Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kamil628

Monitor 21,5", 22 a może 23? Max 500-550zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam na dniach kupić monitor, tylko nie mogę się zdecydować ile cali wybrac? Zastanawiam się nad 21,5", 22" i 23" oczywiście full HD. Dla mnie chyba najodpowiedniejszym monitorem byłby 21,5" lub 22". 23" wydaje mu się, ze będzie za duży, bo mam tv 24" i jest ogromny. Obecnie mam monitor 17,5" 1280x1024. Co o tym myślicie? Max jaką kwotę chciałbym wydać to 500-550zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś poleciłbym LG 23EA63V-P, ale już zniknęły ze sklepów, może jeszcze na allegro są. Były w granicach 550-600zł, ale moim zdaniem warto dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że przy rozdzielczosci FHD lepiej sprawdza się 23" od 22"? Czy lepiej szukać 22"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie marginalne. Na 21,5 wszystko będzie zauważalnie mniejsze. Kiedyś, jak się przesiadłem z 19' monitora 1280/1024 na 21,5 1920/1080 to sporo czasu zajęło mi przestawienie się na nowe "warunki pracy" z komputerem. Wszystko było wyraźnie mniejsze. W sumie to do dzisiaj na wielu stronach internetowych powiększam tekst, jak mam więcej do czytania. 21,5 to optymalny ekran do rozdzielczości 1680/1050, do FH lepiej brać 23-24'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość nowych kart ma wyjście HDMI i jak widać, coraz więcej nowych monitorów ma tylko takie wejście cyfrowe. Wiadomo, cięcie kosztów. Tutaj masz model z DVI w podobnej cenie:

http://www.saturn.pl/produkt,id-870598?utm_source=porownywarki&utm_medium=skapiec&utm_term=skapiec&utm_campaign=xml

 

ed/ tutaj w jeszcze lepszej cenie z wysyłką free:

http://selgros24.pl/Komputery/Monitory/Monitory-LED/LG/LG-ELECTRONICS-MONITOR-23%27%27-23EA63V-P-IPS-5MS-250CD-HDMI/2_51470.do

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widziałem, ale na tym selgros karte klienta trzeba wyrabiać, żeby móc zamówić.. a na taka aktywacje czekac trzeba 7 dni. Na saturn spytałem o dostępność, bo nie da się zamówić. Na allegro jest to chyba ten sam monitor, tylko że nie ma tego wejścia DVI i z tym mam problem, bo podobno z HMDI jakies problemy są z obrazem, obcina. Slyszałem, ze DVI będzie lepszy. A masz może jeszcze jakieś propozycje monitorów 23 cale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tego HP, bardzo dobra cena jak na parametry:

http://allegro.pl/hp-24-lp2475w-h-ips-1920x1200-hdmi-j-dell-u2410-i4677438522.html

albo jeszcze większego gnata :D:

http://allegro.pl/iiyama-prolite-e2607ws-26-1920x1200-2ms-ideal-fv-i4644281109.html

 

monitory poleasingowe, dlatego niska cena, normalnie dużo droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 6 stówek, nówka 23' na IPS to tylko ten LG. Ja bym w niego celował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chce 23 cale max full hd, wiekszego mi nie potrzeba.

 

Gwarantuje Ci że zmienisz zdanie, ten monitor duży będzie się wydawać tylko max 1-2 dni a potem zrobi się maleńki, po za tym nie porównuj od TV bo podejżewam że to starszy telewizor więc ma grube ramki które sztucznie powiększają sprzęt, monitor ma te ramki sporo cieńsze i będzie mniejszy, dlatego celował bym w 24 cale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc czekam na odpowiedz z saturna czy mają jeszcze ten monitor. Chyba juz jest troche na rynku skoro w tak niewielu sklepach jest? Zalezy mi na tym DVI-D, chyba, ze ktos mnie przekona do HMDI, ze nie ma z nimi zadnych problemow z rozdzielczoscia itd. Akurat mam w domu kabel HDMI, wiec nie musialbym dodatkowej kasy dokladac :)

 

UP; Od paru lat siedze na 17 i jest mi dobrze, wiec 23 to na pewno przepasc. Obecnie mam nowy sprzęt i dlatego postanowiłem kupic większy monitor. A tv nie mam starego, dokladnie w grudniu byl kupowany zeszlego roku. Dokladnie taki model TOSHIBA 22L1333G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa ale mimo wszystko cal różnicy to teraz nic a potem może mieć znaczenie znam swój błąd kiey kilka lat temu kupiłem 21.5 zamiast odrazu 24 cali.

 

Co do HDMI to problemów nie ma żadnych a jeżeli chcesz koniecznie DVI to modele wcześniejsze tych LG miały HDMI, DVI, Dsub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz i DVI aczkolwiek DVI to ten sam sygnał co HDMI więc w przypadku monitora do rozdziałki 2560x1600 jedno i drugie złącze potrafi to samo, HDMI o tyle lepsze że może w sobie już przekazywać internet dzwięk, 3D, rodziałkę bodajże do 4096x4096 ale przy typowych monitorach się tego nie używa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus

 

Co uważacie o tym? Ja się spotkałem z bardzo nieprzychylną opinią na jego temat. A ogólnie to sprzęt na papierze nieźle wygląda.

 

Polecicie coś do 700 zł z IPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus

 

Co uważacie o tym? Ja się spotkałem z bardzo nieprzychylną opinią na jego temat. A ogólnie to sprzęt na papierze nieźle wygląda.

 

Polecicie coś do 700 zł z IPS?

 

Wiesz na papierze wszystko wygląda dobrze, jest sporo powodów dla których ten monitor może mieć złe opinie, typu słaba jakość obrazu, awaryjność, duży imput lag, słabe wykonanie, słabe kąty widzenia.

 

do 700 zł popatrz coś z LG generalnie teraz jak poszukasz jak trafisz okazję to dostaniesz 27 cali IPS od LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...