Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arek0070

Problem z Cyfrowym Polsatem i Multiroom.Proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Tato od kilku lat jest abonentem CP,jakiś tydzień temu zakupiłem sobie opcję Multiroom dla swojego telewizora.I mam problem z odbiorem kanałów HD,mianowicie TVN HD,TVN7 HD i kilku innych.Dodam że u taty wszystko smiga jak nalerzy.

Teraz opiszę dokładnie:

Konwerter Twin(coś za 70zł,także nie szajs)

Tata mam dekoder jakieś 7m od konwertera(chodzi o długość kabla)

Ja mam dekoder 30m od konwertera.

Wszystkie końcówki zarobione prawidłowo,kabel nigdzie nie uszkodzony.Ogólnie instalacja poprowadzona prawidłowo.Kanały u taty działają prawidłowo,u mnie te wymienione zacinają się.I teraz mam do was pytanie czy winą może leżeć po stronie talerza?Bo jego wielkość to tylko 60CM.Czy wymiana na 80-90cm ma sens?Proszę o rady

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu szwankującego kanału przytrzymaj czerwony przycisk na pilocie (ten z rzędu kolorowych, nie Power). Moc i jakość sygnału powinny wynosić co najmniej 70%, żeby oglądanie było komfortowe. Jeśli sygnał jest słabszy to wszystko zależy od dekodera - HD6000 potrafi wyświetlić płynny obraz już przy jakości 50%, HD3000 do płynności wymaga natomiast 80%.

Jeśli jakość i sygnał są niższe niż 70% pomóc może dokładniejsze ustawienie tależa (miałem taki problem i u mnie pomogło, właśnie na dekoderze multiroom i talerzu 60cm). Wystarczyło przekręcenie o milimetr w lewo i pół milimetra w górę. Dobry fachowiec z miernikiem sygnału ustawi z taką właśnie dokładnością.

 

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam na dole dekoder HD 5000 i jak jego podłącze w miejsce mojego HD 3000 to wszystko działa jak należy.Natomiast jak podłącze dekoder HD3000 do taty to tam też obraz sie zacina.Co do mojego HD 3000 to moc jest na 100% a jakoś ~70,a i tak obraz sie zacina.

Więc tak u taty dekoder HD 5000 Moc sygnału jakieś 70-80,jakość 50-70% i odbiera bardzo dobrze.

U mnie dekoder HD 3000 Moc 100% jakoś ~60-70% i obraz się zacina;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie błąd kodeka w dekoderze - jechać do punktu i wymienić. Na miejscu pan/pani sobie podłączy i sprawdzi dekoder. Jak będzie się zacinać/nie włączy się to wymienią dekoder od ręki za friko. Takie przypadki też miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie błąd kodeka w dekoderze - jechać do punktu i wymienić. Na miejscu pan/pani sobie podłączy i sprawdzi dekoder. Jak będzie się zacinać/nie włączy się to wymienią dekoder od ręki za friko. Takie przypadki też miałem.

A jeśli na miejscu będzie ok??To winne będzie złe ustawienie anteny.A czy mogę wymienić ten dekoder HD 3000 na inny?Jak myślisz czy ten talerz 60cm nie jest za mały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talerz 60cm w zupełności wystarcza do samego Cyfrowego Polsatu. Większe są potrzebne gdy robisz zeza na dwa konwertery. Jeśli w dwóch miejscach Twój dekoder nie wyświetla kanałów hd a dekoder taty w obydwu ładnie wyświetla to masz pewność, że to wina dekodera. Ostatnimi czasy CP często aktualizuje oprogramowanie zdalnie. Niektóre dekodery mają błąd fabryczny pamięći EPROM, który ujawnia się po takich aktualizacjach. Wtedy konieczna jest wymiana na inny egzemplarz.

 

Co do wymiany dekodera na inny - nie wiem, czy teraz coś się zmieniło, ale jeszcze 4 miesiące temu mieli w ofercie dla multiroomu tylko dekodery HD3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talerz 60cm w zupełności wystarcza do samego Cyfrowego Polsatu. Większe są potrzebne gdy robisz zeza na dwa konwertery. Jeśli w dwóch miejscach Twój dekoder nie wyświetla kanałów hd a dekoder taty w obydwu ładnie wyświetla to masz pewność, że to wina dekodera. Ostatnimi czasy CP często aktualizuje oprogramowanie zdalnie. Niektóre dekodery mają błąd fabryczny pamięći EPROM, który ujawnia się po takich aktualizacjach. Wtedy konieczna jest wymiana na inny egzemplarz.

 

Co do wymiany dekodera na inny - nie wiem, czy teraz coś się zmieniło, ale jeszcze 4 miesiące temu mieli w ofercie dla multiroomu tylko dekodery HD3000.

Tzn nie to że nie wyświetla...co jakieś 20-30s zacina się,tak jak gra na słabym sprzęcie.Jest też dziwny objaw.U mnie nie ma TVP1 dopiero jak włącze dekoder taty to u mnie sie pojawia,czasem jest odwrotnie.

