Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adamkk222

Mikrofon i karta dźwiękowa do 200-300 zł Dobra jakość, nagrywania komentarza z gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Potrzebuję mikrofonu i karty dźwiękowej takiej aby jakość dźwięku była co najmniej dobra, tak aby nagrywany dźwięk mógł być do odbioru dla szerokiej ilości odbiorców w jakości dobrej i ponieważ mam ograniczone środki nie chcę wydawać więcej niż 200 - 300zł.

Często nagrywam coś z przyjaciółmi i czasami wrzucimy coś na neta, i chcę aby mój dźwięk nie był problemem tylko przyjemnością.

 

Najpierw mikro, wolałbym coś stojącego przede mną niż zawszonego na szyi. Może być pojemnościowy, nawet lepiej by było ale nie jest to wymóg, przewód czy bezprzewodowy jest to obojętne, po prostu ma nagrywać dobry dźwięk, znalazłem coś takiego co o tym myślicie :

http://allegro.pl/mikrofon-pojemnosciowy-do-komputera-maly-jack-3-5-i4644114692.html

 

Co do karty, to tutaj za bardzo się nie orientuję na czym się skupiać na czym nie, ale po przeczytaniu rad, to lepiej jakby to było coś zewnętrznego ( tylko nie łączone z integrą na płycie głównej wiadomo o co chodzi ;) ale jeśli dużo lepsze wewnętrzne to niech jest.

 

 

Po prostu chcę aby był to dobry dźwięk i aby karta z mikrofonem dobrze współgrała.

 

Szukałem wcześniej podobnego tematu ale nie doszukałem się satysfakcjonującej odpowiedzi więc proszę o nie zamykanie tematu :P

 

 

 

 

Pozdrawiam i za każdą pomoc z góry bardzo dziękuję :)

 

 

 

 

 

 

 

Specyfikacja komputera :

 

 

Płyta główna GIGABYTE 78LMT-USB3 ( Zintegorwana karta dźwiękowa + karta sieciowa )

Procesor AMD BULLDOZER FX-8320 8x3,50 GHZ (w trybie TURBO 4.0ghz) + Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis XE1236

Pamięć 2x 8GB DDR3 1600 Mhz

Dysk SSD 64GB SATA

Dysk twardy - 2TB SATAII 32Mb cache

Nagrywarka DVDRW

KARTA GRAFICZNA MSI GEFORCE GTX 770 2GB

Zasilacz o mocy 700W

Wentylator ENERMAX T.B. Silence UCTB12 120mm

Windows 7 Home premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro skupiasz się na nagrywaniu głosu, to wystarczy mikrofon na USB np. Samson Go, C01U, może używanego Blue Yeti się uda kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro skupiasz się na nagrywaniu głosu, to wystarczy mikrofon na USB np. Samson Go, C01U, może używanego Blue Yeti się uda kupić.

 

 

Aham czyli kupując mikrofon pojemnościowy na USB to omijam kartę dźwiękową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aham czyli kupując mikrofon pojemnościowy na USB to omijam kartę dźwiękową ?

Dokładnie.

 

...

Często nagrywam coś z przyjaciółmi i czasami wrzucimy coś na neta, i chcę aby mój dźwięk nie był problemem tylko przyjemnością.

...

Co dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj gry, teraz mamy zamiar kupić coś razem wspólnie i nagrać :)

Kupowane czasami jakieś ciekawe z internetu

 

 

P.S. Ten Blue Yeti super tylko cena ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj gry, teraz mamy zamiar kupić coś razem wspólnie i nagrać :)

Kupowane czasami jakieś ciekawe z internetu

 

 

P.S. Ten Blue Yeti super tylko cena ;/

Dodaj tę informację do nazwy tematu. Przeznaczenie, to istotna informacja dla szukających i pomagających.

 

@down

Ściślej przetwornik analogowo-cyfrowy czyli tylko mniej istotną część przeciętnej karty dźwiękowej, w której dźwięk biegnie w drugą stronę i istotniejszy jest DAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aham czyli kupując mikrofon pojemnościowy na USB to omijam kartę dźwiękową ?

Nieścisłe. Mikrofon USB ma wbudowaną kartę dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieścisłe. Mikrofon USB ma wbudowaną kartę dźwiękową.

 

Dokładnie tego się dowiedziałem otrzymując odp na to pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tego się dowiedziałem otrzymując odp na to pytanie :)

Nie do końca, ponieważ jeżeli chciałbyś poprawić jakość tego co słyszysz np. muzyki, należałoby jeszcze dokupić kartę dźwiękową odpowiednio dobraną do sprzętu odsłuchowego.

 

PS Daj znać co kupiłeś, a jak już przetestujesz, zdaj nam krótką relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie trochę z środkami krucho, najlepiej od razy bym w Blue Yeti zainwestował, ale pozwolę sobie tylko na małego mistrza studyjnego jak to niektórzy na necie go opisują, dobre opinie na teraz wystarczy,

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4709785263&msg=Obserwujesz+t%C4%99+ofert%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2588db2f0d2284939d6df5b28ebc72fd553da4b654bb8a05ab6d91f2d6ed1ca0

 

Zakupu dokonam dopiero jutro wieczorem więc jak jeszcze ktoś ma jakieś propozycje to dajcie znać :)

 

Nie do końca, ponieważ jeżeli chciałbyś poprawić jakość tego co słyszysz np. muzyki, należałoby jeszcze dokupić kartę dźwiękową odpowiednio dobraną do sprzętu odsłuchowego.

 

PS Daj znać co kupiłeś, a jak już przetestujesz, zdaj nam krótką relację.

 

Powyżej masz chyba ostateczną decyzję, po testuje parę dni i oczywiście, że zdam relacje ;)

 

A później pogadamy o jakiejś dobrej karcie dźwiękowej.

 

Dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Powyżej masz chyba ostateczną decyzję, po testuje parę dni i oczywiście, że zdam relacje ;)

 

A później pogadamy o jakiejś dobrej karcie dźwiękowej.

 

Dzięki:)

No tak, zostanie Ci jeszcze całkiem sporo złotówek. Nie zapomnij napisać co byś chciał do tej nowej karty podpinać.

 

Drobiazg :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem relację i jest :)

 

Samsung Go którego kupiłem, krótko mówiąc jest zadowalający cena=jakość.

Jak na mikrofon pojemnościowy nie jest drogi, jeśli ktoś ma ograniczony budżet a chce by był dobrze słyszany to taki mikrofon jest dla niego.

 

Mam do niego program z którego jeszcze nie skorzystałem, jak narazie tylko sam mikrofon + nagrywam dźwięk w audacity. Następnie obrabiam i jest taki efek :

 

Mnie osobiście zadowala jakość głosu jaką słyszę w tym filmiku, lecz niestety ,ma też swoje minusy, mianowicie jest bardzo czuły i łapie wszytko, kliknięcia myszką, czasami kliknięcia klawiaturą i szumy, niektóre rzeczy da się w programie usunąć niektóre zaś trzeba znosić tutaj macie mój filmik początkowy na którym wszytko testowałem i po przesłuchaniu całego można wyciągnąć takie wnioski

https://www.youtube.com/watch?v=dK-A2AfIdRo.

 

Można kupić cichą myszkę i klawiaturę, Blue Yeti no ale to już na wyższym poziomie ;)

 

 

Także jeśli ktoś potrzebuje mikrofonu pojemnościowego, i nie jest bogaty to wystarczy mu Samsung Go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...