Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dwunastyblok

jak ustawic opcje w biosie na boot from cd/dvd na plycie asrock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Dzis odebralem nowego kompa (skladak) i chcialbym wgrac na niego system win 7 z plyty ale komputer nie bootuje sie z niej, jak ustawic bootawanie z plyty cd/dvd na plycie glownej Asrock z97 extreme3

podaje pelna specyfikacje jesli to pomoze

plyta glowna asrock z97 extreme3

i5 4690k

dysk ssd crucial 120gb

dysk hdd wd blue 1Tb

naped dvd Lg gh24nsbo sata

w boot menu jak wybieram jako pierwszy naped ktory tan sie nazywa (uefi fat hl-dt-st dvdram gh24nsbo) nic sie nie dzieje moze w jakiejs innej zakladce trzeba cos ustawic. Dodam ze jest jeszcze druga nazwa ktora tez wydaje sie jakby to byl dvd rom (a jest tylko jeden) mianowicie P4 hl-dt-st dvdram gh24ns.Moze w innej zakladce oproczo boot trzeba cos pozmieniac. Pomocy!

Jesli temet jestv w zlym dziale to przepraszam

Ps dodam ze nie slychac zeby naped dvd wogole pracowal po wybraniu jakiejkolwiek opcji bootowania, tzn jest podlaczony bo sie otwiera/zamyka swieci kontrolka ale nie slychac szumu pracy jak w momencie czytania plyty

 

Ps2 po wlaczeni kompa i nie wybraniu niczego z ekranu post pokazuje sie napis "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

 

ps3 w zakladce advanced w storage configuration ustawione mam od gory

sata controllers - enabled

sata mode selection - AHCI

sata agresive link power management - disabled

dynamic storage acceleration - enabled

hard disk S.M.A.R.T - disabled

 

sata 3_0 crucial

sata 3_1 not detected

sata 3_2 WDC Wd ( dalej numer) zapewne to jest dysk hdd

sata3_3 not detected

sata3_4 HL-DT-ST DVDRAM GH24NSBO ( to wydaje mi sie jest moja nagrywarka)

sata 3_5 not detected

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dzis odebralem nowego kompa (skladak) i chcialbym wgrac na niego system win 7 z plyty ale komputer nie bootuje sie z niej, jak ustawic bootawanie z plyty cd/dvd na plycie glownej Asrock z97 extreme3

podaje pelna specyfikacje jesli to pomoze

plyta glowna asrock z97 extreme3

i5 4690k

dysk ssd crucial 120gb

dysk hdd wd blue 1Tb

naped dvd Lg gh24nsbo sata

w boot menu jak wybieram jako pierwszy naped ktory tan sie nazywa (uefi fat hl-dt-st dvdram gh24nsbo) nic sie nie dzieje moze w jakiejs innej zakladce trzeba cos ustawic. Dodam ze jest jeszcze druga nazwa ktora tes wydje mi sie jest dvd romem mianowicie P4 hl-dt-st dvdram gh24ns.Moze w innej zakladce oproczo boot trzeba cos pozmieniac. Pomocy!

Jesli temet jestv w zlym dziale to przepraszam

Ps dodam ze nie slychac zeby naped dvd wogole pracowal po wybraniu jakiejkolwiek opcji bootowania, tzn jest podlaczony bo sie otwiera/zamyka swieci kontrolka ale nie slychac szumu pracy jak w momencie czytania plyty

 

Ps2 po wlaczeni kompa i nie wybraniu niczego z ekranu post pokazuje sie napis "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Nie toleruje piractwa. Jednak wystarczy najechać na ikonke CD ROMKA i kliknąc PPM.

Tak wogóle może płyta źle przygotowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, tyle ze jak wejsc do tej zakladki tych opcji ktore sa na screnie, sorki ale to moja 1 plta glowna asrock nie czaje bazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...