Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

_PiotR_

Dell Venue 7 16GB LTE vs Kiano Elegance 7 3G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie.

Wybór pomiędzy

Dell Venue 7 16GB LTE vs Kiano Elegance 7 3G

 

Potrzebuję do AERO, netu, prostych aplikacji, gry dla dzieciaka.

Czy warto dopłacić do Della?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy będzie korzystał z LTE, ponieważ podstawową starą wersję Della 7 cali można kupić za ok 400zł. Posiadam takiego Della (a raczej mój tata z niego korzysta). Wykorzystywany jest do internetu, oglądania filmów i jak mi się nudzi to zagram w Fife 14, Real Drift, Hill Clim Racing czy np Asphalt 8. Już nie pamiętam, ale chyba Dead Trigger w niektórych momentach potrafił się przyciąć, ale nie pamiętam czy to na tym tablecie. Dell jest wykonany bardzo fajnie, nie jest cienki jak wyginający się iphone 6, nie grzeje się, fajnie trzyma się w dłoni, wyglądowo jest to sprzęt powiedzmy z innej epoki, nie z tej gdzie ważna jest jakość wykonania... Niestety ekran nieco odstaje od topowych konstrukcji IPS. Podczas oglądania filmów czy grania to nie przekszadza, ale podczas przeglądania internetu widać te niedoskonałości. Ale warto przypomnież, że mówimy o sprzęcie za 400zł, gdzie jeszcze niedawno konkurencja oferowała w tej cenie same śmieci (ogólnie nadal tak jest).

 

Kiano widziałem kilka razy w marketach i raczej nie kupiłbym go. Warto dodać, że jeżeli ktoś instaluje dużo aplikacji to jedyną sensowną opcją jest tablet 16GB (najtańsze Delle mają 8GB). Aplikacje na telefon, reszta na kartę.

 

Czy kupiłbym osobiście della dla siebie? Myślę, że tak. No chyba, że chciałbym Amoleda to kupiłbym zapewne Samsunga, albo nastawił się typowo na gry to pewnie kupiłbym Nvidia Shield Tablet. Nie wiem czy warto dopłacać do LTE, obecnie sygnał LTE możemy wysłać np z telefonu. Tą kwestię pozostawiam już Panu do wyboru. Dell Venue 7 czy wyżej wymieniony Kiano często leżą na wystawie w rtveuroagd więc warto iść i sobie zobaczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za szeroką analizę...

zależy mi na tablecie z modemem (3G lub LTE). Te za 400 zł są bez. Z 3G to koszt ok 649 zł, a LTE 699, więc różnica żadna.

Zresztą te z 3G już pozostały niedobitki. Nie wiem dlaczego w nowych wersjach VENUE zmniejszyli RAM z 2 do 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam dylemat...

Venue z LTE czy 3 G? LTE droższy i 1 GB RAM, a w 3G jednak są 2 GB. Ten z LTE ma Andka 4.4, a ten z 3G 4.2... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, ten dell venue miał "refresha". Z procesora Z25xx wsadzają tam teraz, o ile to Venue 2, Z3xxx, a różnicę da się odczuć. Większość sklepów tego Della Venue "I" ma nadal w wysokich cenach, widziałem nawet ponad 500 zł, a więc imho lepiej chyba poczekać na "refresha".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefresh już jest w xkom. No i warto dodać, że układ graficzny jest prawie na poziomie topowych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • po wyborach więc zaczynają się rozliczenia i kary. Czyli przenoszenie do innej parafii z zachowaniem uposażenia. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nowe-stanowisko-bylej-zastepczyni-szefa-ksp-wyciszy-sie-i-mozna-wrocic/6pet9sm
    • Jeśli to klasyczny black screen i powrót obrazu to kup sobie certyfikowany kabelek HDMI pod 2.1 i powinno śmigać. Jak coś to srebrna małpa z xkomu jest tania i certyfikowana ale jest bardzo sztywna tak więc do jakoś fikuśnych aranżacji się średnio nadaje. 4k@120Hz ogarnia bez problemów. 
    • Czyli jaką w końcu masz tą prędkość pobierania? Jeżeli 77MB/s to to jest więcej niż deklarowane łącze 500Mb/s Przy takim łączu prędkości powinny dochodzić do okolic 50MB/s, w porywach okolice 60MB/s jeżeli przyjąć minimalny narzut protokołów. W rzeczywistych warunkach zwykle jest mniej, bo serwery mają ograniczenia.
    • Tak na chłodno, jaką możliwość negocjacyjną ma Polska, która zamówiła docelową ilość wyrzutni rakietowych a teraz będzie negocjować uzbrojenie dla nich? W tym przypadku Korea to Sprite a Polska to pragnienie. Jak Koreańczycy strzelą focha to sobie będziemy kartofle pchać do tych wyrzutni. Będzie płać i płacz. Tak BTW. Od paru dni kilka razy dziennie nad moim domem przelatuje taki jeden mały wojskowy samolot. Za mały na Herculesa czy inny wojskowy transportowiec tego kalibru, coś jak Casa albo ciutkę mniejszy. Nigdy nie ma go na Flightradarze, wysokość niska, może 100m nad ziemią. Zawsze leci w kierunku Kraków (albo na Rzeszów). Nigdy w drugą.
    • Ja mam 5800X3D z RTX4090 i głównie gram w 1440p. Są jakieś pojedyncze gry które ograniczają to GPU z tym prockiem i przydałby się 7800X3D, ale to są ograniczenia na poziomie np 140 zamiast 165 FPS więc i tak bardzo dużo. Jedyny wyjątek to CP2077 który z path tracingiem w dog town potrafi mieć spadki do 60 FPS ale wtedy ratuje nas frame gen.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...