Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłałem krótką wiad0mość do gigateku (firma matka aima) - dobrze im napisałem??

U mnie obecnie ta karta przeżywa drugą młodość. Mam ją już prawie 6 lat, niedawno wsadziłem do niej 3 bursony v5i i dopiero słyszę jak ładnie to gra. Przedtem siedziałem na 2x49720 + 4562NA, przy czym okazało się, że jeden opm był wsadzony odwrotnie co powodowało pojawienie się sybilantów. Myślałem, że to wina słuchawek (DT150), więc używałem ich bardzo sporadycznie z powodu tego kłującego dźwięku. Miałem je nawet sprzedać, ale pomyślałem, że dam im jeszcze jedną szansę. Kupiłem Muse8820 i właśnie przy wymianie zauważyłem, że jeden ze wzmacniaczy siedzi odwrotnie. Po wsadzeniu poprawnie odpaliłem muzykę i byłem w szoku, zniknęły wszystkie niemiłe wysokie tony. Teraz po wymianie na bursony gra jeszcze lepiej, więc ciekawi mnie czy można z tej karty jeszcze coś wycisnąć.

Co do bursonów to miałem też problem z jedną podstawką. Kiedyś przy wyjmowaniu stockowego scalaka urwała mi się nóżka i utkwiła w podstawce. Spowodowało to, że jeden burson minimalnie krzywo siedział w podstawce (powiedzmy na 0.5 mm). Już tak mała różnica w ułożeniu wzmacniacza powodowała słyszalne zmiany w dźwięku - dźwięk stał się jasny, aż do pojawienia się sybilantów. Dopiero wymiana stolika u elektronika spowodowała, że dźwięk zaczął grać tak jak powinien.

 

obraz_2022-04-16_113525691.png

Edytowane przez beem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zestaw opampow proponujecie do gier FPS gdzie liczy sie pozycjonowanie dzwieku ? Rozumiem ze to racze cos ze szeroka scena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2022 o 11:55, beem napisał:

Dopiero wymiana stolika u elektronika spowodowała, że dźwięk zaczął grać tak jak powinien.

Skoro miałeś wymieniany stolik, to czemu u tego samego człowieka nie wylutujesz tego scalaka? Wylutowanie podstawki i wylutowanie opampa, to taka sama robota.

Nie wiem jednak, czy bastardów hasłem zmotywowałeś ;) 

Możliwości modyfikacji karty trochę jest, ale najpierw trzeba ją przerobić na usb, żeby ze sterownikami nie było problemów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod1)

 Modyfikacja zasilania. Jako podstawę pierwszej modyfikacji karty, prócz kostek, rozważyłem modyfikację zasilania poprzez zrobienie zewnętrznego molexa i podłączenie go zamiast molexa z zasilacza kompa. W dzisiejszych czasach jest to bardzo proste i tanie - kupujemy na alle po 10zł płytki ze stabilizatorami 5 i 12V (lm7805 i lm7812) i podłączamy pod jakiś transformator 12V (ja miałem od starych głośników Creative). Dorabiamy kabelkologię i dodajemy wtyczkę molexa z jakiegoś starego zasilacza. Efekt? Żadnego :) Kompletnie nie opłaca się dorabiać takiego zasilacza. I tyle w temacie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda obecna sytuacja z tą kartą na windowsie 11?

Myślę nad przesiadką z 10 jednak ciekawi mnie czy degradacja dźwięku będzie znacząca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2022 o 22:53, andornot napisał:

To warto wiedzieć. Szkoda że producenci tak sobie lecą.. Jakby kolega mógł dostawić taki wpisek do swojej recenzji serwera z różnymi kostkami, to może by to pomogło wielu ludziom, bo mi na pewno pomógł update  dotyczący kostek Bursona, dzięki czemu nie wtopiłem - za co ogromne dzięki! :) W ogóle te recenzje są super - naprawdę szacunek!

A czy ktoś mógłby rozwinąć temat albo wrzucić jakiegoś linka odnośnie padających wzmacniaczy dyskretnych Bursona? Ja na swoim AIM-ie mam od ponad dwóch lat mam trzy Vividy 6 i nic się nie dzieje. Żadnych trzasków, wzbudzania itd. Kompa ma na WIN 10. I dobrze, że odświeżyłem sobie ten temat, bo przynajmniej wiem, że niekoniecznie jest sens instalować 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EvilKillaruna miał być oryginalny ale nic z tego. Udało się dorwać klon od PowerColor. Karta ze słynną usterką. W biosie nie znalazłem funkcji Spread Spectrum. Poza tym wszystko ok. Jakieś (pseudo)testy wieczorem.

Edytowane przez center78pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Karta pod win11 działa od razu po zainstalowaniu. Windows instaluje swoje sterowniki i w menadżerze urządzeń widnieje jako High Definition Audio. Żadne sterowniki od AIM nie dają się zainstalować, instalują się natomiast sterowniki od PowerColor do win10 z dnia 17.12.2020 i wtedy karta widnieje w menadżerze urządzeń jako HD Audio PCI-e Audio Device. Wszystko działa bardzo dobrze. Pozdrawiam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, grymas napisał:

Witam

Karta pod win11 działa od razu po zainstalowaniu. Windows instaluje swoje sterowniki i w menadżerze urządzeń widnieje jako High Definition Audio. Żadne sterowniki od AIM nie dają się zainstalować, instalują się natomiast sterowniki od PowerColor do win10 z dnia 17.12.2020 i wtedy karta widnieje w menadżerze urządzeń jako HD Audio PCI-e Audio Device. Wszystko działa bardzo dobrze. Pozdrawiam.

Możesz wrzucić linka do tych sterowników??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Passt napisał:

Rozumiem, że działają z Windows 11 ??

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...