Forum PCLab.pl: AIM SC808 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (118 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

AIM SC808

#1 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Sierpień 2014 - 13:40

godna uwagi karta,

AIM SC808 Karta dźwiękowa 7.1 PCI-e (WM8741 24bit/192khz)

OP-AMP'OWA ŻONGLERKA W AIM SC808 (WM8741):

WZORZEC:
Opiniujący:
Twój nick
AIM808:
oryginalny / modyfikowany
Rok zakupu: na przykład 2015
Gra z
: Tu napisz jakie słuchawki podpinasz do karty bezpośrednio, albo jaki wzmacniacz i słuchawki
Op-amp'y: Testowane op-amp'y, z zastrzeżeniem, gdzie zostały włożone (A-
lewy kanał, A-prawy kanał, C-bufor, B-bufor)
Subiektywna opinia:
Subiektywny opis brzmienia wzmacniaczy

-----------------------------

Opiniujący: xrobcio
AIM808: oryginalny
Rok zakupu: Chyba 2015r na pewno pierwsza wersja
Gra z: SoundMagic HP100v2 z kabelkiem Chicken Wire Single by Chickenek
Op-amp'y: 2x OPA2227PA 1x LM 4562NA
Subiektywna opinia: Zestaw po pierwszym dniu testowania jest podobny do 2x OPA2227PA 1x MUSES8820 czyli - bas schodzi nisko, vocal dla mnie jest czytelny, gora dosc wyrazna jak dla mie delikatnie czasem zaskrzeczy (byc moze jakosc utworu ma na to wplyw - odsluchiwane w Spotify Premium ale jeden utwor chyba jest slaby). Scena jest troche szersza niz na 2x OPA2227PA 1x MUSES8820.
Regulujac suwaki w EQ dzialaja prawidlowo. Na 2x LM 4562Na + Muses8820 EQ bardzo dziwnie reagowal na zmiany.
Opiniujący: Ingvarr100th
Rok zakupu: 07/2015
Gra z: Beyerdynamic DT990 Edition 600 Ohm
Op-amp'y: 2xLME49720 (A lewy i A prawy), B - MUSES02
Subiektywna opinia: Pierwsza godzina odsłuchu: odczuwalnie więcej basu, w niektórych utworach jest trochę jaskrawiej. Instrumenty są bardziej wyraziste. W kilku utworach jakby łatwiej mi było wyłapać niedoskonałości w nagraniu ( :question: ) . Szczególnie najbardziej dostrzegłem różnicę puszczając utwory od Apocalyptica ;)

Opiniujący: scratix
Rok zakupu: 2015
Gra z: Focal Spirit Classic
Op-amp'y: 2x LME49720 + LM4562NA
Subiektywna opinia: Chciałem złagodzenia góry i to dostałem, niestety teraz jest zdecydowanie zbyt dużo basu na tyle że momentami wokal gdzieś zanika. Testowałem na kilku utworach różnych wykonawców. Widać te opki nie za bardzo lubią się z moim słuchawkami. Chyba już wolałem 3x OPA2227PA, mam zamiar je pomieszać może uzyskam ciekawy efekt. Zamówiłem MUSES8820 zobaczymy co zmieni.

Opiniujący: scratix
Rok zakupu: 2015
Gra z: Focal Spirit Classic
Op-amp'y: 2x LME49720 + NE5532DD
Subiektywna opinia: Zdecydowanie najlepsze połączenie jakie do tej pory słyszałem. Całe pasmo gra bardzo równo nic nie wybija się ponad. Dół szybki, sprężysty, schodzący nisko. Środek bardzo miodny, ciężki. Góra bardzo wyraźna ale bez przesady. Największe wrażenie zrobiła na mnie dynamika, przy dobrze dobranym utworze potrafi urwać głowę. Separacja jak i scena na bardzo dobrym poziomie, bez problemu wyłapuję każdy instrument, nie ma mowy o zlewaniu się.

Opiniujący: MordoTyMoja
Rok zakupu: 2016
Gra z: Aktualnie z Beyerdynamicsami DTX501p, czeka na lepszej jakości słuchawki
Op-amp'y: 2x LME49720 na kanałach lewy/prawy & LM4562NA na buforze wzmacniacza słuchawkowego
Subiektywna opinia: Pierwsze wrażenie? Lepiej, wszystko lepiej. Rzuca się w uszy lepsza dynamika i przestrzeń. Na stockowych opampach było zauważalnie zbyt sucho dla mnie - nie agresywnie, lecz sucho. Midbas wcześniej siedział w kącie i chyba się wstydził pokazać pazur na JRC'kach, teraz dumnie zrywa z siebie koszulę ukazując swój dopakowany "bas". :lol2: Po wymianie tonalnie wszystko jest bardziej wyważone i lepiej kontrolowane. Dźwięk stał się bardziej pulchniutki, jest w nim więcej powietrza, lepiej zaakcentowana scena. Bardzo przyjemna zmiana dla ucha.

