Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Franciss

Zestaw do pracy/rozrywki (~5k)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pomimo obszernej liczby tematów w tym dziale, pokusiłem się o napisanie własnego (uważam, że każdy wymaga indywidualnego podejścia ;) ) z prośbą do Was, lepiej zorientowanych w tych sprawach, o pomoc w złożeniu zestawu komputerowego i wybranie monitora do niego (a raczej do środowiska w jakim będzie pracował).

 

Wykorzystanie:

- programowanie, praca z tekstem - 70% (6-8h/dziennie),

- rozrywka (gry, filmy) 30%. Nie jestem jakimś nałogowym graczem, ale chciałbym pograć (na ultra/wysokich) w ambitniejsze pozycje (szczególnie w te, które wyjdą styczeń/luty 2015 :cool: )

Budżet: ~5000 zł (w tym monitor)

Moja propozycja, proszę o ocenę (?):

http://www.morele.net/inventory/info/F8N5HF/

(Wiem, że brakuje cooler'a i HDD ale na ten moment nie mam zamiaru podkręcać, a pamięci na razie nie potrzebuję ogromnej - za jakiś czas na pewno się w to wyposażę. Czy nic się w tym zestawie "nie pogryzie", obudowa pomieści wszystko, także przyszły cooler?)

 

Co do monitora, to chciałbym aby zapewniał:

- możliwość pracy z tekstem kilka godzin dziennie bez dużego, odczuwalnego zmęczenia oczu

- dużą przestrzeń robocza (fajne by było 1920 x 1200)

- 120/144Hz (zauważe to w grach podpinając go do kompa o podzespołach zalinkowanych powyżej ?)

Myślę, że 24" to minimum i optimum do celów w jakich będzie używany, z tym że po przeczytaniu opinii, specyfikacji na temat różnych modeli wiem już, że muszę przygotować się na kompromis pomiędzy tym czego oczekuje a co mogę dostać za tą cenę. Proszę więc o pomoc w podjęciu tego kompromisu. ;)

Na razię znalazłem takie modele warte uwagi, ale trochę drogie z założeniem nie przekraczania znacząco 5k:

1. Dell U2412M (1920 x 1200, pivot)

2. BenQ XL2411Z (144Hz, Flicker-Free, pivot; ale 1920 x 1080)

3. EIZO Foris FS2434 (Flicker-Free, 5 lat grarancji)

4. Coś od IIYAMA, innych producentów?

Może lepiej zaoszczędzić na podzespołach i kupić lepszy monitor lub odwrotnie?

Jeśli macie jakieś propozycje nieco tańszych monitorów albo uwagi co do podzespołów to bardzo bym prosił o wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wyboru monitora udaj się do odpowiedniego działu.

Za 800 PLN nie dostaniesz 144 Hz'owca - zresztą sam to zaznaczyłeś w swojej wypowiedzi.

 

Co do zestawu - jest on okej, ale znalazłoby się kilka rzeczy, które wypadałoby zmienić.

Nie pasuje mi obudowa Corsaira za 200 PLN pod tak obciążający budżet zestaw.

 

Corsair CS na pewno wymieniłbym na XFX: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-550w-fully-modular-135mm-80-gold-p1-550b-befx-628157/

Odnośnie GPU, to pewniejszym wyborem jest Asusowski StriX: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton dzięki za podpowiedzi odnośnie zasilacza i GPU.

Co do obudowy to szukam z oknem (bo podzespoły dopieram raczej w kolorach czerwony/czarny), a ta którą przedstawiłem ma dość duże okno (przynajmniej na zdjęciu) i jest stosunkowo tania, czego raczej nie czytam jako minus. :)

Jeśli masz (macie) jakieś propozycje obudowy z oknem "pasujących pod ten budżet" to proszę o sugestie. ;)

 

kadyq w pierwszej wiadomości zapomniałem dopisać o dobieraniu podzespołów także pod względem estetycznym (kolorystycznym) więc te pamięci co podałeś odpadają. Chociaż teraz znalazłem takie tylko 5zł. droższe więc chyba warto?

Co do SSD to 8GB więcej, ale po wyliczeniu ceny za 1GB to bardziej opłaca się ten który podałem.

 

Jeszcze się podpytam, żeby w przyszłości nie zakładać nowego wątku, jaki cooler polecilibyście pod ten zestaw (zmodyfikowany nieco w stosunku do pierwotnego o powyższe propozycje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...