Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vulc

Dreamfall Chapters

Rekomendowane odpowiedzi

PcfxCco.jpg

 

 

Premiera: 21 października 2014

Producent: Red Thread Games/Blink Studios

Wydawca: Red Thread Games

Gatunek: Adventure

Język: angielski

 

 

Dreamfall Chapters to trójwymiarowa gra przygodowa, będąca trzecią odsłoną cyklu w skład którego wchodzi The Longest Journey z 1999 roku i wydane siedem lat później Dreamfall: The Longest Journey. Produkcję opracowało studio Red Thread Games, zrzeszające większość osób odpowiedzialnych za poprzednie części, w tym główny scenarzysta i projektant Ragnara Tornquist.

 

Fabuła kontynuuje wątki przedstawione w Dreamfall: The Longest Journey. Gracz poznaje dalsze losy trzech światów – pełnej magii Arcadii, zdominowanego przez technikę Stark oraz tajemniczego Storytime, gdzie rodzą się wszystkie opowieści, a marzenia stają się ciałem. W Stark akcja rozpocznie się w roku 2220. Przedstawiona przez autorów wizja tych czasów nie należy do optymistycznych. Po wypuszczeniu przez firmę WatiCorp umożliwiającej świadome eksplorowanie snów technologii Dreamer społeczeństwo stanęło na skraju przepaści, gdyż coraz więcej ludzi preferuje świat marzeń od rzeczywistości. Nie najlepiej prezentuje się też sytuacja w Arcadii. Imperium Azadi żelazną ręką rządzi wschodnimi ziemiami, a jego armie opanowały również północne krainy z ich stolicą, czyli miastem Marcuria. Dreamfall Chapters stanowi zwieńczenie historii Zoe Castillo – pochodzącej ze Stark dziewczyny, która w snach potrafi podróżować do Arcadii. W późniejszych fragmentach kampanii możemy pokierować również mężczyzną imieniem Kian Alvane, który po wydarzeniach z poprzedniej części został skazany za zdradę Imperium Azadi i oczekuje w więzieniu na swoją egzekucję.

 

Pod względem mechanizmów rozgrywki Dreamfall Chapters stanowi klasyczną przygodówkę. Zabawa polega więc głównie gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. W grze nie znajdziemy żadnej walki, czy sekwencji skradankowych. Świat gry jest w pełni trójwymiarowy i zachęca do eksploracji. Wiele z lokacji ma strukturę otwartą. Otrzymujemy w nich kilka zadań do wykonania i tylko od nas zależy, w jakiej kolejności je zrealizujemy. Podczas podróży po wirtualnych światach małe ikonki informują nas o wartych uwagi miejscach i przedmiotach, co zapobiega bezładnemu klikaniu na wszystko, co znajduje się na ekranie. Gra łączy system bezpośredniego poruszania się, typowy dla trzecioosobowych gier akcji, z przygodówkowym interfejsem point-n-click służącym do interakcji z otoczeniem. Bardziej tradycyjnie nastawieni fani gatunku mogą też pokierować postaciami wyłącznie za pomocą myszki.

 

Dreamfall Chapters oferuje atrakcyjną trójwymiarową grafikę, która wykorzystuje silnik Unity. Produkcja współfinansowana była ze środków Norweskiego Instytutu Filmowego oraz pieniędzy pozyskanych w wyniku zbiórki przeprowadzonej na popularnej platformie finansowania społecznościowego. Pomimo niższego budżetu autorom udało się stworzyć produkcję równie obszerną co Dreamfall: The Longest Journey i wyraźnie lepszą pod względem wizualnym.

 

Źródło: Gry-Online.

 

Wczoraj premierę miał pierwszy epizod o nazwie Reborn. Mimo początkowych problemów, będących wynikiem znalezienia błędów w grze, tytuł jest już dostępny na Steamie, GoGu, został rozesłany do osób, które wsparły projekt na Kickstarterze. Pierwsze opinie są dość pozytywne. Opinie, bo ciężko tutaj mówić o recenzjach, jeśli kolejne cztery epizody pojawią się dopiero w przyszłym roku. Sam jeszcze nie wiem czy brać już teraz i przechodzić część po części, czy też poczekać na całość. Na pewno jestem bardzo zainteresowany, to dla mnie jedna z najlepszych serii przygodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostra zakupiła i ukończyła ten epizod w jakieś 4h niespecjalnie się spiesząc. Ja aż tak wielkim fanem Dreamfalla nie jestem, The Longest Journey ukończyłem dopiero jakoś miesiąc temu. Myślę, że poczekam na komplet i dopiero wtedy zagram ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie epizody The Wolf Among Us skończyłem w 7 godzin więc 4 przy jednym to wynik wyśmienity. Z grą jednak, również poczekam do premiery wszystkich części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na całość (pewnie koniec 2015 roku), ale cieszy mnie bardzo, że fabuła stoi ponoć na dobrym poziomie.

Gameplayowo grze bliżej do poprzedniego Dreamfalla niż pierwszej części, ale jestem w stanie przymknąć oko na mniej (mało?) wymagającą rozgrywkę.

3-4 godziny na jeden odcinek to świetny czas, oby pozostałe były równie długie.

