Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Barceloniak11

Negocjacje przy kupnie laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy w tych sklepach idzie wynegocjować nizsza cenę? Chce kupić laptopa który w obu kosztuje 3750zl, do ilu są w stanie mi opuścić waszym zdaniem? I w ogóle jak negocjować żeby wynegocjować cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich sklepach nie masz z kim się targować. W systemie jest cena i nic z tym nie zrobisz.

W małych, niezależnych sklepach możesz próbować się targować (może jakąś myszkę tanią w gratisie dostaniesz), ale i tak cena będzie znacznie wyższa niż w w/w.

Ogólnie to targować się można raczej w warzywniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo do targowania się masz w każdym sklepie. Ale jak sprzedawca powie że nie zejdzie z ceny to na tym się to kończy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało prawdopodobne, zważywszy na to, że mają tak małe marże, że każą sobie dopłacać 2% za transakcje kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targować w tych sklepach to możesz się jak kupujesz 10 sztuk. O rabat możesz pisać do xkomu na priva. Ewentualnie jak płacisz gotówką to może coś spuszcza, ale nie 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele przy zakupie zestawu PC zeszło mi ostatnio z ceny całe 1,5% (koło 100 na 7000 ceny całkowitej)... ;)

Z tym, że powołałem się na moją historię zakupów tam (blisko 40k wydane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi przy chęci zakupu tabletu u nich ( w X-kom wysyłając wiadomość tutaj na forum, gdzie niby dla czytelników PCLab przewidziane są rabaty) dostałem informację, że nic nie opuszczą z ceny. (tablet za 999zł) Trochę dziwne bo kupując na allegro płacą prowizję pewnie z 20zł i nawet tego nie chcieli obniżyć. Z takim podejściem do klienta skierowałem się do innego sklepu gdzie z otwartymi ramionami mnie przywitali z niższą ceną i rabatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich sklepach nie masz z kim się targować. W systemie jest cena i nic z tym nie zrobisz.

W małych, niezależnych sklepach możesz próbować się targować (może jakąś myszkę tanią w gratisie dostaniesz), ale i tak cena będzie znacznie wyższa niż w w/w.

Ogólnie to targować się można raczej w warzywniaku.

nie do końca prawda. Kupowałem ostatnio zegarek (ok. 1000 zł), cena w sklepach internetowych, praktycznie wszędzie taka sama. Jako, że jeden ze sprzedawców dopuszcza możliwość negocjacji ceny, zwróciłem się z pytaniem o upust do każdego sklepu (w sumie około 10ciu). Praktycznie każdy odpowiedział z propozycją kilkunastoprocentowego zmniejszenia.

Autor wydaje 4 razy więcej, nic go nie będzie kosztowało wysłanie zapytania do kilku sklepów internetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam niedaleko pracy sklep komputerowy i tam to nagminnie się negocjuje (znajomi też, ci co wiedzą że tam można :E ) - nawet kupując router za sto ileś zł dostałem cenę jak z jaką chodzą na allegro - tylko, że sprzęt i gwarancję mam ze sklepu obok i nie muszę się potem pierniczyć z pocztą

dyski, pamięci, procki - na wszystko da się wynegocjować - gość patrzy w cenniki z hurtowni i dolicza jakąś małą prowizje - bo wie, że jak nie spuści to g...o sprzeda i nic nie zarobi bo ludzie kupią przez neta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak idziesz kupowac w sklepie gdzie sa najnizsze ceny w necie to nie licz na jakies negocjacje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cene najlepiej negocjowac na żywo, jeśli coś kosztuje sporo zawsze idzie coś urwać. Kwestia charyzmy i gadki. Mam wu jka który ostatnio urwał przy mnie 200 zł z zetki 3 i 300zł z gt 42 panasona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca prawda. Kupowałem ostatnio zegarek (ok. 1000 zł), cena w sklepach internetowych, praktycznie wszędzie taka sama. Jako, że jeden ze sprzedawców dopuszcza możliwość negocjacji ceny, zwróciłem się z pytaniem o upust do każdego sklepu (w sumie około 10ciu). Praktycznie każdy odpowiedział z propozycją kilkunastoprocentowego zmniejszenia.

