Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

godna uwagi karta,

 

AIM SC808 Karta dźwiękowa 7.1 PCI-e (WM8741 24bit/192khz)

 

 

 

OP-AMP'OWA ŻONGLERKA W AIM SC808 (WM8741):

WZORZEC:

Opiniujący: Twój nick

AIM808: oryginalny / modyfikowany

Rok zakupu: na przykład 2015

Gra z: Tu napisz jakie słuchawki podpinasz do karty bezpośrednio, albo jaki wzmacniacz i słuchawki

Op-amp'y: Testowane op-amp'y, z zastrzeżeniem, gdzie zostały włożone (A-lewy kanał, A-prawy kanał, C-bufor, B-bufor)

Subiektywna opinia: Subiektywny opis brzmienia wzmacniaczy

-----------------------------

Opiniujący: xrobcio

AIM808: oryginalny

Rok zakupu: Chyba 2015r na pewno pierwsza wersja

Gra z: SoundMagic HP100v2 z kabelkiem Chicken Wire Single by Chickenek

Op-amp'y: 2x OPA2227PA 1x LM 4562NA

Subiektywna opinia: Zestaw po pierwszym dniu testowania jest podobny do 2x OPA2227PA 1x MUSES8820 czyli - bas schodzi nisko, vocal dla mnie jest czytelny, gora dosc wyrazna jak dla mie delikatnie czasem zaskrzeczy (byc moze jakosc utworu ma na to wplyw - odsluchiwane w Spotify Premium ale jeden utwor chyba jest slaby). Scena jest troche szersza niz na 2x OPA2227PA 1x MUSES8820.

Regulujac suwaki w EQ dzialaja prawidlowo. Na 2x LM 4562Na + Muses8820 EQ bardzo dziwnie reagowal na zmiany. Opiniujący: Ingvarr100th

AIM808: oryginalny

Rok zakupu: 07/2015

Gra z: Beyerdynamic DT990 Edition 600 Ohm

Op-amp'y: 2xLME49720 (A lewy i A prawy), B - MUSES02

Subiektywna opinia: Pierwsza godzina odsłuchu: odczuwalnie więcej basu, w niektórych utworach jest trochę jaskrawiej. Instrumenty są bardziej wyraziste. W kilku utworach jakby łatwiej mi było wyłapać niedoskonałości w nagraniu ( :question: ) . Szczególnie najbardziej dostrzegłem różnicę puszczając utwory od Apocalyptica ;)

 

 

Opiniujący: scratix

AIM808: oryginalny

Rok zakupu: 2015

Gra z: Focal Spirit Classic

Op-amp'y: 2x LME49720 + LM4562NA

Subiektywna opinia: Chciałem złagodzenia góry i to dostałem, niestety teraz jest zdecydowanie zbyt dużo basu na tyle że momentami wokal gdzieś zanika. Testowałem na kilku utworach różnych wykonawców. Widać te opki nie za bardzo lubią się z moim słuchawkami. Chyba już wolałem 3x OPA2227PA, mam zamiar je pomieszać może uzyskam ciekawy efekt. Zamówiłem MUSES8820 zobaczymy co zmieni.

 

 

Opiniujący: scratix

AIM808: oryginalny

Rok zakupu: 2015

Gra z: Focal Spirit Classic

Op-amp'y: 2x LME49720 + NE5532DD

Subiektywna opinia: Zdecydowanie najlepsze połączenie jakie do tej pory słyszałem. Całe pasmo gra bardzo równo nic nie wybija się ponad. Dół szybki, sprężysty, schodzący nisko. Środek bardzo miodny, ciężki. Góra bardzo wyraźna ale bez przesady. Największe wrażenie zrobiła na mnie dynamika, przy dobrze dobranym utworze potrafi urwać głowę. Separacja jak i scena na bardzo dobrym poziomie, bez problemu wyłapuję każdy instrument, nie ma mowy o zlewaniu się.

