Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DbFaN

WD 500gb utrata partycji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z dyskiem w komputerze. Dysk to WD 500gb sata 2. Dziś formatowałem komputer, jednak to nie dysk uszkodzony był formatowany. Wszystko porobion, poinstalowane nagle bach, słysze dzwiek jakby odlaczajacego sie urzadzenia w windowsie. Okazało się, że znikła mi partycja właśnie dysku WD. Reset kompa nic nie pomógł, wypięcie i wpięcie w inne wejscie sata takze, sprawdzalem na drugim komputerze sytuacja ta sama. W menadzerze dyskow pod dyskiem WD wyswietlone jest tylko "dynamiczny nieprawidłowy. Tak dysk jest widziany przez komputer, ale jego zawartosci nie ma ;c Jest jakis sposob na odzyskanie tej partycji? albo samych danych?

Zrzut z menadzera urządzeń: http://zapodaj.net/a1e7c3d65019f.png.html

Zrzut z Cristal disk info: http://zapodaj.net/d26e2148e0879.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozciągnąłbyś chociaż okno w CDI... Kliknij na klawiaturze Win + R i wpisz diskmgmt.msc i pokaż screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień kabel sata, masz sporo błędów komunikacji. Pokaż jeszcze screena z zarządzania dyskami. Napisałem jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Dzisiaj rano przysiadłem, wyciaglem kabel sata z komputera brata, i wpiąłem go pod uszkodzony dysk, w wejście sata, gdzie chodził ten sprawny dysk. Niestety nic to nie dało. Czyli można odrzucić winę kabla oraz wejścia sata. |robiłem zdjęcie w Cristal disk po tej operacji: http://zapodaj.net/fccd685a2b2fe.png.html

W zarządzaniu dysk jest dynamiczny, jest niby opcja na zrobienie go podstawowym, moze to by pomoglo? tylko wtedy trace dane z dysku, i moje pytanie czy jest mozliwosc odzyskania jakos danych z tych nieistniejacych juz partycji? Prosze o pomoc help ;c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angielski znam jako tako, ale tutaj jest napisane, że windows Ultimate powinien obsługiwać dynamiczne dyski a właśnie takiego posiadam. Druga sprawa to ten program, jest płatny a ciekawe czy szło by to jakoś zrobić bez wydawania pieniędzy.

W programie zaznaczam dysk i nie można przystapic do operacji, coś nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Partition Wizard home edition też ma taką opcję. Jak i tym nie da rady to pobaw się Testdiskiem albo DMDE. Sporo jest na ten temat w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie wcześniej robiłeś z tym dyskiem? Dyski nie robią się dynamiczne same z siebie, musiałeś robić jakiś raid z poziomu windowsa, ewentualnie robić rozciągniętą partycję między dwoma dyskami twardymi.

 

Możesz próbować odzyskiwać dane przy użyciu dmde/photorec, ale wiadomo, jest to coś co powinno się robić jak już wszystko inne zawiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie wcześniej robiłeś z tym dyskiem? Dyski nie robią się dynamiczne same z siebie, musiałeś robić jakiś raid z poziomu windowsa, ewentualnie robić rozciągniętą partycję między dwoma dyskami twardymi.

 

Możesz próbować odzyskiwać dane przy użyciu dmde/photorec, ale wiadomo, jest to coś co powinno się robić jak już wszystko inne zawiedzie.

Z tym dyskiem nic. Byłem świeżo po formacie dysku z systemem, tamten został nienaruszony. Poinstalowałem wszystko, system skonfigurowałem, nagle podczas uzytkowania komputera usłyszałem dzwiek windowsa, taki jakby cos sie z windowsa odpięło i wtedy zauwazylem, że partycji nie ma, i tak sie dzieje.

Tutaj jeszcze screen z innego programu: http://zapodaj.net/b0ecf61c7d847.png.html Jak widać nie mogę wykonać zadnej operacji. Zależy mi tylko na zdjęciach z tego dysku, jakbyś mógł mi pomóc w odzyskaniu ich jakos to byłbym bardzo wdzieczny.

Jeszcze screen z dmde: http://zapodaj.net/f90fbc242f184.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Z dyskiem w celu odzyskania danych pojade do znajomego, ale teraz przyszedl nowy problem. Wczoraj zgrywalem na dysk przenosny pare plikow, nastepnie w pozniejszym czasie wpialem dysk spowrotem i od tamtego czasu dysk nie działa i wyświetla sie info "Nie rozpoznano urzadzenia USB". Nie byłoby to dziwne moze gdyby nie fakt, ze wczesniej podobnie zepsuly mi sie dwa pendrivy. Myslalem, ze to przypadek i po prostu pendrive nie byly dobre jakosciowo, ale teraz zaczynam podejrzewac, ze to komputer moze byc problemem. I teraz pytanie co sie dzieje i jak temu zapobiec? nie chce zniszczyc sobie wiecej nosnikow. Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam problem na moim komputerze nie ustąpił, u brata dysk śmiga jak szalony a u mnei na kompie po włożeniu dalej lipa, komp brata zostajwe sprzedany a dysk z danymi muszę uruchomić u siebie. Dysk jest wykrywany jak wcześniej, ale jakoś dziwnie jako nośnik SCSI, drugi dysk jako ata ten który działa. Czy to może być przyczyą? 471e768310762.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...