Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

yojc

Bloody Blazing A9

Rekomendowane odpowiedzi

Może napiszę parę słów o moim nowym nabytku, czyli Bloody Blazing A9. Co prawda mysz raczej niepolecana więc raczej nikt info o niej nie szuka, ale.... mało się o niej pisze, to może parę informacji komuś ułatwi wybór. Powiedzmy, że to taka ułomna recenzja okiem laika.

 

Po lewej Bloody Blazing A9 (Avago 3050), po prawej A4Tech XL-750F (Avago 6010; te same bebechy co model X-750BF)

 

20141018_181444ggggggjkztt.jpg

 

Wnętrze: http://abload.de/img/imgp07822vuwf.jpg

Widać główne przełączniki Omron w Bloody (A4Tech miał Huano)

 

O wygodzie nie będę się wiele rozpisywał, bo to sprawa subiektywna. Powiem tylko tyle, że dla mnie jest ciut wygodniejsza od starego modelu, aczkolwiek trochę szkoda że koniec Bloody jest bardziej płaski i wąski niż w XL-750F - tamtą mysz łatwiej było złapać i przenieść. Bloody wydaje się też minimalnie cięższa. Mysz ma budowę asymetryczną, czego może nie wydać tak bardzo na zdjęciach (prawa strona myszki jest bardziej płaska od lewej)

Mysz jest pokryta przyjemnym w dotyku, gumowym materiałem. Natomiast to wykończenie nie zdaje egzaminu jeśli chodzi o przyczepność - jest dość śliska. Ślizgacze metalowe też mają dobry poślizg i na początku zdarzało się, że mysz mi uciekała z ręki. Po paru godzinach przyzwyczajenia nie ma tego problemu. Kabel jest w dość estetycznym oplocie, ale jest dość sztywny (nie na tyle, by to stanowiło problem).

Mysz posiada podświetlenie rolki (czerwone, zielone lub żółte w zależności od trybu) jak również podświetlenie loga i wzoru: czerwono-niebieskie (w laserowej AL9 jest chyba całe czerwone), mrugające niczym w rytm bicia sera. Wyłączyć się nie da, żadnej regulacji rytmu, jasności, itp. również nie ma. O tym czy się podoba czy nie nie ma co pisać, po pierwsze kwestia gustu, a po drugie i tak na myszce się trzyma rękę a nie patrzy.

 

Można wybierać spośród 5 DPI, standardowo 800, 1000, 1200, 1600, 4000 (zmiana w "locie" po przytrzymaniu przycisku "1"; wybór za pomocą rolki). Po instalacji sterowników można każdy z tych 5 profili edytować w zakresie od 100 do 4000 (z krokiem co 100), jak również ustawiać różne wartości DPI dla X i Y. Zmieniać również można częstotliwość (125Hz, 250Hz, 500Hz, 1000Hz), jak również opóźnienie po kliknięciu (1-18s). Można zmieniać funkcje PPM, rolki (ŚPM i przewijanie) i przycisków bocznych, natomiast przyciski LPM, "1", "N", "3" są przypisane na stałe. Można zdefiniować 3 profile ustawień klawiszy i się między nimi przełączać np. za pomocą klawiatury.

Skoro już mowa o przyciskach "1", "N", "3", to w darmowej wersji sterowników służą one tylko do zmiany ilości kliknięć za pomocą LPM (przy "N" LPM klika podwójnie, przy "3" potrójnie). W płatnej wersji sterowników (Core V3/V4) można tym włączać funkcje typu usuwanie odrzutu, itp. W darmowej wersji też ta funkcjonalność jest, ale można jej użyć tylko 1000 razy.

 

Ogółem ja tam zbyt wymagającym graczem nie jestem, poza tym przesiadam się z mało dokładnego Avago 6010, więc i na 3050 nie gra mi się źle. Ciekawostka jest taka, że przy ustawieniu 1200DPI (na takim używałem A4Techa) Bloody wydawał mi się znacznie szybszy - ostatecznie skończyłem na ustawieniu 900DPI. Może to być po prostu kwestia tego, że nowa mysz się dużo lepiej ślizga.