 

Opiniujący: MordoTyMoja

AIM808: oryginalny

Rok zakupu: 2016

Gra z: Aktualnie z Beyerdynamicsami DTX501p, czeka na lepszej jakości słuchawki

Op-amp'y: 2x LME49720 na kanałach lewy/prawy & LM4562NA na buforze wzmacniacza słuchawkowego

Subiektywna opinia: Pierwsze wrażenie? Lepiej, wszystko lepiej. Rzuca się w uszy lepsza dynamika i przestrzeń. Na stockowych opampach było zauważalnie zbyt sucho dla mnie - nie agresywnie, lecz sucho. Midbas wcześniej siedział w kącie i chyba się wstydził pokazać pazur na JRC'kach, teraz dumnie zrywa z siebie koszulę ukazując swój dopakowany "bas". :lol2: Po wymianie tonalnie wszystko jest bardziej wyważone i lepiej kontrolowane. Dźwięk stał się bardziej pulchniutki, jest w nim więcej powietrza, lepiej zaakcentowana scena. Bardzo przyjemna zmiana dla ucha.

 

 

 

 

Proponuję trzymać się tematu - ostrzeżenie - qjin

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skutek waszych dobrych opinii, oraz recenzji Evil zamówiłem AIM SC808. I teraz znowu mam pytanie: Co będę musiał zrobić, ewentualnie co kupić żeby wymienić OPA? W teście coś tam było napisane, ale nie mogłem takiego stolika znaleźć. W STX miałem wg mnie trochę za ostrą górę to bez problemu wymieniłem OPA na 2107 i uległo to poprawie. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIL8 może przyjąć podstawki nieprecyzyjne, czyli z grubszymi, prostokątnymi nóżkami

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już męczę to powiedz mi Evil czy lepiej zachować na wyjściu słuchawkowym oryginały czy zmienić na 2107(xfx plus 990dt). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Evil za odpowiedź. Zobaczę co zrobię po dostarczeniu karty. Ewentualnie się poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach OPA więcej do powiedzenia będzie miał zapewne @kw1 na tą chwilę.

 

Jeśli chodzi o LC - tak, mam do powiedzenia,

jeśli chodzi o SMSL SD-650- tak, mam do powiedzenia,

jeśli chodzi o inne audio to już od "słabo wiem" do "nie wiem",

 

chodzi o to,

że tutaj za bardzo matematyki nie ma,

owszem czasami można coś wywnioskować z opisu op-amp'a,

czasami można wywnioskować z doświadczeń innych audiomaniaków,

ale zawsze powtarzam, sprawdź sam, bo własne ucho - to własne ucho

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, powodem opóźnienia dostawy są jakieś strajki, zamieszki w Azji,

no niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, karty miałby być wysyłane jutro bądź w środę a moja już do mnie jedzie :thumbup: . Jutro pewnie już będę miał bo to samo województwo.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze AIM? Ja powiem tylko WOW! Po przesiadce z Xonara wreszcie moje CAL zaczeły grać tak jak tego oczekiwałem. Na Xonarze były bardzo zmulone, teraz z mega życiem. Słyszę teraz więcej szczegółów nawet na głośnikach.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, a miałem XONARA DX i pcm5102 pod usb,

głośniki mam średnie jakieś bose ale nawet na tym widać

różnicę, ale znaczna poprawa jest na słuchawkach,

u mnie AKG K550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak u was AIM dotarł. Kilka moich pierwszych spostrzeżeń i pytań w porównaniu z Xonarem STX:

1. Tak jak Evil pisał w recenzji karta jest głównie do stereo. Dźwięk przestrzenny w słuchawkach brzmi gorzej niż w Xonarze lub jeszcze nie udało mi się do końca tego rozpracować.

2. Kable do karty córki są naprawdę krótkie i przy moim rozmieszczeniu złącz musi ona leżeć na spodzie obudowy.

3. Czy można w tej karcie nagrywać dźwięk z pulpitu (w xonarze było można) bo nie udało mi się znaleźć tej opcji?

4. Stereo - no tak, dla tego Xonar został sprzedany już dzisiaj (30zł dopłaty do AIMA). Evil pisał że różnice są niewielkie ja myślę że był za delikatny. Przy moich słuchawkach odczułem je od razu. Jest czyściej, dynamiczniej a góra która mnie drażniła przy STXsie i musiałem ją temperować opa2107 tutaj w standardzie jest już ok.