Autor wydaje 4 razy więcej, nic go nie będzie kosztowało wysłanie zapytania do kilku sklepów internetowych

Jak zegarek kupują za 400-500zł, a sprzedają za 1000 to mogą dać kilkanaście procent rabatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie liczył bym na nic wielkiego, marża na takim sprzęcie przeważnie nie przekracza 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zegarek kupują za 400-500zł, a sprzedają za 1000 to mogą dać kilkanaście procent rabatu.

ponad 100% marży? - nieźle, trzeba się chyba zająć sprzedażą zegarków... krzywy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 100% marży? - nieźle, trzeba się chyba zająć sprzedażą zegarków... krzywy.gif

 

Nie zdziwiłbym się gdyby na tanich zegarkach było i więcej niż te 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

W takich sklepach nie masz z kim się targować. W systemie jest cena i nic z tym nie zrobisz.

W małych, niezależnych sklepach możesz próbować się targować (może jakąś myszkę tanią w gratisie dostaniesz), ale i tak cena będzie znacznie wyższa niż w w/w.

Ogólnie to targować się można raczej w warzywniaku.

Bzdura. W systemie jest też cena możliwa przy ewentualnym rabacie. I w morelach i w komputroniku nie było problemu z uzyskaniem niższej.

 

Targować w tych sklepach to możesz się jak kupujesz 10 sztuk.

Bzdura. Nawet jak kupujesz jedną myszkę za 7zł to się możesz targować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich sklepach nie masz z kim się targować. W systemie jest cena i nic z tym nie zrobisz.

W małych, niezależnych sklepach możesz próbować się targować (może jakąś myszkę tanią w gratisie dostaniesz), ale i tak cena będzie znacznie wyższa niż w w/w.

Ogólnie to targować się można raczej w warzywniaku.

Niekoniecznie, np. w Media Markt też da się targować. Mają jakąś tam marżę z której częściowo mogą zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Nawet jak kupujesz jedną myszkę za 7zł to się możesz targować.

No nie wiem jak Tobie, ale mnie byłoby wstyd targować się o 50gr, ktòre możesz uzyskać. Chetnie przeczytam o ile Ci spuścili cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysylke gratis da sie ugrac. Chyba ze x-kom ma rabaty dla czytelnikow to respektuja ale wysylki gratis nie zrobia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 100% marży? - nieźle, trzeba się chyba zająć sprzedażą zegarków... krzywy.gif

Powiedzmy, że trochę się kręcę wokół handlu najróżniejszymi rzeczami i powiem Ci, że kiedyś naprawdę się zdziwiłem jak zobaczyłem, że niektórzy handlują z ogromną marżą po 100-200% a czasem nawet prawie 300% a są pewne bardzo specyficzne gałęzie rynku gdzie i po 500-1000% jest i teraz już marża do 250% na mnie nie robi żadnego wrażenia zwłaszcza w towarach niecodziennego użytku do 200zł.

A co do autora to radziłbym się pytać sklepów np. poprzez fora internetowe bo sklepy pewnie wtedy wiedzą, że klient się zna na temacie i nic mu z wysoką ceną nie wcisną ;) Albo przez facebooka można spróbować, tam się znowu firmy lubią promować, więc za dobrą opinię i za like pewnie nieco chętniej zejdą z ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 100% marży? - nieźle, trzeba się chyba zająć sprzedażą zegarków... krzywy.gif

Radzę zainteresować się handlem okularami. Tam to dopiero jest przebicie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

No nie wiem jak Tobie, ale mnie byłoby wstyd targować się o 50gr, ktòre możesz uzyskać. Chetnie przeczytam o ile Ci spuścili cenę.

Przeczytaj jeszcze raz te nadzwyczaj długie zdanie i zwróć uwagę na słowo "możesz". Polska język trudna język, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...