Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DarkFighter

Skasowanie Windowsa przez Minta, brak bootowania z DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam laptopa Lenovo g510 z oryginalnym windowsem 8. Chcialem zainstalować na nim jeszcze Debiana, instalacja przebiegla bez problemu lecz system nie chciał sie uruchomic (po wlaczeniu laptopa mialem opcje wyboru systemu). Z racji, iz Debian nie dzialal to chcialem zainstalować Minta, podczas instalacji pytal sie przy podmienic z Debianem wiec dalem tak, Mint sie zainstalowal ale zniknal mi Windows tak jakby Mint sformatowal wszystkie dyski i zrobil z niego jeden duzy tylko dla siebie. Problem polega na tym, iż posiadalem oryginalnego Windowsa ale nie mam do niego żadnego klucza (pod laptopem mam tylko naklejke Windows 8 a w pudełku nic nie mam). Kolejna sprawa jest to, iż po instalacji Minta znikenla mi opcja bootowania z napedu DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam laptopa Lenovo g510 z oryginalnym windowsem 8. Chcialem zainstalować na nim jeszcze Debiana, instalacja przebiegla bez problemu lecz system nie chciał sie uruchomic (po wlaczeniu laptopa mialem opcje wyboru systemu). Z racji, iz Debian nie dzialal to chcialem zainstalować Minta, podczas instalacji pytal sie przy podmienic z Debianem wiec dalem tak, Mint sie zainstalowal ale zniknal mi Windows tak jakby Mint sformatowal wszystkie dyski i zrobil z niego jeden duzy tylko dla siebie. Problem polega na tym, iż posiadalem oryginalnego Windowsa ale nie mam do niego żadnego klucza (pod laptopem mam tylko naklejke Windows 8 a w pudełku nic nie mam). Kolejna sprawa jest to, iż po instalacji Minta znikenla mi opcja bootowania z napedu DVD.

 

jakiekolwiek zmiany w partycjach laptopa powodują bezpowrotną utratę dostępu do "recovery" Windowsa - więc nawet gdyby Debian/Mint się bez problemu zainstalował obok Windowsa, straciłbyś możliwość przywrócenia Win8 z partycji recovery.

co możesz zrobić teraz? pobrać oryginalny (mam na myśli unikanie wersji modyfikowanych przez crackerów) obraz Windows 8 i zainstalować system "na czysto", ręcznie uzupełniając sterowniki.

co do bootowania... zresetuj ustawienia BIOS/UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad mam wziac klucz jak na nalepce z tylu ani w pudelku po lapotpie go nie ma? Kupilem laptop z oryginalnym windowsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

To się trzeba było wcześniej zastanowić co się robi.

Może wypaliłeś nośniki do odzyskiwania systemu na DVD to teraz z nich mógłbyś przywrócić Windowsa.

Jeśli nie,to pożycz od znajomego oryginalną płytę z Windowsem takim na jaki masz licencję i z niej zainstaluj system a potem sterowniki.

Jeśli płyta będzie odpowiednia to nie trzeba wpisywać klucza,sam się zczyta z BIOS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...