Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DjXbeat

GTX780 VS GTX970

Rekomendowane odpowiedzi

Platforma testowa:

 

i7 3770K @ 4.6Ghz

Asrock Z77 Extreme 4

8GB DDR3 2400 10-11-11-20 2T

SanDisk Ultra + 128GB

System Windows 8.1 64bit

Driver - 344.24 BETA

 

2efp0ea.jpg

 

Taktowania kart razem z BOOST bez żadnych spadków!

GTX780 1006 / 1502Mhz

GTX780 1200 / 1800Mhz

GTX970 1329 / 1750Mhz

GTX970 1541 / 2000Mhz

 

 

Assassin's Creed 4: Black Flag

 

zy6mx1.jpg

 

5dqwrc.jpg

 

 

 

Battlefield 4

 

2cyjfye.jpg

 

34rg0aa.jpg

 

 

 

Crysis 3

 

8xkec6.jpg

 

24odj13.jpg

 

 

 

Far Cry 3

 

iqzxc0.jpg

 

 

 

Metro: Last Light

 

2ro2amu.jpg

 

2cerbjm.jpg

 

21kleeb.jpg

 

 

 

Tomb Raider

 

 

s26udx.jpg

 

29e59p4.jpg

 

 

 

 

 

Reszta gier niebawem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać 970 jest szybsza. Myślę że jak dopracują sterowniki to w przyszłości różnica może się pogłębić. Na pewno nie warto przesiadać się z 780 i dopłacać 400 czy więcej. Natomiast dla ludzi którzy mają starą grafikę rozwiązanie jest jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się to co było wiadome od dawna. Jeżeli ktoś ma 780/780ti niema sensu się przesiadać. Chyba że dla ciszy głównie w idle lub mniejszego poboru prądu. Dasz radę zrobić testy w bf4? Ja miałem pożyczoną 780 od msi teraz mam msi 970 i wydaje mi się że 970 wypada lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Battlefield 4 też będzie porównanie ale nie wiem na kiedy się wyrobię. Postaram się jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe i patrz inne wyniki niż u kolegi wcześniej ;) Miejsce testowe i inne ustawienia troszkę - i wyniku już inne.

 

Fajnie jak by ludzie przestali wreszcie pisać - nie opłaca się / opłaca przesiadać itp. itd ;) Niech każdy sam zdecyduje i skończmy wałkować ten sam temat.

 

Jak Ci się co będzie chciało zrób na koniec wykres ogólny wydajności podzielony na min. i średnie fpsy (tak aby sobie porównać ogólnie wszystko na 1 wykresie) ;)

 

Graty za 2 miejsca testowe w każdej grze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens zmiany 780 na 970 i tak jest średni, co innego na 980. Ale to nie ta cena ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareczeq, rozmowy typu opłaca się lub nie się nie skończą bo większość chciałaby mieć przekonanie że dobrze wydali pieniądze. Ja w sierpniu pozbyłem się dwóch 770 i radzili mi na forach żeby zaczekać na serię 800/900. I jestem przekonany że dobrze zrobiłem. Natomiast kolega od którego miałem przez chwilę 780 (kupił ją w lipcu) żałuję że ją kupił bo bardzo ceni sobie ciszę i spodobała mu się 970 w wersji półpasywnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ceni sobie ciszę i spodobała mu się 970 w wersji półpasywnej.

Jeśli wytwarzany hałas miał by decydować, która karta zostaje u mnie to pozbył bym się 970 :E

Zapomniałem napisać, że wersja 970 OC od Gigabyte ma tylko 2 rurki heatpipe i nie schodzi poniżej 1500rpm.

Moja 780 po mocnym OC jest zdecydowanie cichsza i trzyma niższe temperatury :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, chciałbym usłyszeć tego gigusia i porównać ją do mojej msi pod obciążeniem. Ciekawe czy była by irytująca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda tak:

780 - 6 heatpipe 900-950rpm idlle 28-32C/ 1200-1350rpm stress 54-57C

970 - 2 heatpipe 1500rpm idlle - 29-33C/ 1850-2050rpm stress 65-68C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny test.

 

Jak widać GTX 780 nie koniecznie musi być "piekarnikiem", w porównaniu do GTX-a 970.

U mnie sytuacja wygląda tak:

780 - 6 heatpipe 900-950rpm idlle 28-32C/ 1200-1350rpm stress 54-57C

970 - 2 heatpipe 1500rpm idlle - 29-33C/ 1850-2050rpm stress 65-68C

 

Ewidentnie widać, że wielu producentów GPU w modelu 970 przyoszczędza na chłodzeniach.

Doskonale to pokazało to porównanie.

Posiadacze niereferencyjnych GTX-ów 780 mogą spokojnie czekać na następną generację.

