Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zigu17

Monitor 27 cal do 1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Co polecacie pod wymagające gry i filmy fullhd, oraz zwyczajne przeglądanie neta

 

Myślałem nad BenQ GW2760HS Znajdziecie coś lepszego ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomacaj Samsungi na pls np s27d590p sam mam ten dylemat Benq czy Samsung. Chętnie pobawił bym się oboma ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jak to napisał kolega wyżej "pomacaj" interesujące Cie monitory, bo patrzenie tylko w słupki i specyfikacje zrobi Ci z mózgu bigos...

Wybierz kilka polecanych monitorów i idz do sklepów pomacać i popatrzeć :D

Miałem duży ból przy wyborze ekranu, polecane Benq czy Samsung którego poprostu lubie :P

Ostatecznie kupiłem Dell'a S2740L ze szklaną taflą.. który poprostu mnie urzekł i nie obchodzą mnie jego testy bo sprawuje się świetnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie takie lustro dyskwalifikuje monitor :

 

2aepmqe.jpg

 

 

mimo fajnego wyglądu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po tylu latach przy crt już przywykłem do jakichś tam refleków. Ale w moim przypadku umiejscowienie ekranu praktycznie minimalizuje je do zera, a i osobiście wolę obraz na błyszczącej matrycy / szkle niż matowej.. odbierane przeze mnie kolory i obraz jest jakiś bardziej soczysty i cukierkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał, nawet nie wiedziałem, że są takie rzeczy :E

 

No widzisz :D Zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć ^^

 

2 w 1 lusterko i monitor :)

Jak jest włączony to już tak nie odbija ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi. Ale zauważ że CRT nie jest ani matowy ani glare więc nijak to nie jest tak jak mówisz. Glare ma ostrzejsze kolory ale odbija każde światło i to znacznie bardziej niż CRT więc zanim podejmiesz ostateczną decyzję radzę przeprowadzić test na żywo. Ja jakoś używałem CRT jak miałem światło za sobą i można było czytać choć było to uciążliwe natomiast na laptopie lcd z glare było to kompletnie niemożliwe. Laptop z matową matrycą oferują pracę w prawie każdym świetle kosztem wyblakłych kolorów ale bez przesady, wszystko zależy od ilości tego światła.

 

Druga sprawa to kwota na monitor 27 cali. Jeśli zależy Ci na kolorach za dnia to w tej cenie pewnie dostaniesz matrycę IPS z dużym opóźnieniem nie nadającym się do gier. Natomiast monitor TN pomimo przystępnych opóźnień może nie zadowolić Ciebie jakość obrazu. Zwróć również uwagę że w specyfikacji w sklepie często podają opóźnienia szary do szarego a raczej będziesz używał wszystkich kolorów gdzie czasy mogą być w tej klasie marne w szczególności IPS.

 

Ogólnie to najlepiej byś zrobił biorąc IPS 23-24 cali z niskimi opóźnieniami gdzie jakość obrazu będzie znacznie lepsza nawet chociażby z powodu wielkości plamki gdzie wiele osób przy 27 calach narzeka na full hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz spory wybór i nie brak podobnych tematów w tym dziale, a z najlepszą jakością obrazu i dobrym opóźnieniem IPS 60 Hz sam podałeś. Jeżeli będziesz grał w fps to możesz się zastanowić nad TN 120/144 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi. Ale zauważ że CRT nie jest ani matowy ani glare więc nijak to nie jest tak jak mówisz. Glare ma ostrzejsze kolory ale odbija każde światło i to znacznie bardziej niż CRT więc zanim podejmiesz ostateczną decyzję radzę przeprowadzić test na żywo. Ja jakoś używałem CRT jak miałem światło za sobą i można było czytać choć było to uciążliwe natomiast na laptopie lcd z glare było to kompletnie niemożliwe. Laptop z matową matrycą oferują pracę w prawie każdym świetle kosztem wyblakłych kolorów ale bez przesady, wszystko zależy od ilości tego światła.

 

Druga sprawa to kwota na monitor 27 cali. Jeśli zależy Ci na kolorach za dnia to w tej cenie pewnie dostaniesz matrycę IPS z dużym opóźnieniem nie nadającym się do gier. Natomiast monitor TN pomimo przystępnych opóźnień może nie zadowolić Ciebie jakość obrazu. Zwróć również uwagę że w specyfikacji w sklepie często podają opóźnienia szary do szarego a raczej będziesz używał wszystkich kolorów gdzie czasy mogą być w tej klasie marne w szczególności IPS.

 

Ogólnie to najlepiej byś zrobił biorąc IPS 23-24 cali z niskimi opóźnieniami gdzie jakość obrazu będzie znacznie lepsza nawet chociażby z powodu wielkości plamki gdzie wiele osób przy 27 calach narzeka na full hd.

