Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za pomoc. Przetestowałem wczoraj to rozwiązanie. Wyłączyłem szybkie uruchamianie i faktycznie pomogło. Komp zamiast 13 sekund wstaje w ok. 16, wyłącza się też chwilkę dłużej ale trzasków już niema. Efekt osiągnąłem chociaż mam świadomość, że jest to tak na prawdę obejście problemu a nie jego rozwiązanie. Podejrzewam, że może jest jakiś problem z przerwaniami czy konfliktem sprzętowym ale moja wiedza już nie pozwala mi na dalsze zdiagnozowanie problemu. W samym menadżerze urządzeń nie mam żadnych wykrzykników, alertów itp.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobra passa się skończyła. Pod dwóch tygodniach po otwarciu starej zakładki yt pojawiły się trzaski. Również wypróbuję tą opcję bez szybkiego uruchamiania.

 

No i lipa trzaski dalej są. Jakieś inne rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wytrzymałem wczoraj i po wielu godzinach testów, przeniosłem kartę dźwiękową do środkowego slota (PCIE x8). O dziwo w nim nic nigdy nie trzeszczy. Jest teraz ok 3 cm pod kartą graficzną GTX1080 ASUS Strix co nie jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na trochę ograniczone zasysanie powietrza przez grafikę ale już wolę to niż użeranie się z trzaskami (po wyjściu komputera z uśpienia trzaski wracały). Sloty obu kart są współdzielone wg opisu mojej płyty głównej ale z testów mi wyszło (3DMark Time Spy), że wydajność grafiki nie spadła w ogóle.

 

Ciekaw tylko jestem czy to wina systemu Win 10, sterowników do karty dźwiękowej czy aplikacji MSI Afterburner.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad sciagnac aktualne stery do tej karty pod win 7/10 (ostatnia/najnowsza wersja, ktora byla na stronie przed jej zamknieciem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Z87 Plus nigdy nie przełączyło mi się to w 8x + 8x, zawsze miałem 16x + 1x.

 

slot wspoldzielony? jaki system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 Pro 64-bit 1903 (na 1809 było to samo).

Mówię, że jest współdzielony, bo SC808 mam teraz w slocie PCIEx8 a tak wyczytałem w manualu do mojej płyty (Gigabyte GA-Z87X-UD4H), gdzie na stronie 10 jest info:

"The PCIEX8 slot shares bandwidth with the PCIEX16 slot. When the PCIEX8 slot is populated, the PCIEX16 slot will operate at up to x8 mode.".

Można to jakoś sprawdzić, jak jest naprawdę?

 

Może to jest jakiś trop bo na płycie mam wyświetlacz LED pokazujący kody debug i zauważyłem:

 

1. Jak uruchamiam ponownie (restartuję) Windows (lub wyłączę szybkie wyłączanie systemu w opcjach zasilania i włączam normalnie kompa) to wyświetlacz debug na mojej płycie wyświetla "A0" co oznacza, że wszystko jest OK. Przy tej opcji karta dźwiękowa NIE trzeszczała.

 

2. Jak uruchamiam Windows z włączoną opcją szybkiego wyłączanie systemu w opcjach zasilania (hibernacja zamiast pełnego zamykania) to wyświetlacz debug na mojej płycie wyświetla "D4" co oznacza, błąd o treści "PCI resource allocation error. Out of Resources." Przy tej opcji karta dźwiękowa trzeszczała.

 

2. Jak uruchamiam Windows z trybu uśpienia to wyświetlacz debug na mojej płycie wyświetla "D3" co oznacza, błąd o treści: "Some of the Architectural Protocols are not available" Przy tej opcji karta dźwiękowa trzeszczała.

 

Poza trzeszczeniem karty przy opcji nr 2 i 3 nie zauważyłem żadnych problemów z kompem. Po wyjęciu karty dźwiękowej, kody się nie zmieniają co by raczej wskazywało na błędy Windows.

 

Komuś coś to mówi?

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Można to jakoś sprawdzić, jak jest naprawdę?"

