Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daz3r

i5-4590 vs i5-4690k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać czy jest duża różnica pomiędzy procesorami i5-4690k a i5-4590?

Chodzi mi o różnice bez podkręcania i na boxowym chłodzeniu, płyta byłaby msi b85-g43.

 

Zastanawiam się, czy zrezygnować z jednej kości ram i dołożyć do 4690k, czy jednak zostać przy 4590

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cholerę zmieniać na wersje k jak nie podkręcasz? Bez sensu i różnicy w wydajności praktycznie nie zauważysz bo będzie na poziomie kilku procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zostałem znawcą tematu i mogę ci powiedzieć, że w twoim przypadku nie warto, więcej korzysci przyniesie kostka ramua jeszze lepiej dorzuć do płyty z chipsetem z97 żebyś w przyszłości mógł przeskoczyć na nowszego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako specjalista kolega @2pakiety-sharki mówi tzw. bullshit z tego względu że następny procek będzie na inny socket :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry mój błąd myślałem o skylajkach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym Broadwell to będzie ta sama zasada co SB->Ivy. Sens zmiany na minusie. Sens byłby jedynie w przypadku zmiany z procka nie-K na K i kręcić. Wtedy zakup czegoś na Z97 ma sens, o ile planuje się rozbudowę za jakiś czas. Ale jeśli budżet każe ciąć koszty i brać np. 4 GB zamiast 8, można próbować po taniości kupić coś używanego na Z87 i jakiegoś i5, a potem skoczyć na używany np. 4690k bo Broadwell nie przyniesie zapewne żadnych rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście wybrali na moim miejscu? Zrezygnować z 8gb 1600MHz na rzecz lepszej płyty, proca i zostawić stare 2x2GB 1333MHz ze starego zestawu?

fp6slKq.png

 

Grafiki lepszej raczej nie potrzebuje, co byście brali na moim miejscu?

Grywam najczęściej w CS:GO gdzie procesor jest ponoć najbardziej wykorzystywany. Nie potrzebuję ultra detalów w takich grach jak BF 4, Watch Dogs, Crysisy itp. szczerze to rzadko w takie rzeczy gram, ale też chciałbym, żeby nie było problemu zagrać w coś takiego, ale detale high - ultra nie są dla mnie wymogiem, zadowole się Low/Medium w full hd.

 

Ogólnie procesor z możliwością OC i płyta Z97 wydają się bardziej przyszłościowe (chyba), a ram zawsze można dokupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie więcej ramu :thumb:

 

Jakieś uzasadnienie? Większość mi pisze, że lepiej brać ten zestaw z 4690k, lepsza plyta i proc kosztem ramu, ktory tak czy siak mozna dokupic kiedy portfel pozwoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyś wziął korsarza vs 450 to by i na 4 gb ramu starczyło.

a jesli byś nie robił multi-gpu to 450w wystarczy z palcem w torbie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bf 3 i 4 potrafi się zadławić przy 4GB, ładowanie map i wgl. wiem z autopsji. Jeśli nie kręcisz to te oba procki niczym się nie różnią. IMHO lepiej mieć więcej ramu, bo komp chodzi odczuwalnie szybciej i 8GB to teraz standard. ALE... jeśli miałbyś dokupić drugą kostkę w niedługim czasie i chcesz kręcić proca to weź drugi zestaw, trochę się pomęczysz przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Msi b85 G43 w tej samej cenie asrock killer b85. = mi teraz 4690k na niej lata na 4.2 i 1.100v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj przeszedlem z i 4570 na 4670k oc 4.3ghz ruznica w wydajności? W grach praktycznie zadna nawet niezauwazalna wiec niewiem czemu co niekturzy podniecaja sie sie procem z odblokowanym mnoznikem intel i tak jest wydajny czy z "k" czy bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj przeszedlem z i 4570 na 4670k oc 4.3ghz ruznica w wydajności? W grach praktycznie zadna nawet niezauwazalna wiec niewiem czemu co niekturzy podniecaja sie sie procem z odblokowanym mnoznikem intel i tak jest wydajny czy z "k" czy bez

 

ortografia proszę, bo to aż kłuję w oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi b85 G43 nie wiem jak z ta ale w wersji gaiming jest sporo tematow o preblemach z ta plyta ,ja sobie odpuscilem ja i mam asrocka z87 extreme 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Te liczby są teraz inne. II próg jest od 120k, a stawki procentowe też się zmieniły, ale nie wiem na jakie, bo wypisałem się z tego systemu.
    • Biogaz raczej się nie zepnie tutaj. Weźmy przykład z Warszawy: Warszawa ma 2 elektrociepłownie (+ 2 ciepłownie odpalane tylko w zimę przy mrozach jak 2 głównie nie wyrabiają). Oczywiście prąd też Warszawa dobiera z ogólnopolskiej sieci, bo tego z EC by nie starczyło. Żerań i Siekierki mają łącznie 4 GW mocy cieplnej i 1,4 GW elektrycznej. Na Żeraniu jest nowy blok gazowy ok 325 MW mocy cieplnej i prawie 500 MW elektrycznej, czyli 8,1% ciepła i 36% prądu. Znalazłem artykuł, że ma spalać 500 do 620 mln m3 gazu ziemnego rocznie. Według tabelki z wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Biogaz najlepszą wydajność daje kukurydza powiedzmy, że do 10 tyś m3 z hektara. Doliczmy jeszcze, że biogaz to max 75% metanu, więc załóżmy, że zamiast 500 gazu ziemnego trzeba by dać 670 mln m3 biogazu, czyli produkcję. Czyli przy samych optymalnych założeniach co do plonów i wydajności na jeden blok gazowy trzeba poświęcić 670 km2 (67 tyś ha) upraw na dobrych ziemiach na których wyroście kukurydza. Cała Warszawa ma administracyjnie 517 km2
    • https://twitter.com/visegrad24/status/1773412436940374315?t=q26K_I2J9wDl3I5LRHiSrQ&s=19  
    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. Oczywiście obniżając napięcie dużego OC nie uzyskamy ale wymierne korzyści są na innych polach. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...