy ciemnych scenach i świetle w pokoju).

 

Wcześniej miałem monitor Eizo S2431W. Nie jestem wyczulony na żadne smużenie itd., więc wystarczy mi 60Hz i nie za wysoki input lag. Bardzo ważna jest dla mnie jakość obrazu i odwzorowanie barw. Głównie będę grał i oglądał filmy, ale czasami będę tworzyć grafikę itd. Bardzo ważnym elementem jest też matowa powłoka. Oczywiście ważne też jest podświetlenie matrycy i kąty widzenia, ale nie muszą być idealne. Celuję w matrycę IPS lub jakąś VA. Zależy mi na proporcjach 16:9 i rozdzielczości fullHD, bo i tak już ślepy jestem i pikseli nie zobaczę :) Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu założyłem temat i skończyło się tym, że kupiłem telewizor Sony KDL-32W705B jako monitor. Polecam go każdemu kto szuka 32 calowego telewizora jako monitor, ale niestety mnie jego wielkość przerosła. Ma on świetny ekran, a jedyne jego wady dla mnie to właśnie wielkość samego ekranu i lekko refleksyjna powłoka(widać to tylko przy ciemnych scenach i świetle w pokoju).

 

Wcześniej miałem monitor Eizo S2431W. Nie jestem wyczulony na żadne smużenie itd., więc wystarczy mi 60Hz i nie za wysoki input lag. Bardzo ważna jest dla mnie jakość obrazu i odwzorowanie barw. Głównie będę grał i oglądał filmy, ale czasami będę tworzyć grafikę itd. Bardzo ważnym elementem jest też matowa powłoka. Oczywiście ważne też jest podświetlenie matrycy i kąty widzenia, ale nie muszą być idealne. Celuję w matrycę IPS lub jakąś VA. Zależy mi na proporcjach 16:9 i rozdzielczości fullHD, bo i tak już ślepy jestem i pikseli nie zobaczę :) Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Przybij piątkę użytkowniku EIZO. :D

 

Nie określiłeś budżetu, nie określiłeś dokładniej zastosowań. Tak - piszesz o grafice, czasami grach czy filmach - ale pytanie, na potrzeby czego grafikę szykujesz? Publikacji rysunków w sieci, projektowania stron internetowych, czy może coś bardziej pod kątem obróbki fotografii i szykowania materiału pod druk?

 

Aaa - pytania te zadaje Ci szczęśliwy po wielokroć użytkownik S2432W. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na proporcjach 16:9 i rozdzielczości fullHD, bo i tak już ślepy jestem i pikseli nie zobaczę :) Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

a nie myślałeś o monitorze 4K? bo ja też myślalem że jestem już ślepy ale odkąd spojrzałem na wyśiwtlacz o większej gęstości to powrót do mojego 24" fullHd to jak przesiadka z PC na ATARI i widzę ogromna pikselozę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...