Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Conrad_1

Phenom II x3 720 BE powyżej 3.4 GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zasilacz MC-350 powinien ciągnąć zestaw taki jak w miniaturce bez problemu czy to on jest przyczyną problemów przy podkręcaniu na napięciu powyżej 1.4375V?

 

Objawy:

procek działa stabilnie na 3.2 GHz 1.325V, 3.3 GHz 1.35V, 3.4GHz 1.4125V, przy wyższych napięciach robi 3.5GHz ale po dłuższej pracy system wysypuje bsody i resetuje się. Uruchamia się też na 3.6 GHz, ale pod obciążeniem te same objawy tylko szybciej niż na 3.5GHz. Kręcone mnożnikiem, pamięć nie ruszana (667 5-5-5-15-19 reszta auto)

 

Edit: Coś mi zaczęło jeszcze piszczeć w komputerze - mogą to być cewki w zasilaczu?

 

 

Podejrzani poza zasilaczem:

1. windows najwyższy czas przeinstalować

2. grzejąca się sekcja zasilania płyty

 

 

 

ab8deae5f21ef3d6m.jpg

 

5044531f69d4913em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A770CrossFire(m).jpg

 

Niczym nie chłodzona sekcja zasilania może powodować takie błędy szczególnie, że masz chłodzenie typu tower. Wentylator z coolera nie ma jak schłodzić sekcji zasilania. Przy okazji - jakie temp. w stresie masz przy 3,4GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura po 25 minutach Prime95 dla 3.5 GHz (test pierwszy z trzech) CPU 65*C, core 55*C. Dla 3.4GHz ze 2 stopnie mniej. Wczoraj wieczorem doczytałem, że sprzedali mi najgorszą pastę termoprzewodzącą na świecie (AG Silver). Jak zmienię pastę na normalną to wg testów powinno być przynajmniej 10*C mniej i mam nadzieję że tak będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczna temp. dla AMD to okolice 63oC, powyżej mogą pojawiać się zwiechy.

Jeśli masz jeszcze wolne wyjście FAN to podepnij jakiś wentylator i daj nim nadmuch na sekcję zasilania, wtedy sprawdź stabilność.

W moim przypadku Phenom 720 kończył się w okolicach 3,48GHz przy 1,4825V, by przebić 2,5GHz potrzebował już ponad 1,5V a tego sekcja zasilania na 780GXH/128M nie wytrzymywała zbyt długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy poprawić chłodzenie tej sekcji poprzez duży wentylator na drugim końcu ninjy czy dać jakiś mały (60x60 lub mniejszy) do bezpośredniego chłodzenia sekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatory zamówiłem, będę próbował.

 

Po zmianie pasty temperatura po godzinie Prime95 3,5GHz 1,4375 V - CPU 55*C, core 45*C. Small FFT's przy tych ustawieniach przechodzi, natomiast w teście in place large FFT's (max power consumption) wykłada się. Co ciekawe szybciej wykłada się na tym teście przy 1,45V niż przy 1,4375 V, więc albo sekcja albo zasilacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcia miernikiem gdy komp jest w spoczynku (nic nie robisz) i pod obciążeniem (Prime95>SmallFFT lub LinX)

LargeFFT obciąża też kontroler pamięci i RAM - jakie napięcie dałeś na IMC vel CPU-NB i na pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernika nie załatwię tak od ręki, ale jak mi się uda to dam znać.

 

Na mostku północnym ustawione 1,2125V , ram 1.85V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na IMC powinno to wystarczyć, nawet z górką. Pamięci, w zależności od timingów też nie powinny sprawiać problemów jak wcześniej myślałem. Pozostaje kwestia chłodzenia sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie dam znać jaki efekt jak przykleję radiatory. Pamięci przetestowałem memtestem, 20 minut (półtora przejścia) błędów brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga i trzecia cewka w sekcji zasilania (ozn. 1R1) licząc od dołu płyty są bardzo gorące nawet w spoczynku. Pod obciążeniem ciężko utrzymać na nich palec dłużej niż 1-2s. Mosfety nie są aż tak gorące, chyba że te akurat graniczące z tymi cewkami.

 

Mam 8 radiatorków - jak je przykleić? Czy przyklejenie go na mosfety tak by stykał się bokiem z cewką spowoduje zwarcie? (wtedy choć trochę chłodziłyby też cewki, zwłaszcza te 2 o najwyższej temperaturze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz przyciąć radiatorki w taki sposób, aby nie stykały metalem z niczym. Termopad na radiatorkach nie przewodzi prądu więc przyklejenie na mofsetach nie powinno powodować problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. A te cewki mogą pracować w tak wysokiej temperaturze? Nic z nimi nie robić poza ewentualnym nawiewem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy dasz nawiew na sekcję zasilania schłodzisz też cewki.

Cewki mogą pracować w wysokich temperaturach co nie oznacza, że trzeba je w takowych trzymać. Im chłodniej tym dłużej pożyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...