 

 

Jak wyjdzie całość, to może CDP.pl pokusi się o PL dubbing. Zrezygnował z wydania gry właśnie ze względu na epizodyczność (będzie fanowskie tłumaczenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5x4 godziny to byłby świetny wynik, cena już teraz jest dość atrakcyjna. Kusi, kusi mnie strasznie, ale po przejściu będzie pewnie straszny niedosyt i niecierpliwe oczekiwanie na kolejne epizody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu podzielili tą grę na epizody tylko dlatego, że fabuła się mocno rozrosła więc można spokojnie oczekiwać, że całość starczy na 20 godzin. Oj czekałem na coś takiego... ale po pl. Będzie fanowskie tłumaczenie - byle szybko, to będzie można pograć, wcześniej nie będe sobie psuł rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem sobie przypomnieć ostatnio TLJ, bo niewiele już z niej pamiętam (w Dreamfalla nie grałem nawet...), ale niestety grafika koszmarnie się zestarzała i stwierdziłem, że nie dam rady. Zwłaszcza, że gra we wspomnieniach zapisała się jako prześliczna... Ale słodki Jezu, kiedy to było... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wracam do starych gier, które już dawno przeszedłem. Choćbym z nich niewiele pamiętał to wolę pozostawić te wspomnienia i wrażenia, które mi po grze zostały, bo konfrontacja z upływem czasu najczęściej wypada okrutnie. :) A należy pamiętać, że najdłuższa podróż to była gra de facto 2d, a co dopiero odświeżać sobie jakieś 3d po 15 latach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem sobie przypomnieć ostatnio TLJ, bo niewiele już z niej pamiętam (w Dreamfalla nie grałem nawet...), ale niestety grafika koszmarnie się zestarzała i stwierdziłem, że nie dam rady. Zwłaszcza, że gra we wspomnieniach zapisała się jako prześliczna... Ale słodki Jezu, kiedy to było... :(

Serio? Mówiąc szczerze kompletnie nie podzielam Twojej opinii, do TLJ mam właśnie zamiar wrócić i podejrzewam, że będę się bawił niewiele gorzej niż lata temu. ;) Choćby dlatego, że...

A należy pamiętać, że najdłuższa podróż to była gra de facto 2d, a co dopiero odświeżać sobie jakieś 3d po 15 latach...

... gry 2D właśnie, starzeją się znacznie, znacznie wolniej. Broken Swordy aż tak źle wyglądają? Hirołsy 3, Starcraft? Sprawa indywidualna, dobra, jednak daleko tutaj IMO do koszmaru. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. może to jednak pomyłiło mi sie z Dreamfallem na YT :) Faktycznie, teraz sobie przypominam, tła były 2D...

i na znalezionym filmiku faktycznie daje to radę...

 

Ciekawe czy to ruszy i jak zadziała na nowym sprzęcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLJ teraz faktycznie może odtrącać (zwłaszcza szkaradne, trójwymiarowe modele postaci), ale idzie to przełknąć.

Dreamfall nadal wygląda znośnie.

 

Obejrzałem parę gameplayów, posłuchałem muzyki z Dreamfall Chapters i już bym zagrał. :D

Utwory są w tej grze przepiękne, klimacik też niczego sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź nie rób smaka, bo jeszcze się na angielską wersję skuszę i później nie będe wiedział o co chodzi, przed następnymi epizodami (niewykluczone, że wyjdą z pl napisami) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to ruszy i jak zadziała na nowym sprzęcie :P

Siostra grala w TLJ niedawno i śmiga. Problem w tym, że w 640x480 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLJ teraz faktycznie może odtrącać (zwłaszcza szkaradne, trójwymiarowe modele postaci), ale idzie to przełknąć.

Dreamfall nadal wygląda znośnie.

 

No modele faktycznie są, jakie są, ale... moze się skuszę. Najwyżej wyłączę, żeby nie psuć wspomnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci dostępne jest spolszczenie do 1 epizodu jeśli to kogoś interesuje, gra bazuje na dialogach więc być może będzie to dla kogoś jeszcze bodźcem do zakupu. Ja niedługo się zabieram za ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bani te Chaptersy. Do poprzedników się nie umywają. Widać, że produkcja niskobudzetowa. Świat jest martwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sandbox tylko przygodówka :E Zresztą chyba nie jest tak źle na tle poprzedniczek, nie pamiętam, żeby w TLJ czy Dreamfall były jakieś tłumy na ulicach :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 księga "zamknięta" w 4-5 godzinach. Masa wyborów decydujących o naszej przyszłości w kolejnych epizodach, klimat cyberpunkowy, grafika lepsza niż się spodziewałem, w sumie zaskakująco dobra jak na budżetową przygodówkę (taki Fallout bez modów wygląda gorzej w moim odczuciu), a co chyba najbardziej istotne - widać, że gra zrobiona pod ludzi mających sentyment do tej serii, nie sili się na pozyskanie nowych fanów, ci mogą być jednak zagubieni w tym wszystkim. Dzięki temu chyba jest to najdolrzalsza historia bo skierowana do graczy sprzed kilkunastu lat. Nie bardzo rozumiem zarzut, że świat jest martwy bo na pewno wygląda lepiej niż w poprzedniczkach pod tym względem. Ludzi w mieście pełno, na ulicach a to jakiś grajek śpiewa, a to ktoś protestuje, wystarczająco żywo jak na tego typu grę moża poza 1 godziną gdzie troche wieję nudą i mało się dzieje. Ale ogólnie wrażenia bardzo pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
    • No to problem ciecia rozwiązał się sam, będzie dalej jeździł swoim Pasterzem B5
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...