Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kornikmw

[Zestaw] 5000zł Programy/B-OC/Brak/Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuję pomocy w wyborze zestawu komputerowego, który ma służyć głównie do programów - wiele włączonych kart na przeglądarce z różnego rodzaju streamami + parę programów użytkowych. Przede wszystkim zależy mi na szybkości oraz na tym, aby przy kilkunastu godzinach działania nie tracił za bardzo na wydajności. W gry nowsze niż cs:go nie gram, więc karta graficzna nie jest dla mnie raczej zbyt ważna. Dysk ssd 256gb w zupełności mi wystarczy. Nie zamierzam podkręcać procesora, bo się na tym zupełnie nie znam. Co do ramu to myślę, że ok. 16gb. Podział cenowy mniej więcej 4000zł - jednostka centralna, 600zł monitor (24 cale najlepiej 120-144hz), myszka (np. sensei raw) ok. 130zł. + klawa - Natec Genesis RX66 105zł (potrzebne mi są przyciski programowalny), słuchawki z mikrofonem - siberia v1 - 100zł i jeszcze jakaś podkładka - w sumie ok 400zł. Jestem otwarty na propozycje i rozważanie różnych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600zł nie kupsiz 120-144hz monitora, po co ci tak wysoka częstotliwość odświeżanaia do cs go ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś korzystałem z monitora o takiej częstotliwości odświeżania i wydawało mi się, że widzę różnicę niż przy 60-75hz. Jeśli jednak nie ma nic w tym przedziale cenowym, to nie ma żadnego problemu i zdam się na innych, co powinienem w tej cenie wybrać, chociaż myślałem, że może coś się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę polecam GTX 980 (o ile zmieścisz się w budżecie). Tylko nie w wersji OC, bo nie warto dopłacać za większe ryzyko awarii po kilku latach, gdy utleni się pasta.

 

Co do dysku - Plextor M6S 256 GB. Zalety? Całkiem fajny stosunek wydajności do ceny i 3 lata gwarancji, a sam dysk kosztuje już poniżej 500 zł.

 

Monitor? Brałbym jakąś IIyamę. Solidna marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuję pomocy w wyborze zestawu komputerowego, który ma służyć głównie do programów - wiele włączonych kart na przeglądarce z różnego rodzaju streamami + parę programów użytkowych. Przede wszystkim zależy mi na szybkości oraz na tym, aby przy kilkunastu godzinach działania nie tracił za bardzo na wydajności. W gry nowsze niż cs:go nie gram, więc karta graficzna nie jest dla mnie raczej zbyt ważna. Dysk ssd 256gb w zupełności mi wystarczy. Nie zamierzam podkręcać procesora, bo się na tym zupełnie nie znam. Co do ramu to myślę, że ok. 16gb. Podział cenowy mniej więcej 4000zł - jednostka centralna, 600zł monitor (24 cale najlepiej 120-144hz), myszka (np. sensei raw) ok. 130zł. + klawa - Natec Genesis RX66 105zł (potrzebne mi są przyciski programowalny), słuchawki z mikrofonem - siberia v1 - 100zł i jeszcze jakaś podkładka - w sumie ok 400zł. Jestem otwarty na propozycje i rozważanie różnych opcji.

Słuchaki do wyrzucania, zmiany, resztę zaraz dostaniesz.

 

http://www.morele.net/inventory/info/dhHXJv/

 

Zestaw na Xeon, 4 rdzenia/8 wątków. GTX 970, najsensowniejsza propozycja. GTX 980 kompletnie nieopłacalny i budżetu nie masz na to. 8GB ramu bo programów użytkowych i paru kart w przeglądarce wystarczy. Co do monitorów 120-144Hz, które są na TN. Jak robisz coś poza graniem na tym monitorze, to lepiej kupić porządny monitor non-TN.

 

Co do słuchawek: AKG GHS-1 - o niebo lepsze od słuchawkopodobnego tworu, który chciałeś kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Co do słuchawek to wybrałem tamte, ponieważ miały odpinany mikrofon, a to dość duży atut, o czym zapomniałem napisać :). I pytanie czy nie lepiej mieć 16gb ramu, a oszczędzić trochę na karcie graficznej? bo i tak nie będę za dużo na nim grał, a na pewno nie w gry wymagające zbyt wiele od karty graficznej. A co do monitora, no przede wszystkim ma być użytkowy - prędzej filmy i mecze niż gry. I jaki polecałbyś monitor non-TN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie gra w gry to siedzi na integrze, a do cs go to i tak za mocna grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam miało być "w wydajniejsze gry niż CS:GO". Chyba każdy zrozumiał o co mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem mu to na co mu starczyło, oczywiście jak za mocne (GTX 970 to CS:GO...) , to dajcie mu coś tańszego. Budżet ma na GTX 970, to dałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...