Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

paula1536

Problem podczas instalacji XP... Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

Mam nadzieje, że mój problem jest w odpowiednim dziale. Jestem dziewczyną w dodatku początkującą jeśli chodzi o sprawy komputerowe. Robiłam już formaty windows 7 i nie napotkałam się na taki problem. Otóż mój braciszek ma stary komputer (tylko do gierek) strasznie mu już system chodził chyba był mega zawirusowany więc postanowiłam mu strzelić formata Wink Gdy ustawiłam w BIOSIE żeby odpalał z płyty CD tak też się stało. Wszystko ładnie pięknie, gdy dochodzi do momentu wyboru na której partycji zainstalować windows XP Professional. Chciałam sformatować partycje C sposobem (szybkim) to robi się tak że ładuje się do 20 % i wskakuje od razu 100% i pisze "Instalator nie mógł sformatować partycji, dysk może być uszkodzony. Upewnij się, że dysk jest włączony i właściwie podłączony do komputera." o.O Robiłam też sposobem normalnym formatowanie C i zatrzymuje się na 3%... Wcześniej działał a nagle nie działa ? Może w BIOSIE jest coś nie tak, może dysku nie widzi? Obok partycji np C: pisze "[Nieznane]" i w D tak samo (bo chcę mieć dwie partycje. Już od razu mówię że czytałam dużo i nie znalazłam odpowiedzi na to, nie mam żadnych takich opcji w BIOS jak SATA czy tym podobne. To jest stary komputer płyta główna to ASRock K7VT4A+, a dysk twardy to chyba SAMSUNG SP1654N (jestem pewna bo nie wiem gdzie to sprawdzic w BIOSIE) co mam robić pomóżcie mi :C !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj instalatora i sprawdź jakoś ten dysk. W HDTune warto poznać odczyty z zakładki health oraz wykonanać pełny error scan.

Oczywiście po przepięciu dysku do działającego komputera, ewentualnie używając czegoś w stylu minixp i płytki narzędziowej hiren's boot cd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...