Skocz do zawartości
agent_x007

Haswell OC - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się ustawić mnożniki na max, czyli x36 dla i5-4570? Ja tego nie mogę zrobić ani w biosie, ani w programie Intel Extreme Tuning Utility, ani w innym tego typu . W teście "Lepsze osiągi, niższy pobór energii" z dnia 1 czerwca 2013 wynika z tego, że tak.Pytanie jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się :) jaką masz płytę? U mnie pomogło danie all core na 36x i tyle zabawy. Nie możesz mieć odpalonego czy zainstalowanego Intel XTU -> od od razu zmienia ustawienie na normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się :) jaką masz płytę? U mnie pomogło danie all core na 36x i tyle zabawy. Nie możesz mieć odpalonego czy zainstalowanego Intel XTU -> od od razu zmienia ustawienie na normalne

 

i5-4570

Gigabyte GA-Z87X-UD4H

Bios F9. Próbowałem na starszych wersjach i to samo.

 

Chciałem ustawić mnożnik na max dla wszystkich rdzeni, ale nie trzyma mi ustawień. Kiedyś wyczytałem, że Intel kazał zablokować producentom takie praktyki w biosach dla procesorów bez "K". Nie wiem na ile to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem chłodzenie Grandisa 2, wcześniej miałem Fera 2 i na 4.5GHz chodził mi stabilnie przy 1.23v, kupiłem lepsze chłodzenie i sobie dałem takie wyzwanie na 4.8GHz, udało i się stabilność uzyskać przy 1.37v w biosie (przy obciążeniu do 1.39 podbija). Oczywiście testowane też w grach, w prime95 za duże tempy po jakimś czasie, więc nie katowałem, podczas gry 70-75 stopni.

 

Teraz pytanie, czy to normalne temperatury dla tego chłodzenia i procka przy tym napięciu, czy da się z nimi jakoś zejść?

 

Tutaj screeny: https://imgur.com/a/OQn0G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam i5 4670k 4.6 vcore 1.317v oraz 4.2 cache 1.19v temp prime95 26.6 75c oraz IBT high 80c. RAM 10 10 10 30 2T 1800 1.65v. I teraz pytanie czy zostawić tak jak mam czy zniżyć cache i próbować dać 4.7 lub 4.8. Jak myślicie? W jednym poradniku piszą o różnicy 0.3 między cache a w innym że cache lepiej obniżyć.

 

Pisane z komórki.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie dotyczące cache inaczej V-ring.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie - wywaliło mi biosa i pomieszało ustawienia, w tym oc. Dawno tego nie robiłem i zapomniałem jak ustawić aby taktowanie procesora (4690K) nie skakało mi od 800MHz do 4500MHz? Wyłączyłem oszczędzanie energii ale nie pomogło. Wydaje mi się że wcześniej nie miałem takich skoków jak odpalałem core temp aby monitorować pracę procesora. Jak wygląda sprawa z ustawieniem napięcia, warto dac je na sztywno? Widzę na takim ustawieniu pracuje stabilniej i przechodzi linxa zaś na adaptive nawet jak dawałem większy offset i sumarycznie było wyższe niż jak daję na stałe to i tak procesor nie był taki stabilny jak przy stałym... Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-i7 4770k - 4300mHz przy 1.31V, VRING 1.250V

-Z97 MSI,

-AC Scythe Mugen 5 PCGH,

-skalpowany, pasty TGC + TGK

 

Dałem radę pograć w BFV na 4400mHz przy 1.42V z temp ok. 75° ale chcąc pozostać przy zalecanym nie przekraczaniu 1.35V zszedłem do "stabilnych" 4300mHz. Przy takim OC robiłem 10-15 min. testy w Aida i Prime95. Prime pokazał max 85-90°. Jako, że nie zamierzam na co dzień tak katować CPU testami syntetycznymi sprawdzał wyniki będę tylko przy realnym gamingu. BFV to najcięższa dla 4 rdzeniowego procka gra, którą posiadam. Tam wyciągam ok 70°. Idle ok. 35°. Liczyłem na 4,5 ale przy 1.35 system nie bootował. Odpuściłem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...