 

To tak po pierwszym dniu użytkowania a wierząc zapewnieniom szanownego recenzenta po kilku dniach będzie jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Witam posiadczy amka.

 

Parę pytań technicznych:

1 Czym będzie spowodowane szumienie w przeglądarkach, np. przy odtwrzaniu z youtuba w HD, jeżeli mam ustawiony sample rate n 16bits a przy ustawieniu na 24bits szum znika. - Resampling?

2 Czy próbował ktoś działanie mikrofonu, u mnie bardzo słabo wzmacnia (ledwo słychać), nie znalazłem opcji podbicia db. jak w większości kart. Rozwiązaniem może być uruchomienie integry ale nie chciał bym tego robić...

3 Czy preferujecie na wyjściu słuchwkowym ustawienie głośności na max a w playerach ściszać czy odwrotnie?

4 Dlczego przy ustawionym sample rate 24bits w driverach, playery w czasie odtwarzania pokzują w ASIO 32bity? (używam Cplay JRiver czasami dla ocieplenia qLilith)

5 Czy można by przy wymianie opów puścić sygnał ze słuchawkowego na wzmak?

 

Sorki za tyle pytań, w nstępnym poście postaram się podzielić wrażeniami z odsłuchu.

Na szybko napiszę że wreszcie po starym DX'ie zaczęły grać jak trzeba wszystkie flac'i 24bit 96kHz a nagrania ze stajni np. Stockfish Records nabrały blasku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AIM-a warto się zastanowić nad dobrymi opampami oraz innymi ewentualnymi modami.

 

Karta jest tania i jest trochę wąskich źródeł w kilku miejscach, wynikających z kosztów.

 

Ale karta w swojej cenie tak czy siak killer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć opinie o tej karcie także mam nadzieję, że ktoś z forum mi pomoże.

 

1) Grał ktoś może na niej w FPSy ? Ogólnie zależy mi na pozycjonowaniu a w necie niestety nic mi się nie udało znaleźć.

 

2) Grało by to ładnie z k612 ? (obecnie posiadam i z sbz nie bardzo mi się to podoba :( ).

 

3) Wzmacniacz lepszy niż ten w sb z ? Niestety czuć, że k612 męczy się na ampie z sb z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem.

 

Fakt, że K612 miałem przed AIM, ale powinno to wszystko ładnie działać.

 

Z tym, że zalecam wymianę opampów raczej na priorytecie niż kiedyś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem.

 

Fakt, że K612 miałem przed AIM, ale powinno to wszystko ładnie działać.

 

Z tym, że zalecam wymianę opampów raczej na priorytecie niż kiedyś tam.

 

Czyli do gier nadaje się jak najbardziej i nie będzie problemów z odróżnianiem przodu od tyłu ?;p

 

Miałem na początku kupić sb zxr, ale podobno karta dość basowa a ja basu nie lubię (a raczej nie lubię jak jest go za dużo) więc padł na aim sc808 (tym bardziej, że tańsza i teoretycznie ma lepsze parametry), tylko jeszcze ten amp mnie martwi, mam nadzieję, że będzie wystarczająco mocny.

 

Tak na przyszłość jakie opampy byś polecił ? (słyszałem, że scena w aim sc808 jest dość przeciętna i niestety nic poza tym :( ).

 

Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do gier nadaje się jak najbardziej i nie będzie problemów z odróżnianiem przodu od tyłu ?;p  

 

Miałem na początku kupić sb zxr, ale podobno karta dość basowa a ja basu nie lubię (a raczej nie lubię jak jest go za dużo) więc padł na aim sc808 (tym bardziej, że tańsza i teoretycznie ma lepsze parametry), tylko jeszcze ten amp mnie martwi, mam nadzieję, że będzie wystarczająco mocny.

