Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dillerOs

płytą główna Gigabyte GA-B85M-D3H a procesorem Procesor Intel Core i3-4160

Rekomendowane odpowiedzi

G3258 i kręć :thumbup:

Witam piszę z pytaniem kupując tą płytkę główną Gigabyte GA-B85M-D3H który procesor będzie lepszy

 

-Procesor Intel Core i3-4160

-Procesor Intel CORE i3 4150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica 200zł między tym co piszesz kiciunio ... jak ten procesor będzie działał z MSI gtx 770 oc gaming TF ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw temat! Jak można mieć problem z płytą której się nie posiada?

 

Bez większej różnicy, jak cena taka sama to wiadomo że lepszy wyżej taktowany 4160.

G3258 to ryzykowny wybór, jeżeli planujesz grać to coraz więcej gier siedzi na więcej niż 2 wątkach, i coraz częściej ostro kręcony pentium nie ma startu do i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem nową płytę główną Gigabyte B85M-D3H i zastanawiam się czy mogę ją od tak wymienić i nie robić reinstalacji systemu ??

Dodam że mam dysk 2 Tb gdzie jest tylko jedna partycja i nie chciał bym utracić wszystkich plików itp ... :/

 

Pomoże ktoś i powie co powinienem zrobić ??

 

moja stara płyta to Asus P5N-E SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mała szansa, że system wstanie. Nowa płyta główna to najbardziej drastyczna zmiana dla systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest.

Całkiem często wymieniam sobie sprzęt w niektórych komputerach, i zdarzało się że nawet po zmianie Intela na AMD (i7 na FX) system wstawał.

Przyznam jednak że nie wiem jak to będzie skoro w starej płycie masz układ NV, takiej zamiany nigdy nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, najpierw zobacz czy system wstanie.

A później, można zapuścić płytę z Linuksem i przekopiować ważne dane na dysk zewnętrzny ?

Zrobić to samo, ale z braku takowego dysku użyć narzędzi do zmiany rozmiaru istniejącej partycji i założenia nowej na system ?

Kombinuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj system bez formatowania dysku normalnie ruszy ale lepszym wariantem jest przekopiować wszystko na inny dysk. I zrobienie partycji systemowej oddzielnie a nie jak teraz wszystko na jedno kopyto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też użyć systemowej aplikacji sysprep (Windows\System32\Sysprep\sysprep.exe). Zaznaczyć tam "uogólnij" (to wyczyści informacje o konfiguracji sprzętowej i sterownikach), wybrać oobe, i "zamknij system". Po zastosowaniu system pomieli chwilę i wyłączy komputer. Powinieneś wtedy móc uruchomić system na nowej konfiguracji sprzętowej. System może jednak wymagać ponownej aktywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...