 

sprawdz w GPU-Z (odpal najpierw ten render test pod pytajnikiem z prawej strony okna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sam szukałem informacji na temat pci-e i jak to dzieli. Z tego co wiem specjalny pci-e x4 lub x8 po włożeniu karty dźwiękowej pci-e x1 będą działały jako x1 i karta graficzna będzie działać x16. EvilKillaruna dobrze pisze x16 / x1. Dopiero jak włożysz przykładowo drugą kartę graficzną w ten slot to wtedy x8 / x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kola01 mi nic nie pomaga więc dłubię dalej. Teraz spróbuję tej opcji "Zmień zaawansowane ustawienia zasilania i kolejno Magistrala PCI Express. Tam wybierasz Zarządzanie energią zależnie od stanu łącza a z rozwijanej listy wybierasz Wyłącz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie trzeszczy jak odpalisz MSI Afterburner? (chociaż u siebie nawet przy wyłączonym MSI AB bardzo rzadko ale zauważyłem pojedyncze trzaski). Oczywiście mam je gdy SC808 siedzi w slocie PCIEx4 i gdy komp wstał z hibernacji (inaczej szybkie uruchamianie) lub z uśpienia.

Gdy SC808 siedzi w slocie PCIex8 nie mam nigdy żadnych trzasków co nie zmienia faktu, że wyświetlacz debug na płycie i tak pokazuje błędy D3 i D4 po hibernacji czy uśpieniu o czym pisałem wyżej.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest loteria nie zależna od niczego prawie że. Trzaski u mnie mają większą częstotliwość jeśli RAM jest niestabilny z jakiegoś powodu. Może MSI AB ma wpływ na to, ale i bez włączania AB mam trzaski losowo. Raz po przeinstalowaniu wielu sterowników w PC miałem spokój na 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje brzmią podobnie jak trzaski płyty winylowej. Jak się dobrze wsłuchałem to jest to takie mikroprzycięcie dźwięku. Teraz nawet zauważyłem, że jak zmieniam nr strony tego forum (tu na górze) lub odświeżę stronę (F5) , to średnio co drugi raz słyszę takie "tryk" oczywiście jeśli w tle leci jakaś muza bo jak nic nie leci to trzasków tez nie ma. Używam przeglądarkę Chrome.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występują głównie jak otworzę jakiś filmik na youtube albo przesunę suwakiem w tył lub w przód odtwarzane na youtube wideo. W grze prawie nigdy, jeśli miałbym sobie przypomnieć to raz czy dwa razy w gwint jak się rozpoczyna rozgrywka i przywódca mówił swoją kwestię to były mikro przycięcia, a tak prócz tego to w grze nigdy. Co do trzasków na youtube to ciężko przypisać do czegoś, raczej występuje po całości i się nasilają te trzaski. Jak zaczyna to bardziej przypomina pierdzenie, później trzaski, a na końcu masz wrażenie że audio mocno przycina z trzaskami. Następnym razem nagram na fonie. Jak zatrzymam wideo na 5 minut to czasami samo ustąpi, ale jak zaczyna przycinać to cokolwiek bym nie włączył to trzeszczy. A i te trzaski dotyczą również dźwięków systemowych więc je wyłączyłem. Problem pojawił się dopiero przy windows 10 i zmiany platformy. Przy win 7 nie było problemu więc karta graficzna, karta dźwiękowa, zasilacz nie są tutaj winne. Procesor rzadko kiedy jest winny więc pozostaje płyta główna, ram, windows 10 i sterowniki pod win 10.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co obecnie z zewnetrznych sprzetow pozwoli osiagnac pulap AIMa (lub nieco wyzszy)? Troche wypadlem z obiegu ostatnio.. Trzeba tez myslec przyszlosciowo, bo AIM tez wieczny nie bedzie (lub kolejny update Win 10 moze go "ubic" w jakis sposob - bo sterow nowych juz nie bedzie w razie gdyby MS cos namieszal w Win - odpukac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli jakies b. dobre opki, nie stockowe z AIMa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kola01 ma aim sc808 u mnie creative sb0880 x-fi Titanium i posiadam ten sam problem co kolega więc po prostu dołączyłem do rozmowy. A jaki zewnętrzny polecasz do słuchawek somic v2 i zestawu 2.1 edifier c3? Co do budżetu to nie jestem zdecydowany ale myślę coś w okolicach 400 zł maksymalnie. Jakby było coś na prawdę godnego uwagi za 600 zł to może byłbym skłonny dołożyć, ale wolałbym tyle nie wydawać.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi sterownikami pod Windows 10 może być coś na rzeczy. Podobnie jak kolega @hopes, mam CPU Intela 4-tej generacji i płytę na chipsecie Intel Z87. Wczoraj zauważyłem, że nie ma sterowników dla tego chipsetu (i starszych) pod Windows 10. Ostatnie jakie znalazłem są z 2013 roku i są dla Win 8.1. Może tu jest problem? Wczoraj próbowałem testować różne wersje sterów chipsetu i mam wrażenie, że trzaski tylko się nasiliły (teraz trzeszczy mi nawet na stronach www jak tu na forum i w każdym slocie PCIe) co by potwierdzało, że problemy dotyczą sterowników chipsetu a dokładnie obsługi PCIe. Sam program latencymon, po uruchomieniu przeglądarki momentalnie wywala mi mnóstwo alertów (system stawiałem na czysto 2 tygodnie temu).

