Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Przemo2001-12

Używany laptop do gier [2000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na tym forum,więc proszę pisać jeśli popełniłem gdzieś błąd.

A więc do rzeczy poszukuje używanego laptopa do 2000zl [jeśli będzie coś wydajniejsze to z 300zl dołożę]

Najbardziej zależy mi na procesorze 4 rdzeniowym i dobrej grafice [zaczynam z grafiką i renderingiem]

Na razie szukałem w używkach które są całkiem całkiem...

Mój link i7-2630QM + gtx 460m

Mój link i7-4500U + HD 8850m

Mój link i7-3632 + HD8750m

Mój link i5-3230M + gtx 660m

Mój link i7-3610QM + gtx 660m

Mój link i7-2630QM + gt 555m

Mój link i5 2430M + GTX 570M

Może i nie są to kombajny do gier,ale mam nadzieje że starczą do moich potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) To skoro chcesz 4 rdzenie to co robią w zestawieniu i5?

2) Używany lapek z dedykowaną karta i tak wydajnym procesorem to ryzyko. Na pewno pracował w wysokich temperaturach, bo to norma, co skróciło jego żywotność. Konieczna będzie wizyta w lokalnym serwisie, czyszczenie i porządny repasting z wymianą termopadów.

3) Najwydajniejszy w tym zestawieniu jest GTX570M (podkręcony i nazwany później GTX670M) jak chodzi o GPU, jednak ma i5. Trzeba by ją wymienić na jakieś i7-QM. Później wszystko co ma GTX660M. Na inne bym się nie patrzył. Archaiki lub słabe karty.

4) Linki nie działają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) To skoro chcesz 4 rdzenie to co robią w zestawieniu i5?

2) Używany lapek z dedykowaną karta i tak wydajnym procesorem to ryzyko. Na pewno pracował w wysokich temperaturach, bo to norma, co skróciło jego żywotność. Konieczna będzie wizyta w lokalnym serwisie, czyszczenie i porządny repasting z wymianą termopadów.

3) Najwydajniejszy w tym zestawieniu jest GTX570M (podkręcony i nazwany później GTX670M) jak chodzi o GPU, jednak ma i5. Trzeba by ją wymienić na jakieś i7-QM. Później wszystko co ma GTX660M. Na inne bym się nie patrzył. Archaiki lub słabe karty.

4) Linki nie działają ;)

1. ponieważ wiem że istnieje moźliwość wymiany,i5 w sumie też dobre.

2.No ba wiem o tym i mój sąsiad to informatyk mu to zaniosę.

3.No tak a ile wyciągne ok. fps w bf3 na tym podkręconym gtx 570m? i czy nie będzie się przegrzewać?

4.Wiem.Już naprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jeśli nie jest BGA to istnieje ;)

2) Informatyk... Do ręki bym nie dał. Serwis lokalny. Mają na stanie to, zrobią, a jak uszkodzą to ponoszą odpowiedzialność. Informatycy niech sprzętu się nie tykają i zajmą się kodowaniem, bo od tego są.

3) Nie wiem ile wyciągnie. Wpisz w googlach GTX570M i wyjdą Ci testy ;) Przegrzewał się nie będzie jeśli będzie wyczyszczony, a podkręcisz go i tak tylko o maks +135MHz. Jeśli da się więcej, tzn. że ma modowany BIOS i był żyłowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i faktycznie tylko czemu ten i5 2430m ma wejście PPGA998,a ta i7 2670QM która była produkowana w tej samej wersji tego msi ma wejście FCPGA988.Te złącza są jakoś kompatybilne? i czy zasilacz to wytrzyma? bo i7 bierze 45W,a ten i5 tylko 35W.

Według tego Procesor i5 Ma PPga998,A ten i7 ma FCPGA998.

A tu na Wikipedi Pisze iż należą do tego samego socketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...