Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

katsja

Pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od niedzieli mam problem z siecią na stacjonarnym komputerze. Wszystko działało o w celu dostępu do pewnej bazy książek mojej uczelni chciałam skorzystać z sieci uczelni. Od tego momentu dzieją się dziwne rzeczy. Np pokazuje mi ikona, że jest polączenie, ale i tak internet nie działa. Potem np. coś się wyłącza i ikonka pokazuje brak połączenia. Lista sieci wyświetla się. Adapter wifi jest ok, nie jest to też wina liveboxa, bo mój netobook i tablet działają (w sensie internet). Próbowałam od nowa wpisać klucz sieci WPA, ale bez skutku. W TP mnie olali sugerując problemy ze sterownikami adaptera. Nie ma jednak maski podsieci i IP

 

co można z tym zrobić? zauważyłam także, że pliki na pulpicie jak zaznaczam np jeden plik to zaznacza się kilka kopiują się i same otwierają to też jest dziwne i nie wiem jak to naprawić.

mam widnows XP

 

proszę o pomoc!!! nie jestem osobą znającą się na komputerach niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a reset nie pomaga - u mnie problem z zaznaczaniem tez występuje, (po wielu hibernacjach), i pomaga reset

 

adres musi mieć maskę i ip, bo sieć nie będzie działać - ewentualnie możesz sprawdzić, czy adres jest, bo jest w rejestrze - nacisnij win + r, wpisz regedit, enter, rozwiń klucz

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces

 

jeden z podkluczy w interfaces to klucz karty, i zawiera adresy - który możesz sprawdzić w kluczu

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class

 

klikaj na podklucze ze strzałkami do rozwinięcia, jak po prawej będzie karty sieciowe rozwiń i klikaj na podklucze, aż po prawej w driverdesc będzie karta - w NetCfgInstanceId jest identyfikator klucza karty w kluczu interfaces - adresy będą tam jako dhcpip adress, itp

 

jeśli adresy będą a nie wyświetlają się się tylko na ikonce w zasobniku spróbuj zarejestrować dll odpowiedzialne za ikonkę - win + r, i wpisz

 

regsvr32 netshell.dll

regsvr32 netcfgx.dll

 

enter po każdym poleceniu

 

wygląda to na problem dll, bo to zaznaczanie, itp, to na pewno problem dll - reset powinien pomóc

 

zresztą adresy możesz sprawdzić w cmd - do win + r wpisz cmd, enter, i wpisz

 

ipconfig /all

 

jeśli nie pomoże spróbuj naprawić tzw winsock - ściągnij programik xp tcpip repair, i użyj

 

ewentualnie możesz sprawdzić dysk - win + r, wpisz cmd, i wpisz

 

chkdsk c: /f

 

zakładam, że masz xp na c

 

na pytanie, czy ma sprawdzić po restarcie potwierdź, i zrestartuj komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...