Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rudik1236

Nie widać mojego HDD po partycjonowaniu EaseUS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

a więc, chciałem sobie zainstalować wina XP obok ósemki. Do tego celu chciałem wydzielić sobię osobną partycję na ok. 30GB, ale jako, że na wszystkich miałem jakieś dane, to postanowiłem skorzystać z EaseUS do podziału partycji na dwie części bez utraty danych.

No i tak zrobiłem, proces podziału trwał sporo czasu, ale w końcu skończył się. Wyskoczyło jakieś okno odnośnie reboota kompa, nie czytając za wiele zatwierdziłem.

Ale przy odpaleniu - zonk, bo komputer zachowuje się tak, jakby w ogóle nie było żadnego HDD :o

Wyświetla mi komunikat, że wszystkie z opcji bootowania zawiodły, proszę nacisnąć F4 w celu restartu.

W biosie w priorytetach bootowania nie ma NIC, nawet napędu DVD, co dopiero HDD.

Nawet po włożeniu pena z Ubuntu LiveCD (LiveUSB w sumie :D) nie mogę go odpalić - widać pena w biosie, ale ubuntu nie włącza się.

 

Proszę o pomoc, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, co można zrobić po takim katakliźmie - chyba tylko sprawić sobie nowy komputer

 

może spróbuj przywrócić domyślne ustawienia biosu-uefi - jeśli bios nie zobaczy hdd-dvd nic się nie da zrobić

 

gdyby zobaczył, ale hdd nie bootował ściągnij np partition wizard bootable cd, i sprawdź, jak widzi partycje

 

w ogóle jaki komputer - jeśli 8 64, i partycje gpt - start uefi, xp i tak się nie zainstaluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...