Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

meehow95

Karta Graficzne AMD Radeon HD 6700m Series

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak jak w opisie tematu mam problem najprawdopodobniej z kartą Graficzną AMD Radeon HD 6700m Series bądź z Intelem HD Graphics 3000.

Otóż gdy komputer śmigał na Windows 8.0 wszystko "chodziło" tak jak powinno Karta Radeona była wydajna w grach ( poza małymi bugami ) ( stabilne 125 fps ), do czasu gdy zdecydowałem się na aktualizację do Win 8.1 zaczęły się problemy, gdy uruchomiłem grę ( 10 letnią ), zauważyłem straszne klatkowanie, fps skaczą od 40-125, zdarza się tak że utrzymuje się 100 fps które wygląda np jak 20 fps.

Wydawało by się że może to być wina sterowników, otóż nie. Uaktualniłem sterowniki tak aby były zgodne z Win 8.1 jednak nie zauważyłem żadnych zmian, reinstalacja gry też nie przyniosła skutków. Stąd moje pytanie w czym tkwi problem. Dodam również iż zmieniłem priorytet dla gry na "czasu rzeczywistego", przyniosło poprawę ogromną, ale przy tym priorytecie nie odtwarza mi dźwięku w grze.

 

Karta Graficzna: AMD Radeon HD 6700m Series / Intel HD Graphics 3000

Procesor: Intel Core i5 2430M CPU 4x2.40 GHz.

 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz kiedy ostatni raz czyściłeś chłodzenie tego laptopa? bo może to być problem z przegrzewaniem się sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczony był około 2 miesięcy temu, jednakże przed uaktualnieniem takie problemu nie miałem, stąd moje zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz jakis malware na kompie albo dysk zaczyna szwankowac i lapac bady dobrze by bylo sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś raz powracałem z win 8.1 do poprzedniej wersji 8.0, gdyż miałem ten sam problem i wszystko wróciło do normy. Przekopałem wiele forów jednak nie znalazłem nic co by pomogło i nie daje mi to spokoju ponieważ jestem osobą skrupulatną i chciałbym rozwiązać ten problem, ale niestety brakuje mi już pomysłów gdzie leży przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...