Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skunRace

OCZ Vertex 4 (128GB)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, na dyskach kompletnie się nie znam, ale mam pewien problem. Od jakiegoś czasu zauważyłem że system ładuje mi się sporo dłużej, jakieś 2-3 razy dłużej.

Chodzi o to że podczas ładowania zawsze wyglądało to tak : kilka sekund czarny ekran z numerkiem w prawym dolnym rogu na wejście do biosu. Sekunda napis MSI od płyty głównej i animacja windowsa trwała tyle co ten obrazek złożył się w okno, wszystko trwało kilkanaście sekund. Teraz jest tak że cała reszta jest bez zmian, tylko ten czarny ekran trwa sporo dłużej nawet kilkanaście sekund i później już wszystko bez zmian.

 

Naprawdę jest to spora różnica inaczej nie zawracał bym Wam głowy, teraz wszystko trwa 2-3 razy dłużej i tutaj moje pytanie czy z moim dyskiem dzieje się coś niedobrego ? System to Windows 7 Ultimate x64 (wszystkie aktualizacje) zainstalowany na początku lutego. Dbam o to wszystko i nie instaluję czego popadnie, rejestr na bieżąco czyszczony itd. Nie chcę niepotrzebnie przeinstalowywać go.

Na końcu najważniejsze, że czasami gdy uruchomię go ponownie wstaje jak dawniej bardzo szybko, a czasami już dłużej. Wydaję mi się że jednak gdy uruchamiam go, gdy jest wyłączony to zawsze wstaje dłużej, jedynie ponowne uruchomienie reinstalacja sterowników to wstaje błyskawicznie. Bardzo proszę o pomoc, czy jest możliwe że z dyskiem zaczyna się coś dziać ? czy może z płytą główną ? Dysk wygląda tak :

 

PG2P7LD.jpg

0RfzsVm.jpg

 

Proszę o jakieś sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję poczytam, czyli jest szansa że dysk nie pada tylko traci wydajność, pod koniec grudnia stukną mu 2 lata. Nie przypuszczałem że ta wydajność aż tak spada, czy płyta główna może mieć z tym jakiś związek ? i czy widzicie coś niepokojącego na tych screenach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby dysk miał z tym coś wspólnego (na teście nie ma aż takich spadków). Masz coś w systemie co spowalnia rozruch.

Wadliwe sterowniki, urządzenie USB itp

 

I żadna tam "klasyczna przypadłość"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak spróbuję tego formata, na usb nie mam nic prócz myszki i klawiatury, które zresztą kupiłem nie tak dawno, ale to chyba nie możliwe ?

 

@ rafa.rafa

 

Uruchomiłem kilka razy komputer i kilka razy pod rząd z odłączoną klawiaturą włącza się szybciutko jak dawniej, po podłączeniu znowu dużo wolniej. Wątpię żeby był to zbieg okoliczności, na razie sprawdziłem to 5 razy i tak to wygląda.

Klawiatura to http://www.morele.net/klawiatura-natec-genesis-rx55-nkg-0378-538603/ dzięki za sugestię rafa.rafa było by super gdyby to przez głupia klawiaturę. Nawet bym nie przypuszczał, co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkunRace ja się bardzo długo męczyłem z długim startem systemu, po czym przełączyłem kartę Wi-Fi TP-Linka pod USB 2.0 (była podłączona pod USB 3.0) i ciach prawie o połowę szybszy start systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już zgłupiałem, na starej klawiaturze jest to samo tzn. jak jest podłączona to jest długi start. Pomieszałem wszystko pozamieniałem, myszkę wsadziłem jeszcze gdzie indziej, klawiaturę też i wydaje się ok, próbowałem kilkanaście razy :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wersje sterowników USB (obu kontrolerów) i porównaj z wersjami na stronie MSI. Zainstaluj jeśli sa nowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...