Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość tomciopaluch81

Błąd pobierania z netu po włączeniu trybu AHCI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomciopaluch81

Witam

 

Nie wiem czy to odpowiedni dział dla mojego tematu ale spróbuje. Mam płyte główną intela p55mud2 z prockiem core i5 750. Jakiś czas temu robiłem update biosa do nowszej wersji a następnie potem wróciłem do tej która była przy kupnie kompa. Problem jest z ahci. W biosie jest on uaktywniony. Zainstalowałem z pendriva windows 7 x64 proffessional. Instalacja ładnie gładko poszła. Po instalacji windy zainstalowałem stery z płytki do płyty głównej. Problem jest taki. Winda niby działa ale nie mogę nic pobrać z netu tzn. wchodzę poprzez IE11 i stronki się otwierają ale jak próbuje coś zapisać to nie idzie. Nie mam możliwośći sprawdzenia na FF bo jak uruchamiam instalke FF to musi on pobrać z netu no i w tym problem że nie idzie. Mogę tylko poprzez IE przeglądać i pisać na forach nic więcej. W czym jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomciopaluch81

Ale nie mogę pobrać w IE wyskakuje błąd. Jeszcze dzisiaj rano miałem viste x86 na IDE i nie było żadnych problemów. Zresztą na win7 x86 czy x64 ale IDE nigdy nie było problemów. A z ahci są. Może się myle, nie wiem, ale tak się dzieje.

 

Mogę przeglądać ale nic nie mogę pobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym poście masz wskazane lokalizacje wartości "start" które trzeba przestawić na zero aby już zainstalowany system mógł się uruchomić na innym kontrolerze.

 

Przestaw na IDE i zobacz czy problem dalej występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomciopaluch81

Sprawdzałem to w rejestrze. Bez mojej ingerencji było ustawione na 0. Więc to nie to. Przed chwilą zmieniłem w biosie na IDE i wszystko teraz działa. Firefoxa pobrałem. Jest ok. Tylko trochę wolniej chodzi no bo to nie ahci. Naprawde nie wiem jaka jest przyczyna. Podejrzewam że może coś nie tak poszło po tych moich updatach biosa. A mama mówiła żeby nie grzebać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnienie się że tam są zera jest potrzebne aby system w innym trybie się załadował, inaczej powita Cię bluescreen.

 

Jeżeli update biosu przeszedł w pełni pomyślnie to nie ma powodu aby miał w jakiś sposób zaszkodzić.

Instalowałeś przedtem sterowniki ahci od intela, czy używałeś domyślnych od ms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomciopaluch81

Napewno jest 0 bo nie tylko sprawdzałem w rejestrze ale system pod ahci się załadował. Więc tak czy owak napewno zero było, zresztą sam sprawdzałem.

Co do drugiej kwesti. Instalowałem win 7(przy włączonym ahci w biosie) ,wybierałem odpowiednią partycje na której chciałem zainstalować(ale nie ładowałem sterów kontrolera bo windows sam wykrywał, może to w tym przyczyna) po instalacji standardowo z płytki gigabyte bo taki jest producent płyty głowne, instalowałem automatycznie "one touch", wszystko się ładnie zainstalowało. Nie było żadnego bluescreena system się ładnie uruchomił. Tylko niestety były problemy potem takie jak to opisałem powyżej.

 

---

 

Sterownik ahci od intela był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...