Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Egramy

Ram DDR3 działa w 800 mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 1 kość ramu 4GB 1600 MHz, a działa w 8x100 ? da się ją ustawić na 1600 ?

 

assdas.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to je 1600

lol

normanle ze pokazukje 1/2 :D

 

zobacz w programie AIDA - tools - cpuid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to je 1600

lol

normanle ze pokazukje 1/2 :D

 

zobacz w programie AIDA - tools - cpuid

No tak, ale mam jakieś dziwne wrażenie że w dual channelu jest 800x2, a popatrz że ta kość działa teraz w single channel i ma 800x1 co daję 800, w dualu wygląda to tak 800x2=1600.

No chyba że sobie coś uroiłem ;D

 

w singlu chyba powinna działać na 1333 lub 1600 ?.

 

Niech mnie ktoś nakieruje na właściwą ścieżkę myślenia, bo nie wiem czy dobrą drogą zmierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mam jakieś dziwne wrażenie że w dual channelu jest 800x2, a popatrz że ta kość działa teraz w single channel i ma 800x1 co daję 800, w dualu wygląda to tak 800x2=1600.

No chyba że sobie coś uroiłem ;D

 

w singlu chyba powinna działać na 1333 lub 1600 ?.

 

Niech mnie ktoś nakieruje na właściwą ścieżkę myślenia, bo nie wiem czy dobrą drogą zmierzam.

 

 

wez zobzcz na AIDA tak jak pisaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma dual channel do taktowania pamięci? Gigaherce na rdzeniach też sumujesz? :E

 

Wszystko Jest wszystko w porządku, program pokazuje rzeczywiste taktowanie zamiast efektywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mam jakieś dziwne wrażenie że w dual channelu jest 800x2, a popatrz że ta kość działa teraz w single channel i ma 800x1 co daję 800, w dualu wygląda to tak 800x2=1600.

:E

 

 

KLIK

DDR SDRAM (ang. Double Data Rate Synchronous Dynamic Random Access Memory)

W pamięci typu DDR SDRAM dane przesyłane są w czasie trwania zarówno rosnącego jak i opadającego zbocza zegara, przez co uzyskana została dwa razy większa przepustowość niż w przypadku konwencjonalnej SDRAM.

(Szerokość magistrali) * 2 * (Częstotliwość magistrali) / 8 bitów

DDR-200 (PC-1600) – (64 bity * 2 * 100 MHz)/8 = 1,6 GB/s

 

 

KLIK

PC3-12800 (DDR3-1600) o przepustowości 12,8 GB/s,

(54bity * 2 * 800MHz)/8=12,8GBs

12,8GB/s = PC-12800 = DDR3 1600MHz

Czyli wszystko w porządku.

 

KLIK

Polega na podwojeniu przepustowości przesyłu danych pomiędzy kontrolerem pamięci, a pamięcią RAM. Technologia dual-channel wykorzystuje dwa 64-bitowe kanały, co razem daje magistralę o szerokości 128 bitów dla przesyłu danych pomiędzy pamięcią RAM a kontrolerem pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uwielbiam takie tematy.

 

Pokazują całkowita ignorancję, brak elementarnej wiedzy, jak również niechęć do jej poszerzania i zdobywania informacji.

Lepiej kolejny bezproduktywny post napisać niż wpisać w google albo poczytać na wiki...nie...szlachcie to trzeba dać bezpośrednie linki jak to zrobił RyszardGTS i jeszcze wytłumaczyć...dobrze, że bez rysunków się obyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...