Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michixinq

Creative Audigy SB0090 - pytania, sterowniki etc.

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem w/w kartę i mam 3 problemy.

 

1. Sterowniki z płyty nie działają i nie wiem które pasują do tej karty aby je pobrać z neta.

2. Wiem,ze troche głupie, ale nie wiem w które miejsca dokładnie podpiąć słuchawki, na mikrofon jest miejsce, ale do samego dźwięku jest kilka wyjść.

3. Zainstalowałem jakieś sterowniki Creative coś tam i nie wiem jak w ogóle włączyć tą dźwiękówkę, aby z niej płynął dźwięk, a nie z integry.

 

Proszę o pomoc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Sterownik (nieoficjalny) : LINK.

 

Ad. 2. xl_100_3536.jpg

"Zielony" to port oznaczony jako "Line_OUT1" (trzeci od dołu/czwarty od góry, na powyższym zdjęciu).

 

Ad. 3. Można używać jednocześnie dwóch dźwiękówek, ale sam Windows może używać tylko jednej "domyślnej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może używać dwóch, ale Windows może tylko jedną, jak w takim razie włączyć tą dedykowaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś :E Ja mam podobną tylko nie złoconą OEM czyli sb0230. Obecnie bawię się driverami KX ale jak potrzebujesz tylko do gier to nie wiem czy te Daniel K nie lepsze.

 

Edit: może być konieczne dokładne wywalenie resztek tych driverów co je zainstalowałeś. W wątku o driverach Daniel K na forum creativa jest podane jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to chyba musi być wszytko jak dla debila napisane...

 

Próbuję usunąć ten folder Creative, który mam na dysku C i nie mogę, bo jest gdzieś otwarty, ale nie wiem nawet gdzie...

 

Potrzebuję do gier no i do filmików jakichś na yt, streamy itd. W ogóle bym nie kupował dedyka, jeśli nie te dźwięki zakłóceń z integry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w ustawieniach dźwięku (urządzenia do odtwarzania), wybrać Creative'a jako domyślną dźwiękówkę.

Dopiero wtedy znacznie być używana do odtwarzania dźwięków z m.in. Windowsa.

 

Nie usuniesz sterów przez "Usuń folder", ponieważ są one używane.

Musisz najpierw wgrać inne, np. te które podałem wcześniej, albo inne z tego tematu (które obsługują karty Audigy 1) : LINK.

Według mnie nie musisz usuwać starych sterowników, ponieważ zastaną zastąpione przez nowe.

Jak nowe nie będą działać, to wtedy będziemy myśleć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety z instalacją modowanych sterów zwykle nie jest tak łatwo i coś tam stara instalacja może bruździć. Tutaj brakuje ilustracji ale zrób co dasz rade. http://www.hardwareheaven.com/community/threads/guide-to-uninstall-old-driver-properly.213683/

 

Edit: i jak jeszcze nie miałeś creativa to wiedz że to normalne że z instalacją sterów jest walka :E

 

Edit2: zawsze możesz też wyłączyć zintegrowaną dźwiękówkę w bios i zostać na windowsowych sterach do audigy - też grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wEnjUGA.png\

No niestety, ale dalej nie działa, realteka wyłączyłem, karta jest włączona, podpięte słuchawki i nic, slyszałem małe takie jakby to nazwać "punknięcia" w mikrofon ale nic pozatym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

help

 

podłączam wszystko dobrze, nie wykrywa mikro na przykład..

jak wejdę w panel sterowania -> dźwięk i daję "testuj" to też nic nie słychać.. karta zepsuta, czy nie zainstalowałem sterów dobrze? w tej paczce był jeden plik, wypakowałem te pliki do jednego folderu i była instalacja "setup" i tyle, mam coś jeszcze więcej zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

help

 

podłączam wszystko dobrze, nie wykrywa mikro na przykład..

jak wejdę w panel sterowania -> dźwięk i daję "testuj" to też nic nie słychać.. karta zepsuta, czy nie zainstalowałem sterów dobrze? w tej paczce był jeden plik, wypakowałem te pliki do jednego folderu i była instalacja "setup" i tyle, mam coś jeszcze więcej zrobić?

 

1) wyłącz zintegrowaną muzyke w bios

2) odintaluj wszystko i niech windows sam zainstaluje stery

 

musi działać, jak nie działać to faktycznie może karta jest uwalona...

 

Edit: pokaz panel sterowania -> zakładka dzwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O1nOdDO.png

 

A te sterowniki to mam usunąć tylko te, które dopiero co wgrałem? Jeśli wszystkie, czyli realteka też to mam folder 5mb ze sterami, to ten, czy zwykle waży to więcej?

 

Takie jeszcze pytanko : czy ja może nie mialem do pobrania "For Audigy SE/LS/Value and Live! 24-bit cards, click here for a compatible version." <------------- TEGO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wyłączę Realtek LAN controller to nie działa mi internet(z oczywistych powodów), ale działa karta dźwiękowa. Wlączę spowrotem to nie działa karta, a działa internet... Co am robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Włącz "Głośniki Creative" (Prawy przyciskiem myszki i opcja "Wyłącz"),

2) "Ustaw Domyślne" pod "Głośniki Creative" - po poprawnym ustawieniu zielony znacznik powinien znaleźć się przy "Głośniki Creative"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlxu5iB.png

 

Trochę niejasna instrukcja, ale domyślnie juz sam wcześniej ustawiłem. Jak daję nasłuchiwanie mikrofonu to słyszę siebie. Na screenie leci cały czas muzyka, tylko,że ja jej nie słyszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź właściwości "Głośniki Creative" :

Czy są ustawione na 100% głośność ?

 

Sprawdź też, czy w innym programie (np. Media Player Classic, VLC Media Player) słychać dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś pomysły? Nie wiem co mogę zrobić, wyłączyłem w BIOS'ie intergrę, odinstalowałem w ogóle realteka w menadżerze urządzeń i dalej nic. System pokazuje, że JEST dźwięk, ale ja go nie słyszę. Karta nie jest uwalona, słuchawki tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli karta do odesłania.. Przynajmniej gość dał 2 tygodnie gwarancji rozruchowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś pomysły?...

Nie wiemy jaki system posiadasz, bo nie podałeś takiej informacji, a wypadałoby to zrobić jak najwcześniej przecież...

Drastycznie - format i przeinstalowanie systemu, ale to dopiero po sprawdzeniu karty na innym komputerze.

http://forum.pclab.pl/topic/638659-Sterowniki-do-kart-dźwiękowych-i-muzycznych-też-%3B-rozwiązywanie-problemów-i-linki/

Sprawdziłbym jeszcze wspomniane już KX i inne alternatywne, nie zapominając o czyszczeniu systemu ze starych sterowników według instrukcji z tematu.

 

Czyli karta do odesłania.. Przynajmniej gość dał 2 tygodnie gwarancji rozruchowej...

Przetestuj kartę na innym komputerze, żeby nie było, że bezpodstawnie z gwarancji korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak sprawdzić na innym kompie.. Ze screenów nie widać,że win7? Spytałem na innym forum, jeden gość podsunął pomysł, ale nie pomogło, jak nie znajdę rozwiązania do środy to odsyłam spowrotem bo nie ma sensu trzymać ją u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata temu tą kartę miałem jeszcze pod XP ale instalacja przebiegła bez problemu, później tylko miałem zagwozdkę jak włączyć mikrofon na kX'ach bo trzeba tam zamieniać kanały. Dobra karta ale problematyczna w sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...