Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Widur

Czy do tego komputera (parametry w opisie) warto kupować GTX 770/R9 290? Jeśli tak, wybrać GTX 770 czy R9 290?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem na forum, więc pasowałoby się przywitać ;) - Cześć.

Aktualnie posiadam komputer o takich parametrach:

Płyta główna Asus P8H61-M LX (REV 3.0)

Procesor Intel Core i5-2310 z boxowym chłodzeniem

RAM GoodRam DDR3 8192MB PC1333 DUAL 2x 4096 CL9

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM

Napęd Lite-On iHAS124

Zasilacz SeaSonic SS500ET80+ 500w

Karta graficzna Asus Radeon HD 6850

Niestety obecny sprzęt wydajnością w nowych grach nie powala na kolana (rozdzielczość 1920x1080), więc chciałbym go zmodernizować, a dokładniej to wymienić GPU. Mój budżet wynosi 1000zł i mam zamiar kupić używaną, niereferencyjną kartę (moimi faworytami są R9 290 i GTX 770). W związku z tym mam do Was kilka pytań i chciałbym żebyście mi doradzili.

1. Czy w ogóle jest sens kupować którąś z tych kart graficznych posiadając procesor i5 2310? Chodzi mi konkretnie o to, czy GPU będzie pracowało na 100% swoich możliwości czy będzie ograniczone przez procesor?

2. Czy mój zasilacz wystarczy do takiej karty graficznej czy będę zmuszony kupić 600-watowy?

3. Jeśli byłby sens zmiany GPU przy moim komputerze to co wybrać? GTX 770 czy R9 290? Od razu mówię, że nie interesuję mnie Physx, bo z gier, które go obsługują interesuje mnie tylko AC4: Black Flag, którego przeszedłem na moim HD 6850 ;) Podkręcać nie chcę, bo nie wiem czy mój zasilacz by to wytrzymał :D Z jednej strony AMD jest mniej więcej w takiej samej cenie i według wykresów w internecie wydajne na poziomie GTX 780, ale z drugiej strony na obecnym HD 6850 od jakiegoś czasu mam problem z migającymi teksturami w niektórych grach (karta już nie jest na gwarancji :/ ), więc to trochę mnie zniechęca.

4. Naczytałem się sporo tematów "R9 290 vs GTX 770) i kilka ludzi wspomniało, że pomimo takiej samej ilości klatek na sekundę, płynność animacji przy R9 290 jest gorszej jakości i podobno są jakieś mikro-przycięcia (nie mówię o Crossfire). Czy to prawda?

Mam nadzieję, że ktoś mi doradzi i ewentualnie rozwieje moje wątpliwości. Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...