Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MatiTanCross

Przejście z Intel Core 2 Duo 2,4Ghz na Intel Core 2 Extreme 3.0Ghz. Czy się opłaci? + Kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój obecny zestaw: AsRock P5B-DE; Intel Core 2 Duo 2,4GHz; 4GB Ram; Chieftec GPS-400AA-101 A 400W; Win 7. Właśnie kupuje do tego zestawu GTX 750 (stara karta poszła z dymem) i wpadłem na pomysł aby wymienić procesor na coś mocniejszego. Z tego co wyczytałem na stronie producenta chyba najlepszy będzie Inter Core 2 Extreme. (link) Z góry chciałbym zaznaczyć, że jestem w tym zielony. W związku z czym mam kilka pytań.

 

Opłaca się wyminana, poczuje dużą różnice? Mój zasilacz w ogóle ogarnie GTX'a z Core 2 Extreme? Jeśli tak, to czy wchodzi w gre jakieś podkręcanie procesora? Jakie chłodzenie do tego? Co z żytownością takich procesorów, duże jest ryzyko, że może być mocno zjechany taki procesor? Teraz to tylko używke mogę kupić i trochę się boje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszą propozycją jest wymiana platformy na LGA1155/1150, kupowanie C2E jest nieopłacalne i ciężko zdobyć za konkretne pieniądzr, lub zabawa w LGA771 kupując adapter + E5440/50 i przeróbka socketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalny bezsens. Za 500 zeta można kupić i5 2500k, który zeżre tego Ekstrema niczym wilk kurczaka. Będzie przy tym sporo chłodniejszy, zeżre o wiele mniej prądu, da się sporo wyżej podkręcić. Jego zakup będzie jednak wymagał zmiany mobka i ramu, więc dojdą dodatkowe koszy.

 

Podsumowując. Modernizacja o którą pytasz jest nieopłacalna. Chcesz modernizować, to zmieniaj całą platformę, masz już dosyć stary sprzęt i w Twojej sytuacji właśnie warto by już o tym pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 200 PLN się zmieścisz z Xeonem(wysokie modele 5440, 5450) na przeczekanie o ile płyta da się na niego namówić. Zaręczam, że choć nie jest to obecnie jakaś tam rewelacja, czy nawet średni sprzęt to 4 jaja po OC plus karta o której piszesz jeszcze pozwolą Ci pograc w to i owo bez poniżania się. Kwestia ile kasy i jak mocne masz parcie na zmiany. W co grasz, jaka rozdzielczość itp.

Bo ja już miałem ogólnie pojętą nową platformę, przyszedł inwest w dom = kompletna zmiana priorytetów i puściłem to od ręki. Została już wtedy stara 775, fakt, że z mocną podstawą(mobo i ram). Naszło mnie kiedyś, to wywlokłem i pograłem jak się wyrównał poziom zarobienia przy chałupie. Ale e8400 już ssało pałkę mocno...podobnie HD6850.

Coś szukałem, trafiłem na temat 771----->775 i kupiłem e5450, chodzi ponad 4.0 i z moją grafiką(7870xt) i na moim monitorze(choć i na tv fullHD czasem) naprawdę da się pograć. Pewnie -nie w Batta 4kę na full po sieci(nie gram, nawet w singla ale ten na analogicznym sprzęcie zapiernicza), czy mega płynnie w Crysis 3 full grafika i fHD(jednak na monitorze już full i nawet z niskim AA, szkoda, że to takie nudne) ale...

...no właśnie, co lubię i w co gram to chodzi płynnie. Nie ma problemow aż się dziwię czasem, bo to juz zabytkowa platforma -na żółte blachy wręcz :E

I to jest sedno -musisz zdecydować na ile Cię stać i ile to dla Ciebie warte. Mnie moje wystarczy -Tobie niekoniecznie.

No i ważny aspekt -cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...