Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Seer

Obudowa do dysku zewnętrznego - warto USB 3?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Chcę kupić dysk zewnętrzny na trzymanie rzeczy, które przenoszę między kilkoma komputerami. Dla pewności chcę wziąć 1.5 - 2TB - widziałem w sklepach zestawy przenośne z USB3.0. I teraz moje pytanie - czy to faktycznie jest różnica, jeżeli dyski same w sobie są przecież dość powolne (zgaduję, że mają 5400 obrotów, nie liczę na 7200 w budżetowych rozwiązaniach)?

 

Myślę o takich sprzętach:

http://allegro.pl/dysk-przenosny-wd-elements-2tb-2-5-usb-3-0-i4651128477.html

http://allegro.pl/dysk-przenosny-seagate-expansion-1-5tb-usb-3-0-2-0-i4705045498.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po usb2 wyciągniesz maksymalnie transfery na poziomie ~30MB/s. To mało, bo byle jaki, nie zajechany dysk twardy wyrabia co najmniej dwa razy tyle. Bierz usb3 bez zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zdecydowanie 3.0, szybkość = mniej straconego czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli to dysk 5400 2,5" to i tak znacznie lepiej śmiga na USB 3.0; co prawda malutkie pliczki i tak będą się b wolno przegrywać, ale przy dużych ISO i mkv itd. wyraźnie widać różnicę na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po usb2 wyciągniesz maksymalnie transfery na poziomie ~30MB/s. To mało, bo byle jaki, nie zajechany dysk twardy wyrabia co najmniej dwa razy tyle. Bierz usb3 bez zastanowienia.

Właśnie o to mi chodziło - teraz mam dysk w komputerze (SATA) i kopiowanie plików między partycjami trwa dość długo - średnia prędkość to właśnie 30-40MB/s. Korzystając z USB 3.0 to będzie jakoś lepiej wyglądać?

 

Przy okazji chcę sprostować to, co powiedziałem - chcę na dysku trzymać rzeczy, ale nie korzystać z niego jak z dużego pendrive'a, ale jak z magazynu - np. zripować płyty do FLACa i odtwarzać stamtąd ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiowanie plików między partycjami zawsze osiąga niższy transfer niż przy kopiowaniu dysk1->dysk2.

Bierz usb3 i nie kombinuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie w tej kwestii,bierz usb 3.0 i będziesz zadowolony z prędkości działania,nawet nie ma do czego porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...