Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

penryn88

Wew. i zew. karta muz. a wzmocnienie sygnału na głośnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Pożyczyłem od kolegi zewnętrzną kartę muzyczną X-FI Surround 5.1 Pro podpinając je do Logitech'ów Z-5500. To co od razu rzuciło mi się w oczy to słaba jakość odtwarzanego dźwięku. Muzyka jest płaska, wyciszona, subwoofer tylko cicho mruczy a myślałem że będzie lepiej niż na Audigy SE (stery P17X_SupportPack_2_8). Na archaicznym Audigy SE muzyka jest mocniejsza, bardziej wyrazista, subwoofer gra mocno i niskie tony "czuć". Wielokrotnie próbowałem zmieniać ustawienia zew. karty X-FI 5.1 Pro na wszystkie sposoby, ale nic z tego.

Co jest powodem że wewnętrzna karta (starsza, gorsza) dużo lepiej, mocniej, zdecydowanie wyraziściej odtwarza (wzmacnia dźwięk) te same utwory niż zew. X-FI 5.1 Pro?

 

Czym jest związane tak słabe wzmocnienie dźwięku poprzez zew. kartę, względem wew.? Czy to jest norma że karty na USB ze strony technicznej nie potrafią tak mocno wzmacniać dźwięk poprzez np. słabsze zasilanie USB vs. PCI? Bo nie zakładałem że X-FI 5.1 Pro o wiele słabiej wzmacnia dźwięk niż dziadek Audigy SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...