 

a ile by trzeba było dopłacić do zadowalającej opcji z małymi opóźnieniami, bez odbić i zdobrym kolorem na 27mce ? Czy w 1500zł bym się zamknął ?

Jaki model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 27 calach musisz wybierać między ładnym kolorem na IPS a niskimi opóźnieniami na TN i zapłacisz za nowy monitor tak czy siak w okolicach 2 tysięcy złotych gdzie te 1500 zł to kompletne minimum. Monitor 27 cali mający ładne kolory i dobre opóźnienia to zapewne koszt koło 3 tysięcy złotych. Ogólnie zauważyłem różnicę cenową między 23-24 cali a 27 jest dwukrotna i dalej idąc monitor 30 cali kosztuje znowu dwa razy więcej niż 27 cali przy identycznej jakości obrazu.

 

Jeszcze musisz podjąć decyzję jaką rozdzielczość wybierzesz ponieważ full hd przy 27 calach nie da Ci ładnego obrazu ze względu na dużą plamkę. Natomiast większa rozdzielczość niż full hd wymaga lepszego komputera do gier czyli znowu koszty. Ten monitor co wybrałeś według mnie nie nadaje się do niczego, ale niektórym to może nie przeszkadzać jeśli dotychczas pracowali na budżetowym TN LCD to odczuje jakąś różnicę na plus. To może troszkę rozjaśni KLIK

 

Reasumując wybierasz TN 27 cali 120 Hz full hd do gier albo IPS 27 cali 60 Hz WQHD do filmów albo kupujesz 23-24 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Reasumując wybierasz TN 27 cali 120 Hz full hd do gier albo IPS 27 cali 60 Hz WQHD do filmów albo kupujesz 23-24 cali.

 

teraz mam 23 cali della U2312HM http://forum.pclab.pl/topic/780358-Nowy-U%C5%BCywany-monitor-2324-cal/ Wiec jezeli mowisz by na cos sensownego zmienić trzeba wyrzucic 3 koła to chyba sobie daruje, tym bardziej że nie narzekam na niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanko z mojej strony jeżeli nie ma nic lepszego w cenie do 1500zł do gier ,filmy itp od fs2434 to moje pytanko brzmi czy odczuję duży skok jakościowy względem mojego HP w2228h na korzyść fs2434 ? Bo już dużo razy zadawałem to pytanko na różnych forach ale nikt mi nie odpisał!

A niestety nie mam możliwości obejrzenia tego eizo na własne oczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam 23 cali della U2312HM http://forum.pclab.pl/topic/780358-Nowy-U%C5%BCywany-monitor-2324-cal/ Wiec jezeli mowisz by na cos sensownego zmienić trzeba wyrzucic 3 koła to chyba sobie daruje, tym bardziej że nie narzekam na niego...

Przy wymaganiach jakie postawiłeś filmy oraz gry czyli niskie opóźnienie, dobra jakość obrazu oraz kolory nie ma nic sensownego poniżej 2 tysięcy z pewnością.

 

To jeszcze jedno pytanko z mojej strony jeżeli nie ma nic lepszego w cenie do 1500zł do gier ,filmy itp od fs2434 to moje pytanko brzmi czy odczuję duży skok jakościowy względem mojego HP w2228h na korzyść fs2434 ? Bo już dużo razy zadawałem to pytanko na różnych forach ale nikt mi nie odpisał!

A niestety nie mam możliwości obejrzenia tego eizo na własne oczy!

Pewnie dlatego że nikt nie widział twojego HP w2228h a zarazem fs2434 więc jak można się wypowiadać. Ja powiem to co w tym temacie już wiele razy wspominałem. Czyli dla eizo fs2434 filmy i gry to nie problem, porządny monitor na lata - warty swojej ceny. Ale jeśli szukasz monitora tylko do gier i jesteś maniakiem dynamicznych gier takich jak FPP/FPS to tylko TN 120/144 Hz gdzie do tych 1500 zł masz duży wybór.

 

Edit: Co do 29 cali monitora to kompletnie się nie nadaje do gier i to zdecydowanie gorzej niż 27 cali, ponieważ będzie problem z uzyskaniem nominalnej rozdzielczości w grach na cały ekran. Główną zaletą 29 cali przy niżej wymienionych prze ze mnie cechach takiego ekranu jest duża przestrzeń robocza + ewentualnie filmy. KLIK

*Przekątna ekranu [cal]: 29

*Proporcje wymiarów matrycy: 21:9

*Rozdzielczość: 2560 x 1080

*Wysokie opóźnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...