Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

anonim11x

[1900zł] Laptop dla dziewczyny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z dziewczyną :E . A mianowicie, dała mi za zadanie abym znalazł dla niej najlepszego laptopa, w skrócie opiszę jakie brałem pod uwagę, jaki miałby być i do czego.

Przede wszystkim miałby być biały.. do oglądania filmów, surfowanie po internecie, poczta, office i facebook. Bez żadnych gier. Matryca 15' i FHD (chyba najlepsza do filmów i rozrywki lekkiej?). Na początku uważałem, że im lepsza np karta graficzna tym lepiej dlatego wybrałem Lenovo Z510 z procesorem i3 i kartą GT740M jednak potem uświadomiłem sobie, że taka karta graficzna to będzie po prostu strata i zeżre dużo baterii, ponieważ ani filmu ani stron internetowych nie będzie wyświetlać lepiej niż jakaś tańsza.. Procesor? Za bardzo się nie znam ale chyba im lepszy procesor tym lepiej ogółem laptop będzie chodzić? Tak więc szukam takiego laptopa, fajnie jakby był jakiś tańszy oczywiście jednak cena 1800-1900 to górna granica..

PS: uważacie, że lepiej poczekać do okresu przed świątecznego na promocje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, na prawdę fajny laptop :) dziękuję za propozycję, z samego rana przedstawię go dziewczynie.. a powiedźcie mi, np przy takim laptopie filmy na YouTube w wersji HD 1080p nie będzie ścinał? Nie potrzeba dedykowanej karty graficznej? Ja na swoim stacjonarnym mam Radeona HD4800 i procka Dual Core E5200 (czyli dosyć stary komputer) i takie filmiki mocno się już przycinają.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnego problemu, karta graficzna nie ma tutaj akurat znaczenia. Jeśli się zdecydujesz to napisz na Pw, znajdę dla Ciebie jakiś kod rabatowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o tym laptopie, poszperałem i oczom ujrzałem inne modele w zbliżonej cenie (nie chodzi mi tutaj o sklep tylko, że są po prostu takie modele):

np takie który tutaj padł:

Asus X550CA (1550zł)

i3/zintegrowana hd4000/dysk 500gb/ram 4gb

 

a patrząc np na allegro dojrzałem modele:

Asus X550CA (1650zł)

i3/zintegrowana hd4000/dysk 750gb/ram 8gb

 

Asus X550CC (1700zł)

i3/GT720/dysk 500gb/ram 4gb

 

Asus X550CC (1800zł)

i3/GT720/dysk 500gb/ram 8gb

 

Asus X550CC (1800zł)

i3/GT720/dysk SSD 128gb/ram 4gb

 

Asus X550CC (1900zł)

i3/GT720/dysk SSD 128gb/ram 8gb

 

I teraz pytanie.. czy nie lepiej dołożyć 150zł i mieć dedykowaną kartę graficzną GT720M? Lub np 250zł i mieć GT720M oraz SSD 128gb? Jestem strasznie ciekaw jaka jest różnica między dyskiem standardowym a tym SSD (ponoć zauważalna..). Przepraszam, że tyle szczegółów podaję itd jednak na prawdę taki wydatek to będzie coś dla nas, a uważam że jak na prawdę warto dołożyć 100zł czy 200zł np do takiego dysku aby laptop przez kilka lat szybciej chodził to warto.. :)

PS: ja zabieram się za lekturę na temat kart graficznych i dysków :)

 

EDIT:

Nie ma wątpienia, że dysk SSD jest znacznie lepszy od zwykłego HDD (oczywiście rozumiem rozmiary obu dysków, jednak 128gb raczej wystarczy).

A co do kart? Ponoć jest tak, że i tak pracujemy na karcie zintegrowanej i tylko w przypadku potrzeby załącza się dedykowana? Tak więc raczej przy surfowaniu, oglądaniu filmów i pracy w office nie będzie potrzebna dedykowana.

Tak więc moim zdaniem, najlepszym wyborem byłby:

Asus X550CA

i3 / zintegrowana karta HD 4000 / dysk SSD 128gb / ram 4gb

No i cena powyższego zestawu? 1580zł wraz z systemem windows 8.0.

Tak więc wyszło na to, że w tej samej cenie zamieniłem w Twojej propozycji tylko dysk na SSD..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, SSD będzie szybszy (ale i z mniejszą pojemnością), ale nie ma co do takich zastosowań patrzeć na kartę graficzną dedykowaną - jest zbędna. Masz go jeszcze w kolorze czerwonym:

http://www.morele.net/laptop-asus-vivobook-x550ca-x550ca-si30303s-czerwony-gw-649002/

 

SSD zawsze możesz zamontować zamiast HDD w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie się zdecydowaliśmy.. a dokładniej na Asus X550CA. Myślę iż będzie to bardzo dobre rozwiązanie, które podałeś mi tutaj Brozinho :)

No chyba, że jednak skusimy sie na tego NIEpewniaka.. Asus X550CAktóry cenowo, parametrami prawie niczym się nie różni a jedynie (aż) tym, że ma dysk SSD (pojemność 128gb wystarczy).. Powiedzcie mi, co może być nie tak w takowym laptopie? Czy da radę to zauważyć po kilku dniach (14 dniowy okres do zwrotu)?

No i jeszcze znalazłem ciekawy model od Sony.. a mianowicie VAIO wraz z identycznymi parametrami oraz rozszerzoną gwarancją aż na 4 lata, tylko jestem ciekaw ile by chciał za niego..

Lepszy Ten Asus czy Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Vaio jest używany, a posiada praktycznie te same parametry co nowy ASUS.. Co do ASUSa z allegro:

"Zastrzegamy sobie jednak możliwość wystąpienia drobnych nieścisłości. Sprzedawane na naszych aukcjach produkty pochodzą z oficjalnego programu wyprzedażowego producenta." - ja bym się jednak trochę obawiał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, jedynie to mnie przeraża, że ten z dyskiem SSD był przepakowywany, z importu z USA i gwarancja na 12 miesięcy. A taki sam, z dyskiem HDD 500GB na morelach w tej samej cenie i nowy 2 lata gwarancji.. :) W sumie racja.. takie same parametry, a tutaj nowy i używany to wybór padnie na nowy.. Tak więc jutro najprawdopodobniej zamówię już tego Asusa dla dziewczyny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ci pracownicy sklepów...

 

http://www.ceneo.pl/Laptopy;017P0-1188852-1189659-1191148-1192455P1-1193790-1193791-1193792P3-249659P6-249721-249723P12-1158998-351027-1201594;n2000.htm#pid=6689

Szukaj czegoś z matową matrycą, kupuj na stronie sklepu nie na allegro i negocjuj cenę - powinna być niższa niż na allegro bo tam odprowadzają prowizję od sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście jeżeli kupisz Sony to zapłacisz za samą markę,znaczek,nie będzie to miało jakiegoś specjalnego przekładu na jakość. Pozostałbym przy Asus X550CC,to będzie najbardziej optymalny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...