 

Tak na przyszłość jakie opampy byś polecił ? (słyszałem, że scena w aim sc808 jest dość przeciętna i niestety nic poza tym :( ).

 

Dzięki za odpowiedz.

 

Skąd takie informacje-rewelacje?

 

Z opampami bawił się Evil z Audiofanatyka i chyba jego ulubionymi są LME49720. Zachęcam do zapoznania się z wyjątkowo obszerną i szczegółową recenzją, są poruszone chyba wszystkie aspekty brzmienia, w tym te po wymianie opampów:

Edytowane przez nietopyrz
bez linków proszę, skoro strona uchodzi za "komercyjną"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie informacje-rewelacje?

 

Z opampami bawił się Evil z Audiofanatyka i chyba jego ulubionymi są LME49720. Zachęcam do zapoznania się z wyjątkowo obszerną i szczegółową recenzją, są poruszone chyba wszystkie aspekty brzmienia, w tym te po wymianie opampów:

 

Informacje o scenie widziałem na jakimś forum, także nie traktuje jej jako absolutnej prawdy, ale ciężko coś o tej karcie znaleźć. Recenzja z audiofanatyka została przeze mnie wcześniej przeczytana, ale z tego co widziałem nie poruszała tematyki gier.

 

Widziałem też opinie, że karta świetna do stereo ale gorzej z "3D audio". Potrzebuje karty z mniejszym basem, tak samo dobrym pozycjonowaniem i lepszym ampem niż sb z, i niestety nigdzie nie mogę znaleźć jak się na niej gra :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawne kreowanie sceny można odnieść do gier. O ile sam silnik gry nie ma spartolonego dźwięku oczywiście. Gry nie są czymś nadzwyczajnym i nie wymagają żadnych specjalistycznych rozwiązań

 

W grach używa się właśnie stereo i to właśnie ono daje najlepsze rezultaty jak chodzi o możliwość lokalizacji przeciwnika, gdy gramy 'na słuch'. Wszystkie dodatkowe efekty są tu niepożądane, podobnie jak i w muzyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Problem z "3D Audio": ponownie nie wiadomo o co chodzi.

Jeśli o działanie samo w sobie - dementuję, nie było problemów.

Jeśli o jakość - faktycznie jest mniejsza od tej, którą prezentuje sygnał stereo, ale za dekodowanie dźwięku wielokanałowego odpowiada inny układ niż Wolfon, a sam ten fakt zaznaczałem wyraźnie w recenzji parokrotnie.

 

Mniejszy bas może zaoferować połączenie 2x LME49720 z buforującym je NE5532D. Przy Xonarach było to bardzo neutralne i lekkie basowo połączenie. Dokupienie przelotki 2x RCA - jack gniazdo i puszczenie się ze słuchawkami po wyjściach RCA również może dać pożądany rezultat. Z tym że problemu z basem doszukiwałbym się w kiepskich słuchawkach, które mają go w nadmiarze i przez to kwalifikują się na wymianę, nie w źródle/napędzie. To tak jakby miało się niewygodne krzesło, a kupowało nowy stół...

 

Niestety ciężko jest z wyborem sprzętu audio opierając się głównie o opinię na forach, a ludzie piszą różne rzeczy co nie pomaga. Jeśli chodzi o dźwięk 3D to raczej chodziło mi o pozycjonowanie, a raczej dokładność sceny (różnie ludzie lubią to nazywać więc nieraz ciężko przekazać o co chodzi :P ) w stereo(czyli dalej układ wolfon), czyli że jak coś jest z tyłu to tam to słychać (bez wysilania się). Wiem że na ten temat są różne opnie, ale między xfi music a sbz było czuć różnicę na korzyść ten drugiej. Po tonie postu zakładam, że tu problemów jednak niema :).