 

Teraz podłączyłem swój dekoder na dole i przycisnąłem ten czerwony przycisk o którym mówiłeś.Moc prawie max,jakość ~60% i co chwila spada na prawie min(czerwono)czy to wina tego dekodera?A i podłaczyłem taty dekoder u mnie,wszystko hula bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuj odłączyć od trójnika przewód, który leci do dekodera taty i zostaw tylko swój. Jeśli sygnał u Ciebie się unormuje i wszystkie kanały będą chodzić płynnie jest przebicie na trójniku. Choć to mało prawdopodobne, obstawiam wadliwy dekoder. Była ich wypuszczona cała masa, stąd bezproblemowa wymiana od ręki w punkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam żadnego trójnika.Jest Konwerter Twin z niego idą dwa kable:tata 7m i do mnie ok 30m.Zaraz sprawdzę co będzie jak odłączę antenę od taty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, w ten sposób. No to dokładnie, odłącz kabel głównego dekodera, zostaw tylko swój i napisz co to dało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

Odłączyłem kabel od mojego dekodera(30m).U taty sprawdziłem oba dekodery tylko na HD 3000 obraz sie zacina(sprawdziłem kabel w obu wejściach w konwerterze).

Odłączyłem kabel od taty dekodera(7m).Taty dekoder działa bez zarzutu.Mój tnie obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w CP poprosiłem o inny dekode.O dziwo ten HD 3000 działał w punkcie prawidłowo.Otrzymałem HD5500s i problem znikł.Dzięki kolego Creeper!za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie była to złośliwość rzeczy martwych - wstrząsnął się w transporcie, coś zaskoczyło i załapał, ale pewnie postał by w punkcie z 15 minut i problem by powrócił. Najważniejsze, że sprzęt wymieniony i forumowicz zadowolony ;) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam 2 dekodery w multiroomie które śmigają aż miło.

Problem mam taki że sprawdzając status Multiroom wyskakuje mi że usługa jest nieaktywna.

Czy ktoś wie co mam zrobić żeby to aktywować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 80cm jako minimum odległość od oczu ja mam też biurko głębokie na 80cm i siedzę nieco odchylony w fotelu więc mam podobną odległość oczy-ekran jak ty, czyli 1 metr mniej więcej i taka odległość jest komfortowa imo te 42 calowce od LG mają jeszcze jedna fajną zaletę - ich 'podstawa' to dwie krótkie nóżki, które zajmują bardzo mało miejsca na biurku więc można Tv/ekran odsunąć praktycznie pod samą krawędź biurka co daje fajny efekt bo przy tej wielkości ekranu widzisz tylko fajną taflę, no i jednak wyłączony C3 ma czarny ekran a wyłączony qd oled już czarny nie jest (mi to nigdy nie przeszkadzało, ale lepiej wygląda wyłączony woled) ja przechodzę właśnie z 34 UW na 42 4k i imo warto pod kątem rozdzielczości i większości ekranu, a grafę za jakiś czas się zmieni na lepszą więc fps pójdą w górę a 4k zostanie
    • Super! Tego potrzebowałem. forskoczek20 i Dirian bardzo Wam dziękuję za pomoc  Chyba już wszystko wiem i nie pozostaje mi nic innego tylko zamawiać, a potem składać - trzymajcie kciuki, żebym sobie poradził i niczego nie zepsuł:)
    • Ja mam teraz LG C2 42 i Aorusa FO27Q3. Mogę powiedzieć subiektywnie i mogę też zmierzyć jasność w luxach, jak trzeba coś dowieść - mimo różnic w rozmiarach i w krzywych jasności, HDR-y są tych obu ekranach są bardzo dobre. Tak samo jak dobre są i jabłka i gruszki . LG ma mniejszy peak ale zazwyczaj wyższą jasność ogólną w scenach. Ale zauważyłem, że bardzo krótkie sygnały - błyskawice, czy np. światła w szybko jadącym pociągu w Jedi Kinght Ocalały (polecam jako pokaz możliwości HDR RTX) są naprawdę bardzo jasne, jaśniejsze od stałego małego okienka "ileś tam procent" wyświetlanego w sposób ciągły. Aorus ma wyższy peak, ale z mniejszej powierzchni, realne sceny zazwyczaj ciemniejsze, ale nadrabia tym, że jego wszystkie kolory bardziej świecą i odbiór scen HDR jest równie imersyjny. Zwłaszcza jak się siądzie bliżej ekranu - co jest łatwe przy 16:9 (a pewnie nie było przy 21:9 @MuziPL?) Jak bym miał pogodzić oba światy, to 42" QD OLED poproszę...  
    • Kiedy te QD-OLEDY będą miały szerszą dostępność? Bo jak na razie to chyba tylko XKOM jakimś cudem dostał.
    • Duża różnica między MOBO? Wrzuciłeś płytę 3 stówki droższą. Warto?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...