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że AIM sc808 był najlepszy w swojej cenie, ale nie będę ładował 1000 zł do słuchawek za 200 zł.

 

Teraz mam z370 i 8700k. Na starym sprzęcie win 7 było okk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz na z370 i 8700k masz trzaski?

Testowałeś kartę w innych slotach?

Masz świeżą instalację Windows 10?

Jaka masz grafikę?

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz na z370 i 8700k masz trzaski?

Tak.

Testowałeś kartę w innych slotach?

Kartę dźwiękową tak testowałem.

Masz świeżą instalację Windows 10?

Od początku instalacji czystego windowsa 10 mam ten problem.

Jaka masz grafikę?

gtx 1080 jak w sygnaturce, ale to nie ma znaczenia bo miałem tą grafikę razem z 4 gen intela i windows 7 gdzie problem nie istniał. Jeśli masz możliwość to sprawdź sam u siebie czy na win 7 problem ustąpi.

Korzystam ze słuchawek, które kupiłem za 250 zł, na sprzęcie za 7000. Taki mają potencjał. Także kwestia nie ceny, a możliwości ustala rozsądek takiego parowania. Kwestia potrzeb i finalnie uzyskiwanej jakości.

Wszystko pięknie i fajnie, ale i tak nie dam tysiąca na kartę dźwiękową.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem programem LatencyMon o którym wcześniej pisał kola01 i faktycznie pokazuje że sterownik od karty graficznej nawala a dokładnie to dxgkrnl.sys - DirectX Graphic Kernel. W necie czytałem że to może być sam sterownik od karty graficznej - robiłem ddu i nic więc odpada. Inne programy mogą mieć wpływ na działanie sterownika graficznego - problematyczne do stwierdzenia który program ingeruje. Trzecia możliwość płyta główna.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Latencymon pokazuje takie cuda - LINK DO OBRAZKA. Wystarczy, że uruchomię google chrome i wcisnę kilka razy "F5" na stronie choćby tego forum:

 

 

Jak widać najbardziej bruździ pliki: ndis.sys (network driver interface specification) i dxgkrnl.sys (DirectX Graphics Kernel).

Oczywiście instalacja najnowszych sterowników karty sieciowej (Intel I217-V) nic nie zmieniła, podobnie jak usunięcie i instalacja najnowszych sterowników Nvidii (mam GTX1080)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z początku tak samo albo nawet gorzej, bo paski do samego końca raz miałem. Sporo pozmieniałem w systemie i jakby trochę mniej ale i tak jeszcze dobra połowa do 3/4. Co ciekawe zauważyłem że to wcale nie musi być youtube. Wystarczy że będę chodził po tym forum i wykazuje że jest problem. W grze ndis jest na połowie i że coś jest trochę nie tak. Dziwne że przeglądanie stron wywołuje większe problemy i faktycznie wtedy jakby trochę dłużej ładuje stronę internetową.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wyjąłem kartę dźwiękową i wyniki LatencyMon bez zmian. Dalej alerty na czerwono. Coś z samym systemem jest nie tak i rykoszetem obrywa dźwiękówka na PCIe (trzaski). Ciekawe jedynie, że zintegrowana radzi sobie z tym bez problemu.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NDIS u mnie się uspokoił po zainstalowaniu RST. Niby potrzebny do raida, ale posiada nowsze sterowniki ahci mimo wszystko. Pozostał dxgkrnl.sys. Póki co przestanę więcej dłubać i poczekam ile czasu minie zanim zacznie pierdzieć. Prawie wszędzie powyłączałem oszczędność energii i żeby sprzęt pracował na 100% z wysoką wydajnością. No i wyłączyłem wszystkie adaptery kart sieciowych co nie korzystałem oraz urządzenie hd od nvidii.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...