 

Jeśli chodzi o bas, to wątpię żeby k612 miał go jednak za dużo i może się okazać, że to jednak nie bas mi przeszkadza a coś innego, ale zanim nie sprawdzę tego na innej karcie to niestety nie ocenię. Normalnie bym po prostu sprzedał te akg i wrócił do starych słuchawek (takstar ts-671 lub pioneer se a1000), ale na moje ucho k612 grają dokładniej i czyściej więc najpierw bym chciał je sprawdzić z innym źródłem (chociaż może się okazać, że i z sc808 k612 nie gra tak jak należy, czytałem że są dość wybredne jeśli chodzi o źródło).

 

W każdym razie wielkie dzięki za odpowiedz, teraz wystarczy kupić i sprawdzić (chociaż jak to w Polsce to nie dość że ciężko dostępne to jeszcze drożej niż być powinno :( .

 

Poprawne kreowanie sceny można odnieść do gier. O ile sam silnik gry nie ma spartolonego dźwięku oczywiście. Gry nie są czymś nadzwyczajnym i nie wymagają żadnych specjalistycznych rozwiązań

 

W grach używa się właśnie stereo i to właśnie ono daje najlepsze rezultaty jak chodzi o możliwość lokalizacji przeciwnika, gdy gramy 'na słuch'. Wszystkie dodatkowe efekty są tu niepożądane, podobnie jak i w muzyce.

 

Dokładnie o to mi chodziło, chociaż między xf music i sbz mogę wyczuć różnicę (na sbz jest po prostu łatwiej usłyszeć z którego kierunku co gra, a z jakiego parametru to wynika to już niestety przekonany nie jestem). Zgadzam się ze stwierdzeniem, że wszystkie dodatkowe efekty są niepożądane. Wszystkie dodatkowe efekty pokroju SBX czy CMSS są dla mnie po prostu nie do wytrzymania. Dzięki za odpowiedz!

 

Przy okazji, może ktoś zna sklep online w którym można tą kartę kupić na ten moment ? Widziałem tylko w audeos (i tu trochę po przegiętej cenie i braki na magazynie) i w jakimś francuskim za 85 euro (za to przesyłka +20 euro :/ ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dodatkowe efekty pokroju SBX czy CMSS są dla mnie po prostu nie do wytrzymania

 

Kup sobie jakiegoś DACa w stylu ODAC (lub coś na podobnym poziomie) i masz spokój. Karty dźwiękowe właśnie SĄ do efektów (przynajmniej ja to tak zawsze odbierałem, bo zawsze je miały, a takie DACi nie).

Swoją drogą w co Ty grasz? Przegotuj się na gwałtowne zderzenie jak będziesz testował inne karty bez żadnych efektów :P

Edytowane przez tybet2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dodatkowe efekty pokroju SBX czy CMSS są dla mnie po prostu nie do wytrzymania

 

Kup sobie jakiegoś DACa w stylu ODAC (lub coś na podobnym poziomie) i masz spokój. Karty dźwiękowe właśnie SĄ do efektów (przynajmniej ja to tak zawsze odbierałem, bo zawsze je miały, a takie DACi nie).

Swoją drogą w co Ty grasz? Przegotuj się na gwałtowne zderzenie jak będziesz testował inne karty bez żadnych efektów :P

 

AIM SC808 czy Xonary Essence to już źródła, które nie ustępują zewnętrznym, gołym DACom w podobnych cenach. Taki AIM ma na pokładzie najwyższego Wolfsona, do tego wzmacniacz - ODAC lepszym wyjściem nie będzie. Fakt dodatkowych efektów nie umniejsza im w żadnym stopniu, a ich obecność w przypadku sprzętu PC ma większe prawo bytu - sama obsługa bez panelu byłaby już problematyczna. Takie 'ficzery' dodatkowe, których my (osoby siedzące w tym) nigdy nie użyjemy, ale 'my' to tylko jakiś procent wszystkich użytkowników.

Edytowane przez Mayster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, co byłoby dobre z opów na tej karcie

pod słuchawki AKG550, tylko nie mówcie że samemu najlepiej

spróbować, w końcu od czegoś trzeba zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...