Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DonAndress

3 zestawy - AMD (900zł), Intel (1460zł), Intel (1890zl)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Pojawiła się fajna oferta w morele 10x0%, więc zacząłem się zastanawiać, czy to już nie czas zmienić mojego Athlona XP 2500+ ;)

 

Mam 3 opcje (koszyki złożone w Morele).

 

1. Budżetowa od AMD, zestaw za ok. 900zł

 

2. Słabszy Intel i5, zestaw za ok. 1460zł

 

3. Mocniejszy Intel i7, zestaw za ok. 1890zł

 

Przy czym pod pojęciem "zestaw" rozumiem w tym przypadku tylko procesor, płyta, ram i zasilacz (bo boję się, że mój Chieftec 305W już jest stary, a poza tym może nie uciągnąć takiego kompa). Reszta sprzętu jest. Raczej nie gram na PC, grafikę być może w przyszłości dokupię, ale na pewno nie teraz i byłaby ona wyłącznie z myślą o wspomaganiu programów do powyższych zastosowań (czyli pewnie nvidia i jej cuda). Jeżeli macie propozycje na modyfikację powyższych zestawów tak, żeby nie bardzo zmieniać zakres cenowy, to również poproszę.

 

Komputer będzie wykorzystywany do montażu filmów, edycji muzyki i grafiki, być może rendering 3D i na penwo kompresja do różnych formatów audio/wideo.

 

 

No i teraz analizując. Domyślam się, że AMD dzieli przepaść pod względem wydajności, ale jest też sporo tańsze.

Ile procentowo ten i5 może byc szybszy od A8-6500, czy różnica w wydajności usprawiedliwia tak dużą różnicę w cenie?

 

Rozpatrując tylko Intela, czy do moich zastosowań warto dopłacać do i7?

Czy większy cache oraz 2 wątki na rdzeń tak bardzo proprawiają wydajność, żeby dopłata się opłacała?

 

Jakby te wszystkie różnice wyglądały procentowo przy moich zastosowaniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje xeona (4rdzenie, 8 wątków), mobo budżetowe, więcej ramu. Zasilacz spokojnie da rade poczciwy chieftec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza, to właśnie nie wiem. Od jakiegoś czasu zdarza się, że wyłączają mi się dyski (na przemian ata i sata), ale jak porusze wtyczkami, to działa z powrotem stabilnie. Ta 350-tka ma dobre 6-7 lat, chyba się starzeje...

 

W Morele najtańszy Xeon za 755zł ma 4 rdzenie i 4 wątki i 12 m-cy gwarancji, potem już są tylko procesory za ponad 2k. Nie moja półka...

Ramu w zamierzeniu ma być oczywiście więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podany przez Ciebie Xeon to dokładnie i7 4770, tylko bez grafiki, tak?

Czy może procesor serwerowy ma jeszcze jakieś różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...