Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Traviasty

Modernizacja do 250 zł starszego PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę niskim kosztem, czyli do powiedzmy 250 zł, przyspieszyć stary komputer. Zależy mi na płynniejszym przeglądaniu netu na wielu kartach/odtwarzaniu filmów.

 

Na początek specyfikacja:

CPU: Core2Duo E6600 2.40@3.00 GHz

Chłodzenie: Xigmatek HDT-S1283

Mobo: GIGABYTE 965P-DQ6 (rev. 1.0) bios F13

Ram: OCZ 2x2GB OCZ2RPR800C42G DDR2 800 MHz

GPU: Radeon HD 4870 1GB

HDD: WD6400AAKS 640GB (18,5k godzin przepracowane)

Zasilacz: Thermaltake Smart Se 530W

 

W 2006 był to zestaw “gamingowy”, ale te czasy już minęły. Obecnie doświadczam już tylko powolnego działania i przycinania na Windowsie 7 x64. Spodobał mi się ostatnio popularny sposób wkładania do takich maszyn Xeonów, ale ze względu na rev 1.0 mojej płyty to chyba się nie uda, wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Wydaje mi się ze najlepszym sposobem na przyspieszenie pracy była by instalacja quada Q6600 i podkręcenie przynajmniej na to 3,2. Widzę, że można dostać go już w tej lepszej wersji za nawet jakieś 160 zł.

 

Doradźcie czy tu zawinia procesor, ram, czy może stary dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zastanów się nad dyskiem SSD? Jeśli nie grasz, to dysk ssd będzie największym możliwym do uzyskania skokiem wydajności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powolne działanie nie powinno się zdarzać na tym sprzęcie...

Masz porządek w programach oraz wszystko aktualne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę niskim kosztem, czyli do powiedzmy 250 zł, przyspieszyć stary komputer. Zależy mi na płynniejszym przeglądaniu netu na wielu kartach/odtwarzaniu filmów.

 

Na początek specyfikacja:

CPU: Core2Duo E6600 2.40@3.00 GHz

Chłodzenie: Xigmatek HDT-S1283

Mobo: GIGABYTE 965P-DQ6 (rev. 1.0) bios F13

Ram: OCZ 2x2GB OCZ2RPR800C42G DDR2 800 MHz

GPU: Radeon HD 4870 1GB

HDD: WD6400AAKS 640GB (18,5k godzin przepracowane)

Zasilacz: Thermaltake Smart Se 530W

 

W 2006 był to zestaw “gamingowy”, ale te czasy już minęły. Obecnie doświadczam już tylko powolnego działania i przycinania na Windowsie 7 x64. Spodobał mi się ostatnio popularny sposób wkładania do takich maszyn Xeonów, ale ze względu na rev 1.0 mojej płyty to chyba się nie uda, wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Wydaje mi się ze najlepszym sposobem na przyspieszenie pracy była by instalacja quada Q6600 i podkręcenie przynajmniej na to 3,2. Widzę, że można dostać go już w tej lepszej wersji za nawet jakieś 160 zł.

 

Doradźcie czy tu zawinia procesor, ram, czy może stary dysk?

 

 

crucial m500 120gb, ten twój dysk to jest chyba dwutalerzowy, no i dość przestarzały, nowe dyski są 2x szybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 'głównym' komputerze mam wlasnie zestaw 3570K i OCZ Vertex 4 128gb, osiągi świetne. Rozważałem przeniesienie chyba wolniejszego Vertexa do tego staruszka, i sprawienie sobie do głownej maszyny czegos jeszcze szybszego, Intel 520, Crucial M500, i było by to możliwe za jakieś 250-290 zł.

 

Tylko czy faktycznie przyspieszy to kompa bardziej niż czterordzeniowiec? Teraz przy głupim odtwarzaniu filmu na YT w tle, Firefox ścina. Tego kompa chce poużywac jeszcze z rok, wiec cudów też od niego nie wymagam ;)

 

Edit: Format robiłem jakiś rok temu i za wielkich korzysci z tego nie było, programy mam raczej ogarnięte, CCleaner raz na tydzień. Zdaje sie że ten HDD może tu dużo mieszać jeszcze ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy obecny dysk nie jest walnięty, przy 18.5tys godzin wszystko jest możliwe.

 

Sam miałem walnięty HDD, niby programy pokazywały, że jest czysty, a sam dysk się po prostu zatrzymywał. Zwiechy na parę min/sek.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miedzy czasie zrobiłem mały test w HDTune, tempo dysku faktycznie żółwie. Robie teraz error scan też w HDtune. Czymś pewniejszym można jeszcze sprawdzic dysk?

post-78295-141402230229_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempo nie jest złe, nie przesadzaj. Można powiedzieć że średni poziom jak na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...