Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mattin

Jaka buda i cooler pod taki nietypowy sprzet ?

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

A mówie napisze sobie, zobaczymy co bywalcy napiszą, ale do rzeczy. Składam kompa, nietypowego jak na tutejsze standardy bo - uwaga- nie do gier lecz do codziennego użytko jako lab.

Stąd potrzeba jak największej ilośći wątków i stabilności. DLatego też w środku m.in takie coś:

 

CPU: Intel i7-4770 - bez K co może Was dziwić ale nie będę nic podkręcał ale to nie jest główny powód lecz to że wersja K ma wycięte featury do wirtualizacji itp...

RAM: 1600MHz 32GB - jeszcze nie wybrane jakie dokladnie (w trakcie lektur blogów z buildami labów zgodnych sprzetowo z ESXi 5.5)

 

i teraz kwestia budy i coolera. Podoba mi się bardzo forma obudó o prostej formie, sześcian bryła bez udziwnieś i świecidełek.Takie coś wzbudziło moją uwagę:

 

http://www.bitfenix.com/global/en/products/chassis/phenom-micro-atx#specs

 

Pytanie jakiej maksymalnej wysokości cooler tam wsadzę ? I czy tym powinienem się martwić skoro proc nie bedzie kręcony ? Z drugiej strony jak zawalę go np 10 VMkami to może być 100% cpu i to taki efekt jakby prime na nisz odpalić.

 

Zasiłka to XFX 750 - http://xfxforce.com/en-us/products/xtr-series-full-modular/xtr-series-750w-psu-p1-750b-befx

z opisu ynika że poniżej 25% load'a jest fanless wiec cisza - miód :)

 

A jaki cooler do tego polecacie ? Czytałem o Luciferze ale im wiecej na to patrze to nie wiem czy wejdą w tą bude ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palusiku wiem że mocny ale w przyszłości jak te bebechy przerzuce do wiekszej budy to zostanie mocy PSU na zapasie - to raz. A dwa - wiekszość zasilaczy swoją największą sprawność usyskuje koło 50% swojego load'u czyli ten przy 750/2 --> 375W (kiedy taki np 450W PSU byłby wtedy na 80% loadu co nie było by w jego szczytowej sprawności. Jak dorzucę np macierz albo b\kiedyś mi sie zechce wrzucic do innej budy w jakimś graficznym potworem to będzie jak znalazł. To odnośnie PSU.

 

A co do reszty to w zasadzie jeszcze dokladnego modelu mobo nie mam ale bedzie to mATX i do tego jakis SSD + 2xHDD WD Red - ot i cała specykikacyja. Grafa jest juz w cpu (to nie komp do grania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kręcony i7 bedzie to moze byc jakiec chlodzenie kolo 120 zl zamiast 2xx zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na chłodzenie nie wydasz więcej niż 150 zł.

 

Nawet jeżeli procesor będzie mocno obciążany, to temperatury w dobrze wentylowanej budzie powinny być w w zakresie tolerancji (raczej na końcu tego zakresu).

Jeżeli chcesz zadbać o kulturę pracy, to warto zainwestować w jakieś tanie chłodzenie. Ja osobiście polecałbym coś od silentiumPC (fera, fortis) - polska marka, niskie ceny, zadowalająca wydajność, tylko jak chcesz mieć cisze, to lepiej wymienić wiatrak. jeżeli nie masz przekonania co do tej marki na rynku jest sporo alternatyw, wystarczy przegrzebać ten dział, jest chyba nawet specjalny wątek.

 

Jeżeli chodzi o wysokość chłodzenia; producenci obudów zazwyczaj podają jakie chłodzenie można maxymalnie wpakować do tej budy.

Co do samej obudowy, ja chyba zostałbym przy standardowym rozkładzie komponentów, wziałbym np fractala core 1000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co standardowy układ? Inverted jeszcze lepszy dla obiegu powietrza w większości sytuacji. Do efektywnego i cichego schłodzenia i7 bez OC wystarczy spokojnie SilentiumPC Fera 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduje sie na Fera 2 bo widze ze w komentarzach pisza ze na i7 4790 ponizej 50stopni wiec moj 4770 powinien tez tak miec no i jeszcze zostanie na wentyl do niego na wymiane inny gdyby halasowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nie hałasuje. Zapewniam.

 

 

Nie hałasuje, ale są bardziej ciche alternatywy dla niego. Ja w swoim fortisie wymieniłem na Enermaxa t.b. silence pwm i jestem zadowolony :) Może w summie dlatego, ze udało mi się go dostać za około 25 zł, kupno nowego by mi się raczej nie opłacało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, za 25 zł taki wentylator to naprawdę zacna rzecz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logiki w kupnie wentylatora za 40 zł do chłodzenia za 90 zł by nie było :D

 

W standardzie jest na prawdę cicha Fera 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...