Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pila

Haotian Nitro 125 ST (HN125T-9) - skuter-widmo?

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się ostatnio posiadaczem skutera Haotian Nitro 125 ST. To chiński skuter z silnikiem 125 cm3. Mój pojazd jest egzemplarzem używanym, który wymaga kilku drobnych napraw - nie działa wskaźnik poziomu paliwa, boczna stopka została zdemontowana przez poprzedniego właściciela (moją rodzoną siostrę ;-)) i zgubiła się, a tłumik pierdzi, bo jest w nim dziura i wypadałoby tę dziurę albo załatać, albo wymienić cały tłumik.

 

Sęk w tym, że internet praktycznie nic o tym skuterze nie wie! Na hasło "haotian nitro 125 st" udało mi się znaleźć kilka starych ogłoszeń sprzedaży tego skutera, znalazłem też jeden wątek na forum motocyklowym, na którym jakiś 15-latek chwali się tym skuterem. I to wszystko. Żadnych informacji, żadnych części zamiennych, nic. Kompletnie nie wiem, jakiego typu ma klocki hamulcowe, co to za silnik w nim siedzi i tak dalej.

 

Czy ktoś z Was może słyszał o tym cudaku, albo może zna go pod inną nazwą?

post-2-141397317297_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, wszystkie chinole sa na tych samych czesciach, roznia sie tylko plastikami i ewentualnie kilkoma czesciami ze wzgledu na wymiary skutera. Wiec dowiedz sie jak nazywa sie chinskie 125cc i zobacz czy wyglada tak samo jak twoj, ale na 99% tak bedzie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierz zacisk przód i obfoć klocki to ci poszukam, ale przypuszczam, że siedzi to samo co w Italjetcie, do którego ostatnio kupowałem nowy cylinder z tłokiem i komplet przód oraz tył klocków za 100 zł łącznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, wszystkie chinole sa na tych samych czesciach, roznia sie tylko plastikami i ewentualnie kilkoma czesciami ze wzgledu na wymiary skutera. Wiec dowiedz sie jak nazywa sie chinskie 125cc i zobacz czy wyglada tak samo jak twoj, ale na 99% tak bedzie :).

Mam nadzieję, że tak właśnie jest, niemniej wolałbym poznać oznaczenie silnika zanim zacznę do niego kupować części zamienne ;) Zastanawia mnie jednak to, czemu w internecie jest tak mało informacji na temat tego konkretnego modelu skutera. Jakaś super limitowana edycja, czy co? ;) Nawet trudno mi wydedukować, jak się nazywa producent tego sprzętu. Na samym skuterze się nie podpisał, jest tylko oznaczenie modelu. W necie znalazłem zapis Hoatian i Haotian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierz zacisk przód i obfoć klocki to ci poszukam, ale przypuszczam, że siedzi to samo co w Italjetcie, do którego ostatnio kupowałem nowy cylinder z tłokiem i komplet przód oraz tył klocków za 100 zł łącznie

Obadałem ten skuter z bliska i znalazłem nalepkę z napisem: "Trade mark: Huoniao". Zacząłem dalej szukać i znalazłem inne oznaczenie tego skutera - Huoniao HN125T-9.

 

Ale nadal nie wiem, jakie części do niego pasują ;) Ten Italjet, o którym piszesz, to jaki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

pisalem na skrzynke to Pila nie odpisueje a tu sie okazuje ze adoptowal jakiegos malego japonca :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pila- daj foty tego co potrzebujesz to poszukam, bo właśnie to do czego kupowałem to był rocznik 94, więc już zupełny zabytek, a okazało się, że części są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pila- daj foty tego co potrzebujesz to poszukam

Na razie nic konkretnego nie potrzebuję, bo wszystko działa (może z wyjątkiem tego wskaźnika paliwa ;-)), ale jako że użytkuję chiński skuter od kilku lat i wiem, że takie pojazdy mają różne durne usterki (potem koszty napraw są symboliczne, najczęściej kilkanaście, max. kilkadziesiąt złotych - o ile się wie, jakie części zakupić), to warto być przygotowanym na ewentualny zakup jakiegoś włącznika świateł, regulatora napięcia lub cylindra/tłoka w przypadku większej awarii ;-)

 

Ale wygląda na to, że to cudo ma silnik GY6 125 cm3, czyli najpowszechniejszy, najpopularniejszy rodzaj silnika w skuterach chińskich - części do tego są tysiące na Allegro, uff :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...