 

Całkowicie popieram stwierdzenie bezsensowności wymiany GTX 780 na GTX 970 z dopłatą rzędu 400zł

Zakup nowej karty jak najbardziej tak, wymiana GTX780 na nią stanowczo nie mimo plusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens brania zwyklej wersji zamiast g1 ? brak backplate , gorsze chlodzenie , mniejsze oc i cena chyba podobna ..... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda tak:

780 - 6 heatpipe 900-950rpm idlle 28-32C/ 1200-1350rpm stress 54-57C

970 - 2 heatpipe 1500rpm idlle - 29-33C/ 1850-2050rpm stress 65-68C

Nie wiem po co kupowałeś 970tkę, mając 780 z genialnym chłodzeniem. Jak nie grasz dużo to 100W nie zrobi tobie większego wrażenia na rachunkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co kupowałeś 970tkę, mając 780 z genialnym chłodzeniem. Jak nie grasz dużo to 100W nie zrobi tobie większego wrażenia na rachunkach ;)

Pisałem dlaczego kupiłem 970 - tylko do testów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kupiłeś taką chałę :E

Czemu szkoda? :E

 

A co takiego złego z tym modelem ?

Dość słabe chłodzenie - tylko 2 rurki heatpipe i wentylatory pracujące najniżej 1500rpm czyni to chłodzenie dość słabym jak i głośnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem dlaczego kupiłem 970 - tylko do testów ;)

Wiem, to taki mój komentarz rzucony w eter.

Ale ASUS/MSI do testów byłby lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego porównuję dobrą konstrukcję 780 z jedną z słabszych 970 ;P Takie MSI jest niesłyszalne w Iddle i ciche pod obciążeniem mając max 65 stopnie grach ;P

 

I jeszcze raz napisze dajcie sobie spokój z tą opłacalnością i pisaniem, TAK , NIE, ZMIENIAM, JESTEŚ GŁUPI ... itp. jaki to ma sens? Chcecie to zmienicie, nie to nie. Właśnie po to są takie testy jak ten aby każdy mógł sam ocenić czy warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ASUS/MSI do testów byłby lepszy ;)

Tylko dlaczego porównuję dobrą konstrukcję 780 z jedną z słabszych 970 ;P Takie MSI jest niesłyszalne w Iddle i ciche pod obciążeniem mając max 65 stopnie grach ;P

Panowie zapominacie, że celem porównania jest wydajność 780 vs 970 i dlatego zakupiłem jedną z najtańszych konstrukcji, która w kwestii OC spisuje się bardzo dobrze ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego porównuję dobrą konstrukcję 780 z jedną z słabszych 970 ;P Takie MSI jest niesłyszalne w Iddle i ciche pod obciążeniem mając max 65 stopnie grach ;P

 

I jeszcze raz napisze dajcie sobie spokój z tą opłacalnością i pisaniem, TAK , NIE, ZMIENIAM, JESTEŚ GŁUPI ... itp. jaki to ma sens? Chcecie to zmienicie, nie to nie. Właśnie po to są takie testy jak ten aby każdy mógł sam ocenić czy warto ;)

Nie ma się co denerwować przecież połowa z użytkowników tego forum jest uzależniona psychicznie od swojego PC i często są chęci do zmiany, choć z ekonomicznego punktu nie ma to uzasadnienienia. Ale właśnie na tym polega uzależnienie....

 

Jeżeli chodzi o GTX970 to zdania dalej nie zmieniam i uważam że MSI to najlepszy wybór. Kręci się bardzo dobrze i ma bardzo dobry układ chłodzenia. Cewki piszczą u wszystkich producentów ale jak widać wygrzewanie im pomaga. Czasem wystarczą 2 dni a czasem jak u mnie miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po pracy będę robił przymiarkę do zmiany chłodzenia na 970 z Windforce X3 na Inno3D HerculeZ X3 :E

Niby chłodzenie dedykowane jest tylko pod referenty 780/780Ti ale mozliwe, że wejdzie.

Widziałem, że sekcja zasilania jest z przodu PCB zamiast z tyłu ale nie powinno to stanowić problemu bo miejsca pod spodem radiatora z jednej i drugiej strony jest sporo.

Istotna kwestia to rozmieszczenie otworów na PCB i samego rdzenia graficznego :kwasny:

Jak się uda zmienić chłodzenie to 900rpm w zupełności wystarczy do schłodzenia tej karty po mocnym OC :cool:

 

 

EDIT

Niestety chłodzenie nie wejdzie własnie ze względu na sekcję zasilania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli się nie udało.. Szkoda ale pewnie zaraz wyjdą dedykowane chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli się nie udało.. Szkoda ale pewnie zaraz wyjdą dedykowane chłodzenia.

Radiator wejdzie ale chłodzenie Inno3D ma 2 płytki usztywniające: jedna z tyłu PCB a druga z przodu, ta z przodu ma wyciete miejsce na sekcję i tu jest problem.

Zobaczę czy jest możliwość założenia chłodzenia bez tej płytki usztywniającej ale wątpie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...