Proponuję trzymać się tematu - ostrzeżenie - qjin

Ten post był edytowany przez Blondie dnia: 11 Luty 2017 - 20:22

#2 Użytkownik jest niedostępny   marioUT 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Październik 2014 - 13:04

Na skutek waszych dobrych opinii, oraz recenzji Evil zamówiłem AIM SC808. I teraz znowu mam pytanie: Co będę musiał zrobić, ewentualnie co kupić żeby wymienić OPA? W teście coś tam było napisane, ale nie mogłem takiego stolika znaleźć. W STX miałem wg mnie trochę za ostrą górę to bez problemu wymieniłem OPA na 2107 i uległo to poprawie. Dzięki za odpowiedź.

#3 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni

Napisany 03 Październik 2014 - 14:15

http://allegro.pl/po...4593981040.html + http://allegro.pl/ek...4595033128.html

Generalnie więcej do szczęścia nie trzeba. Sam również myślę kupić sobie tak z 20 stolików tego typu i mieć na jakiś czas spokój w przypadku częstej wymiany OPA na jednej z kart.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Październik 2014 - 14:23

DIL8 może przyjąć podstawki nieprecyzyjne, czyli z grubszymi, prostokątnymi nóżkami

Ten post był edytowany przez Blondie dnia: 15 Wrzesień 2015 - 18:09

#5 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona

Napisany 03 Październik 2014 - 17:38

As seen on Audiofanatyk w treści recenzji ;).

Prócz tego rzuciło mi się w oczy zastosowanie gniazdek DIP-8 pod bardziej wzmacniacze dyskretne o owalnych nóżkach, aniżeli klasyczne z płaskimi typu DIL.

Ale fakt faktem warto niektóre rzeczy powtarzać do znudzenia.

#6 Użytkownik jest niedostępny   marioUT 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Październik 2014 - 22:56

Jak już męczę to powiedz mi Evil czy lepiej zachować na wyjściu słuchawkowym oryginały czy zmienić na 2107(xfx plus 990dt). Pozdrawiam.

#7 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona

Napisany 03 Październik 2014 - 23:45

Nie ma jednoznacznej na to odpowiedzi. Z OPAMI jest tak, że wszystko rad nie rad trzeba sprawdzić samemu i podjąć wtedy decyzję samodzielnie o tym, czy dany zestaw nam "gra", czy też nie. Na pewno na początku warto poprzestać na fabrycznym zestawie i dać się karcie jak pisałem w recenzji i w swoich wcześniejszych tu wypowiedziach "dotrzeć" przez te parę dni. Wtedy też można po oswojeniu się (i zapamiętaniu brzmienia) eksperymentować. Kombinacji trochę będzie, bowiem wymienić można zarówno układy na kanałach, jak i na buforze słuchawkowym. Jeśli coś nie będzie pasowało, zawsze można spróbować czy to innej kombinacji, czy też powrotu na fabrykę. Koszt OPAMPów nie jest bowiem w większości przypadków masakrycznie duży.

Jeśli to w czymś pomoże, to u mnie osobiście wybór padł na bardzo podobny zestaw jaki stosowałem w Essence STX, tj.: 2x LME49720 + MUSES8820, z tym że używam aktualnie znacznie droższych i wyższych klasowo słuchawek niż DT990, a przede wszystkim o innym niż one strojeniu.

#8 Użytkownik jest niedostępny   marioUT 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 04 Październik 2014 - 00:16

Dzięki Evil za odpowiedź. Zobaczę co zrobię po dostarczeniu karty. Ewentualnie się poradzę.

#9 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona

Napisany 04 Październik 2014 - 08:35

Proszę uprzejmie. Może po zakupie drugiej karty sam zastanowię się nad ponownym podejściem do tematu kombinacji OPA w formie osobnej publikacji, tak samo jak zrobiłem to sporo czasu temu dla STX. O ile jednak tam były to testy głównie po RCA na STAX SRS-3010, tak tutaj będzie to bardziej wymagające i czasochłonne. W kwestiach OPA więcej do powiedzenia będzie miał zapewne @kw1 na tą chwilę.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Październik 2014 - 20:11

Zobacz postEvilKillaruna, o 04 Październik 2014 - 09:35, napisał(a):

W kwestiach OPA więcej do powiedzenia będzie miał zapewne @kw1 na tą chwilę.

Jeśli chodzi o LC - tak, mam do powiedzenia,
jeśli chodzi o SMSL SD-650- tak, mam do powiedzenia,
jeśli chodzi o inne audio to już od "słabo wiem" do "nie wiem",

chodzi o to,
że tutaj za bardzo matematyki nie ma,
owszem czasami można coś wywnioskować z opisu op-amp'a,
czasami można wywnioskować z doświadczeń innych audiomaniaków,
ale zawsze powtarzam, sprawdź sam, bo własne ucho - to własne ucho

Ten post był edytowany przez Blondie dnia: 15 Marzec 2015 - 18:15

#11 Użytkownik jest niedostępny   scratix 

• 01011001
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Październik 2014 - 20:04

I co z tymi AIM? Miała być dostawa i cisza.

