Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fill

Problem z gtxem 970

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam osobny temat, ponieważ nikt mi nie odpisał w ogólnym o maxwellach. Post skopiowany bezpośrednio z tematu:

Mam problem, po zamontowaniu 970tki od czasu do czasu komputer mi się restartuje. Występuje to w zupełnie losowych momentach, czasem podczas przeglądaniu internetu, czasem podczas grania. Ma ktoś podobny problem? Zasilacz to ocz modxstream 500 W. Dodam, że przy 560 ti problem nie występował, a z tego co wiem to ma on większe zapotrzebowanie na energię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz najnowszy BIOS płyty głównej? Usuwałeś sterowniki do GTX560Ti przed instalacją sterowników do GTX970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model 970?

Od Asusa.

 

 

Masz najnowszy BIOS płyty głównej? Usuwałeś sterowniki do GTX560Ti przed instalacją sterowników do GTX970?

Zainstalowałem na nowo cały system i zrobiłem format wszystkich dysków. Bios płyty też zaktualizowałem do najnowszej wersji dostępnej na stronie asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy robisz OC ? Jeśli tak to czy bez OC jest tak samo ? Po za tym do sprawdzenia dysk/dyski oraz pamięci Ram np. memtest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podkręcałem go jeszcze, nie zdążyłem :E. Jak wrócę do domu, to zrobię te testy. BTW zastanawiam się czy czasem nie uszkodziłem kabla zasilającego. Dosyć mocno go wygiąłem przy układaniu. Mogę na próbę podłączyć ten 8pinowy który służy do zasilania płyty? Czy może się coś zepsuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podkręcałem go jeszcze, nie zdążyłem :E. Jak wrócę do domu, to zrobię te testy. BTW zastanawiam się czy czasem nie uszkodziłem kabla zasilającego. Dosyć mocno go wygiąłem przy układaniu. Mogę na próbę podłączyć ten 8pinowy który służy do zasilania płyty? Czy może się coś zepsuć?

Raczej nie będzie pasował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta albo zasilacz. Niedawno sprzedałem R9 290, klient miał dokładnie te same problemy. Okazało się, że jego stara płyta nie współpracowała dobrze z kartą, na nowej wszystko zaczęło działać.

Zasilacz ma pewnie dobre kilka lat, mocy teoretycznie wystarcza, ale możliwe że napięć już nie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, żeby to była przypadłość wszystkich P67? Sam mam taką płytę i chciałbym do niej dodać tego GTXa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, żeby to była przypadłość wszystkich P67? Sam mam taką płytę i chciałbym do niej dodać tego GTXa.

 

To nie jest nic związanego z chipsetem płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilaczowi stuknęło w lipcu 5 lat. Skoro to może być jego wina, to jakim cudem dawał rade 560 ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś tego GTX 970 na innym komputerze ? Tak dla pewności.

 

@ja bym taką możliwość zdobył, aby jednoznacznie wykreślić z listy winowajców kartę graficzną. Jak nie wiadomo o co chodzi, to trzeba po kolei testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem niestety i za bardzo nie mam możliwości :<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przeczyść gniazdo grafiki PCI-E.

Pytanie techniczne, czy nie za bardzo obciążyłeś jedną linię kabli z zasilacza (molexy) ?, dysk twardy nie ma jakiś uszkodzonych sektorów ?, pamięci RAM sprawdzone ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień lepiej zasilacz albo pożycz od znajomego bo 5 lata dla zasilacza do bardo dużo.

 

Niekoniecznie- miałem Tagana, który po tym okresie trzymał napięcia jak nowy:) Wszystko zależy od jakości zasilacza (no chyba, że nawet zasilacze zeszły już na psy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przeczyść gniazdo grafiki PCI-E.

Pytanie techniczne, czy nie za bardzo obciążyłeś jedną linię kabli z zasilacza (molexy) ?, dysk twardy nie ma jakiś uszkodzonych sektorów ?, pamięci RAM sprawdzone ?.

Dysk sprawdzałem jakieś ~2 tyg temu, ram tak samo. Wszystko było ok. Z nową karta testu nie robiłem i tak by pewnie nie dotarł do końca, bo by się zresetował tak jak przy przeglądaniu forum :E. Na jednej linii mam podłączone 2 dyski, jeden 500gb i jeden ssd 120 gb na którym stoi system. Jutro włożę gtx 560 ti i sprawdzę, czy problem z nim też będzie występował. Btw dzięki wszystkim za zainteresowanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dzisiaj cały komputer. Po wyjęciu procesora z gniazda zauważyłem, że jeden pin jest delikatnie wygięty... Musiałem go wygiąć podczas wymiany procesora. Czy to możliwe żeby to była przyczyna resetowania się komputera? Dodam, że pin nie dotyka żadnego innego pinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dzisiaj cały komputer. Po wyjęciu procesora z gniazda zauważyłem, że jeden pin jest delikatnie wygięty... Musiałem go wygiąć podczas wymiany procesora. Czy to możliwe żeby to była przyczyna resetowania się komputera? Dodam, że pin nie dotyka żadnego innego pinu.

nie, musiales go wykrzywić podczas wyciagania, inaczej by w ogole nie działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Czyli jeżeli komputer wstaje bez problemu z tym wygiętym pinem, to wszystko jest ok, tak :E? Sprawdziłem już właściwie wszystko, zostało mi jeszcze podłączenie starej 560tki. Jutro pomierzę napięcia zasilacza, ale powoli wychodzi na to, że to jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, musiales go wykrzywić podczas wyciagania, inaczej by w ogole nie działał

Głupoty... Zależy od czego był ten pin. Są sygnałowe - ważne, są napięciowe których jest na tyle dużo, że brak jednego nie spowoduje żadnych efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: wsadziłem gtxa 560 ti (czyszcząc sterowniki z poprzedniej karty oczywiście) i wszystko hula jak ta lala, zero restartów. Zrobiłem test psu w occt, przeleciała godzina i 0 problemów. Co to w końcu może być? :E

@up sprawdziłem sobie schemat procesora, wychodzi na to, że mam skrzywioną nóżkę z zasilania albo masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na innej karcie wszystko działa poprawnie to odeślij kartę na gwarancję:) Inaczej przez rok możesz szukać winnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele sprawdzę kartę u znajomego, ma rocznego ocz 600 W. Jak u niego problem się powtórzy, to kartę zwrócę. Uznałem, że i tak kupie nowy zasilacz. Co kupić do 250 zł (jeżeli będzie warto, to budżet mogę podciągnąć do 300 zł)? Zależy mi na cichej jednostce oraz na odpinanych kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za spam, ale chcę koło 15 pojechać do proline i kupić nowy zasilacz. Do wyboru mam:

Be quiet! Pure Power L8-CM

Lub

Thermaltake Smart SE Modular 530W

Napiszcie proszę, czy ten be quiet jest warty te 80 zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...