LOD jest bardzo duży, na wysokość trzech płyt CD lub nawet ciut więcej (A4Tech był tu nieco lepszy). Jednak trzeba zaznaczyć, że w przypadku A6010 kursor drgał przy podnoszeniu, w A3050 nie.

 

Ogółem to w sumie nie wiem po co się rozpisywałem, kto nie chciał kupić Bloody i tak nie kupi, a kto chciał ją kupić to raczej nie dlatego, że jest wybitnie dobra (bo nie jest, choć w sumie konkurencja pod palm grip w tej cenie jest nikła), a dlatego... że ma na nią chęć i tyle. Ew. ze względu na Core V3/V4. Ale na plus trzeba jej zaliczyć przełączniki Omrona, a nie Huano jak w innych Bloody czy też A4Techach - może przynajmniej dzięki temu dłużej się będzie bronić przed dwuklikiem. No ale to się jeszcze zobaczy.

 

Jak na 65zł to się wydaje być w porządku, ale ostateczne wnioski będą jak myszy poużywam dłużej niż te parę dni. Za XL-750F dałem 60zł te ładnych parę lat temu, więc jakiś postęp jest.

 

Sorry za małą liczbę zdjęć, ale wybitnego aparatu nie mam. Ale na prośbę mogę coś dopstrykać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolne zarty....czy do tej myszki nie ma zadnych driverów ? Na stronie Bloodyu nie moge znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysz posiada podświetlenie rolki (czerwone, zielone lub żółte w zależności od trybu) jak również podświetlenie loga i wzoru: czerwono-niebieskie (w laserowej AL9 jest chyba całe czerwone), mrugające niczym w rytm bicia sera. Wyłączyć się nie da, żadnej regulacji rytmu, jasności, itp. również nie ma.

 

Da się wyłączyć podświetlenie tak jak i można również regulować jasność tego podświetlenia w oprogramowaniu jest taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bardziej stonowali kolorystyke i zmienili tą gimbazową czcionke na przyciskach nad rolka .... do tego ten oplot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak komuś pasuje kształtem to na pewno jest to lepsza myszka od G100.

 

@down: oplot jest po to by kabel się nie plątał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam myszkę A4Tech A9 i moim zdaniem do kwoty 65 zł jest jedną z najlepszych opcji. Do tego metalowe ślizgacze naprawdę dają lepszy poślizg do tego są bardziej wytrzymałe. Podświetlenie jeśli komuś nie pasuje można bezproblemowo wyłączyć w oprogramowaniu lub zmniejszyć jego intensywność. Oplot bardzo dobra rzecz bo kable potrafią się ścierać a taki oplot je przed tym dobrze chroni. Co do czcionki przycisków nad kółkiem nawet na takie drobnostki nie patrze waże że są i działają bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@down: oplot jest po to by kabel się nie plątał ;)

Od kilkunastu lat na biurku takiego zjawiska nie zanotowałem ;) Ale rozumiem, że w różnych środowiskach się sprzętu używa. Mnie by irytował dlatego, że na 99% usztywnia kabel i będzie stawiał delikatny opór przy horyzontalnych ruchach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolne zarty....czy do tej myszki nie ma zadnych driverów ? Na stronie Bloodyu nie moge znalesc

 

Są, szukaj...

 

Grałem również na Bloody v7 - bardzo dobry profil i bloody v8 (mi nie podchodzi ale ktoś jak ma dużą dłoń to bardzo ok) :)

 

Właśnie dlatego kupiłem V8m (ponoć są dwie wersje, z odblokowanym core n i zablokowanym). Oby nie zwaliła się jak poprzedni SWOP, który miał jakąś dziwną wadę fabryczną, że w idlu wyłączał sensor. V8m, z racji wielkości, w moim przypadku jest myszką, która zapewnia wygodę i komfort. Ślizgacze metalowe - niby tak, ale i tak mam podkładkę bo nie widziało mi się ruszać nią po blacie pokrytym lakierobejcą.

 

Gdyby bardziej stonowali kolorystyke i zmienili tą gimbazową czcionke na przyciskach nad rolka .... do tego ten oplot.

 

 

Od kilkunastu lat na biurku takiego zjawiska nie zanotowałem ;) Ale rozumiem, że w różnych środowiskach się sprzętu używa. Mnie by irytował dlatego, że na 99% usztywnia kabel i będzie stawiał delikatny opór przy horyzontalnych ruchach.

 

Szwarcu, ten oplot to imho żaden oplot. Mam obok CoolerMastera QuickFire (bodaj TK) na cherry mx blue z podświetlaniem LED - to ma oplot. Gruby aż miło. Ten oplot na A4 po prostu jest, i tyle. Nie wpływa on w żadnym stopniu na twardość i sztywność kabla, a sam kabel w oplocie do grubych nie należy.

 

 

Są wersje ze zmienioną kolorystyką - V8m jest cała czarwona, a jedynie scroll zmienia kolor w zależności od trybu pracy.

 

 

De facto szukałem zastępcy RX250 (super sprawa z wychylanym scrollem), ale jak przeglądałem asortyment, to nie mogłem znaleźć stosunkowo dużej myszki - wszystko dla osób z małymi dłońmi, bądź wifi...będące same w sobie małe. Wybór padł na to - zobaczymy po czasie, czy będzie nadal działać. Mogłem wziąć Templariusa, bo podobna cena, ale niższe DPI, a i biały kolor mi nie leży.

 

 

 

 

PS - nikt o tym nie wspomniał. To gumopodobne coś na myszkach przez pewien okres czasu...mocno zalatuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak komuś pasuje kształtem to na pewno jest to lepsza myszka od G100.

 

@down: oplot jest po to by kabel się nie plątał ;)

 

Muszę kolegę trochę doedukować. Otóż oplot spełnia kilka czynności tak jak już wcześniej napisałem zabezpiecza przed przetarciem, zgnieceniem, zmiażdzeniem, złamaniem i przepaleniem (zależy od rodzaju oplotu).

 

@2up z kolegą muszę się zgodzić ten oplot troszkę przeszkadza bo jest zbyt sztywny i przeszkadza bo np. myszkę przesunę do krawędzi puszczam i myszka sama się rusza bo kabel stawia opór.

 

@up co do jakości oplotu zgadzam się oplot jest bo jest. Mam porządny kabel hdmi z oplotem i tutaj widać że to jest oplot i gruby kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał go zdjąć to będą problemy? W środku moczony w klejopodobnym czymś? Oplot mocno wchodzi do środka myszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kolegę trochę doedukować. Otóż oplot spełnia kilka czynności tak jak już wcześniej napisałem zabezpiecza przed przetarciem, zgnieceniem, zmiażdzeniem, złamaniem i przepaleniem (zależy od rodzaju oplotu).

 

@2up z kolegą muszę się zgodzić ten oplot troszkę przeszkadza bo jest zbyt sztywny i przeszkadza bo np. myszkę przesunę do krawędzi puszczam i myszka sama się rusza bo kabel stawia opór.

 

@up co do jakości oplotu zgadzam się oplot jest bo jest. Mam porządny kabel hdmi z oplotem i tutaj widać że to jest oplot i gruby kabel.

 

Oczywiście masz racje ale w myszkach sens oplotu jest głównie taki jak przytoczyłem plus przetarcia. Przepalenie? To przy żelazkach :E a przed zmiażdżeniem taki jak jest na myszkach na pewno nie ochroni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak wyłączyć diody LED w myszce Bloody A60 (jest to bardzo zbliżona wersja do tej co w temacie) lub zmienić kolor podświetlania myszki? W sterownikach jest o tym mowa, jednakże pisze, żeby zatwierdzić przyciskiem nr. "8" wybrany kolor, a sama myszka posiada ich 7... Logika A4Techa pfff. Wiem jak zmienić kolor podświetlenia, ale nie potrafię "zatwierdzić na stałe" wybranego koloru, ponieważ sama myszka nie posiada klawisza o numerze 8 !!! Kolor wraca na standardowy po wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku ;/

Jeśli ktoś się orientuje jak zmienić kolor lub wyłączyć podświetlanie w myszce proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem myszke a90.

mam problem bo nie wiem jakie mam dpi ustawione . Niby mam w rodu ekranu ale wolałbym widzieć po kolorze podświetlenia. Myślałem ze tak rtu jest a kolor rolki nie ulega zmianie wogóle.

Core1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...