#12 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Październik 2014 - 20:50

z tego co wiem, powodem opóźnienia dostawy są jakieś strajki, zamieszki w Azji,
no niestety

#13 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona

Napisany 16 Październik 2014 - 22:34

Wszyscy czekają, w tym ja. Ale cierpliwość jest cnotą.

#14 Użytkownik jest niedostępny   scratix 

• 01011001
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Październik 2014 - 20:07

No nieźle, karty miałby być wysyłane jutro bądź w środę a moja już do mnie jedzie :thumbup: . Jutro pewnie już będę miał bo to samo województwo.

Ten post był edytowany przez scratix dnia: 20 Październik 2014 - 20:07

#15 Użytkownik jest niedostępny   scratix 

• 01011001
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Październik 2014 - 21:31

Jak tam wasze AIM? Ja powiem tylko WOW! Po przesiadce z Xonara wreszcie moje CAL zaczeły grać tak jak tego oczekiwałem. Na Xonarze były bardzo zmulone, teraz z mega życiem. Słyszę teraz więcej szczegółów nawet na głośnikach.

Ten post był edytowany przez scratix dnia: 22 Październik 2014 - 21:32

#16 Użytkownik jest niedostępny   bodziokrak 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 22 Październik 2014 - 22:35

Ja mam podobnie, a miałem XONARA DX i pcm5102 pod usb,
głośniki mam średnie jakieś bose ale nawet na tym widać
różnicę, ale znaczna poprawa jest na słuchawkach,
u mnie AKG K550

#17 Użytkownik jest niedostępny   marioUT 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Październik 2014 - 04:41

Tak jak u was AIM dotarł. Kilka moich pierwszych spostrzeżeń i pytań w porównaniu z Xonarem STX:
1. Tak jak Evil pisał w recenzji karta jest głównie do stereo. Dźwięk przestrzenny w słuchawkach brzmi gorzej niż w Xonarze lub jeszcze nie udało mi się do końca tego rozpracować.
2. Kable do karty córki są naprawdę krótkie i przy moim rozmieszczeniu złącz musi ona leżeć na spodzie obudowy.
3. Czy można w tej karcie nagrywać dźwięk z pulpitu (w xonarze było można) bo nie udało mi się znaleźć tej opcji?
4. Stereo - no tak, dla tego Xonar został sprzedany już dzisiaj (30zł dopłaty do AIMA). Evil pisał że różnice są niewielkie ja myślę że był za delikatny. Przy moich słuchawkach odczułem je od razu. Jest czyściej, dynamiczniej a góra która mnie drażniła przy STXsie i musiałem ją temperować opa2107 tutaj w standardzie jest już ok.

To tak po pierwszym dniu użytkowania a wierząc zapewnieniom szanownego recenzenta po kilku dniach będzie jeszcze lepiej.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Foti 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 26 Październik 2014 - 02:43

Hej
Witam posiadczy amka.

Parę pytań technicznych:
1 Czym będzie spowodowane szumienie w przeglądarkach, np. przy odtwrzaniu z youtuba w HD, jeżeli mam ustawiony sample rate n 16bits a przy ustawieniu na 24bits szum znika. - Resampling?
2 Czy próbował ktoś działanie mikrofonu, u mnie bardzo słabo wzmacnia (ledwo słychać), nie znalazłem opcji podbicia db. jak w większości kart. Rozwiązaniem może być uruchomienie integry ale nie chciał bym tego robić...
3 Czy preferujecie na wyjściu słuchwkowym ustawienie głośności na max a w playerach ściszać czy odwrotnie?
4 Dlczego przy ustawionym sample rate 24bits w driverach, playery w czasie odtwarzania pokzują w ASIO 32bity? (używam Cplay JRiver czasami dla ocieplenia qLilith)
5 Czy można by przy wymianie opów puścić sygnał ze słuchawkowego na wzmak?

Sorki za tyle pytań, w nstępnym poście postaram się podzielić wrażeniami z odsłuchu.
Na szybko napiszę że wreszcie po starym DX'ie zaczęły grać jak trzeba wszystkie flac'i 24bit 96kHz a nagrania ze stajni np. Stockfish Records nabrały blasku...

#19 Użytkownik jest niedostępny   mikolaj612 

• -Rapture-
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Październik 2014 - 21:25

Do AIM-a warto się zastanowić nad dobrymi opampami oraz innymi ewentualnymi modami.

Karta jest tania i jest trochę wąskich źródeł w kilku miejscach, wynikających z kosztów.

Ale karta w swojej cenie tak czy siak killer.

#20 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2014 - 13:28

ponad 20 ojro za przesyłkę :E

• (118 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »