Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DjXbeat

GTX780 VS GTX970

Rekomendowane odpowiedzi

Update

Dodany test i pobór W Battlefield 4 - na razie jedna lokacja.

 

Niebawem dodam wyniki z Far Cry 3, Max Payne 3, Hitman Absolution, Ryse: Son of Rome, Śródziemie: Cień Mordoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ze sterownikami?:) Będziesz bawił się w sprawdzanie takowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ze sterownikami?:) Będziesz bawił się w sprawdzanie takowych ?

Wszystkie testy do końca wykonam na tych samych sterownikach czyli 344.24 Beta a pod koniec przyszłego tygodnia 970 leci na sprzedaż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens brania zwyklej wersji zamiast g1 ? brak backplate , gorsze chlodzenie , mniejsze oc i cena chyba podobna ..... :hmm:

Jak ja kupowałem, to było 130zeta róznicy za co backplate i chłodzenie ?

 

 

Do tego asic 85% , więc ja nie narzekam ;)

 

Wgrany bios z g1, więc takty identyczne.

 

 

Przy podobnej cenie (30-50zł różnicy) fakt lepiej g1 kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie testy do końca wykonam na tych samych sterownikach czyli 344.24 Beta a pod koniec przyszłego tygodnia 970 leci na sprzedaż ;)

Sprzedajesz ,bo 970 za słaba, czy za dużo stracisz na 780ce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz ,bo 970 za słaba, czy za dużo stracisz na 780ce?

970 w kwestii wydajności zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie niestety wersja OC od Gigabyte jest bardzo głośna a to jest dla mnie priorytet. Hałas wytwarzanych w grach zbytnio mi nie przeszkadza bo gram w słuchawkach natomiast karta w spoczynku nie schodzi poniżej 1500rpm przez co jest sporo głośniejsza w idlle niż moja 780 w grach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne uszy- znajomy twierdzi że on tych kart nie słyszy i wiara jest po#$%$# i się czepia ;)

 

 

Niestety w Kepler bios edytorze nie ma możliwosci zmainy trybu pracy wentyli w gb ;/

 

 

Dla osób lubiących majsterkować mozna by dorobić kabelek do fanmate albo wkutować rezystor i tym zmniejszych obroty.

 

 

Gigabyte mogło by wypuści jak Evga poprawiony bios z trybem pasywnym w idle.

 

 

Swoja drogą nibny gpu-z źle zczytuje obroty i te karty nei maja cale aż 1500rpm coś bardziej pod 1300rpm tak realnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą nibny gpu-z źle zczytuje obroty i te karty nei maja cale aż 1500rpm coś bardziej pod 1300rpm tak realnie.

To fakt, GPU-Z źle odczytuje obroty ;)

Na 780 mam 900-950rpm a GPU-Z pokazuje 1050-1150 i w ciągu ułamka sekundy te wartości skaczą o 100rpm.

Znam Gigabyte i wiem, że nie ma co czekać na BIOS z półpasywną pracą jak i zmniejszonymi obrotami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Możesz zrobić z taktowaniem procesora 3.9 GhZ? Ciekawi ile będzie różnicy w tych grafikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ze sterownikami?:) Będziesz bawił się w sprawdzanie takowych ?

Z ciekawości sprawdziłem nowe sterowniki 344.48 w Tomb Raider

średni fps z 68.8 skoczył na 70.7 czyli poprawa jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu szkoda? :E

Bo kupić kartę z TDP o prawie 100W niższym, która jest głośniejsza w IDLE niż niezła grzałka pod obciążeniem to na prawdę trzeba mieć talent :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kupić kartę z TDP o prawie 100W niższym, która jest głośniejsza w IDLE niż niezła grzałka pod obciążeniem to na prawdę trzeba mieć talent :E

co ty taki cięty na gb - kumpel ma 3 ztuki chwilowo i niby są cichutkie ;)

 

 

Jak Msi wygrywa Hejnał Mariacki na cewkach to jest si :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne uszy- znajomy twierdzi że on tych kart nie słyszy i wiara jest po#$%$# i się czepia ;)

 

 

Niestety w Kepler bios edytorze nie ma możliwosci zmainy trybu pracy wentyli w gb ;/

 

 

Dla osób lubiących majsterkować mozna by dorobić kabelek do fanmate albo wkutować rezystor i tym zmniejszych obroty.

 

 

Gigabyte mogło by wypuści jak Evga poprawiony bios z trybem pasywnym w idle.

 

 

Swoja drogą nibny gpu-z źle zczytuje obroty i te karty nei maja cale aż 1500rpm coś bardziej pod 1300rpm tak realnie.

Nie ma zmiany bo kbt nie zaklualizowane , teraz praktycznie nic w nim nie zmienisz. Ty chcesz rezystory wkładać do wentylatora sterowanego pwm ? :E To tak nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz całkiem ten wentyl:) może da rade:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane nowe testy ;)

Powoli mi to idzie ze względu na pracę a od dzisiaj chorobowe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja się posiłkuję napisami, bo nie jestem wstanie wszystkiego zrozumieć zważywszy na mój problem ze słuchem i jak miewam problem z polskim, gdy mowa jest czasem zagłuszana, ściszana- ktoś mówi pod nosem, a tu nawet napisy po angielsku sporo mi pomagają zrozumieć. Wszelkie wybuchy, muzyka w tle, to wszystko nachodzi na siebie i zakłóca rozumienie obcego języka, a czasem polskiego, dlatego w grach ustawiam efekty, muzykę ciszej aniżeli głosy, dialogi, ale nie zawsze pomaga. Na yt tak samo korzystam z napisów ang. Zdarzyło mi się czasem pogadać po angielsku ale "face to face" gdy zazwyczaj ktoś w miarę głośno mówi, stoję blisko przy osobie to co innego niż kino czy gra, u mnie niestety jest przerąbane, aparaty słuchowe pomagają, ale tutaj akurat oprócz braku osłuchu, bo ang mam kontakt tylko w grach czy filmy= komp, bywa, że wydaje mi się, że usłyszałem B, a powiedziano C albo A. Gry Sony na konsoli gdzie mają dubbing to grywam z dubbingiem, TLOU1 jak i 2 ogrywałem z dubbingiem, bo jest w porządku. Każdy gra jak mu pasuje, ważne, żeby sprawiało mu to frajdę.✌️
    • Siemka, szukam słuchawek z okazji zakupu nowego PC, będę używał ae 5 od soundblastera i zastanawiam się które słuchawki by były ok. Budżet 1000zl może trochę więcej.  Cel to głównie słuchanie muzyki i gierki.   Myslalem nad mmx 300 of bayerodynamic , pytanie czy karta będzie mogła je wykorzystać czy brać coś tańszego. https://www.x-kom.pl/p/420164-sluchawki-przewodowe-beyerdynamic-mmx300-2nd-gen.html
    • Możesz sobie ustawić w opcjach monitora OC i przestawić w systemie na 180Hz, to w tej cenie w szybkich grach jest fajną opcją.
    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...