Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nie mam pomyslu na nick

Do i3 3220 lepsza GTX 650 TI BOOST czy GTX 660?

Rekomendowane odpowiedzi

Która z tych kart jest bardziej odpowiednia do mojego sprzętu: GTX 650 TI BOOST czy GTX 660? Poniżej specyfikacja mojego peceta:

 

Procesor: i3 3220 3,30 GHz

Zasilacz: OCZ ZS 550W

Płyta główna: ASRock B75 Pro3

RAM: 8 GB DDR3

System: Windows 7 64 bit

 

Przejrzałem parę stronek i w porównaniach tych dwóch kart rzuciła mi się w oczy choćby kolosalna różnica w liczbie fps w Batmanie. Otóż wg gpuboss.com stosunek wynosi 75:48 na korzyść GTX 660. Brzmi dobrze, ale czy jest szansa na takie osiągi na moim sprzęcie? Dodam jeszcze, że nie zamierzam rozbudowywać zestawu ani podkręcać. Pod uwagę biorę tylko te dwie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX660 jest ciutkę lepszy. Ale nowego 650Ti boost raczej nie dostaniesz, a ceny używek GTX660 i tego drugiego są podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Do tego procesora to nie więcej jak GTX 650 Ti lub HD 7790, a ty chcesz coś mocniejszego wrzucać :E Jaką kartę masz aktualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kapuchę, kup GTX 970.

 

I3 3220 ograniczy kartę tylko wtedy, gdy gra zabije HT.

 

Wiem o czym piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem większej głupoty jak kupowanie 970 do i3.

 

Lepeij zainwestować w cpu i kupić gorsze gpu, taki komp będzie znacznie lepiej zbalansowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która z tych kart jest bardziej odpowiednia do mojego sprzętu: GTX 650 TI BOOST czy GTX 660? Poniżej specyfikacja mojego peceta:

 

Procesor: i3 3220 3,30 GHz

Zasilacz: OCZ ZS 550W

Płyta główna: ASRock B75 Pro3

RAM: 8 GB DDR3

System: Windows 7 64 bit

 

Przejrzałem parę stronek i w porównaniach tych dwóch kart rzuciła mi się w oczy choćby kolosalna różnica w liczbie fps w Batmanie. Otóż wg gpuboss.com stosunek wynosi 75:48 na korzyść GTX 660. Brzmi dobrze, ale czy jest szansa na takie osiągi na moim sprzęcie? Dodam jeszcze, że nie zamierzam rozbudowywać zestawu ani podkręcać. Pod uwagę biorę tylko te dwie karty.

660GTX będzie na styk, kwestia czy szukasz nowych czy używanych, i w jakich przedziałach cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side... nie zgadzam się z Tobą.

 

I3 potrafi dużo, wiem, bo mialem na klacie I5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak potrafi, że wiele gier nie da się grać na i3 lub komfort grania jest tragiczny.

 

Masz 1500zł na 970 , sprzedaje tą i3 dokładam 500zł i kupie i7 , do tego karta za tysiaka i masz kompa o niebo lepszego niż to co proponujesz.

 

Jak ci braknie cpu to mozesz najwyżej wyskoczyć przez okno , jak braknie gpu niewiele utniesz detale i gierki śmigają. Braki wydajności od strony cpu są tragiczne w skutkach , ponieważ znacznie bardziej wpływają na pogorszenie realnego odbioru płynności na monitorze , żąbkowanie/rwanie/itp cuda. Jak brakuje mocy od strony gpu to masz tylko mało klatek , tniesz detale i jest malina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, Levena lepszy komp z słabszym CPU i mocnym GPU do gier. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie masz pojęcia jakie wymagania mają gry w kwestii cpu , przy i3 niezależnie czy wsadzisz 660 czy 980 i tak będzie nędza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Popieram, Levena lepszy komp z słabszym CPU i mocnym GPU do gier. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku.

 

Co za bzdury. Jeżeli będziesz mieć słabe CPU to nie ważne na jakich ustawieniach odpalisz grę będziesz mieć niski framerate i dropy. Więc skończ pisać już takie rzeczy. Sam się o tym przekonałem.

 

Kiedyś jak kupowałem Battlefielda 3, to grałem na E2200+ HD 5770. Grafika dużo mocniejsza od proca. Nie ważne jakie ustawienia dałem miałem po 20-30 fps na mapie metro i częste dropy do 12 fps. Gdy zmieniłem na obecną i3 fps wzrósł mi do 60+ i komfort był o niebo lepszy i mogłem sobie balansować ustawieniami graficznymi, ale gra chodziła płynnie.

 

Dalej nie wiadomo jaką autor ma aktualnie grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mefisto - a jak z osiągami? Czy jest duża różnica i czy będzie ona zauważalna na moim procesorze?

 

@Bloody - obecnie mam zabytkowego GTX 260. Twierdzisz, że GTX 650 TI BOOST byłby złym wyjściem? Z jakiego powodu? A co do drugiej odpowiedzi, to jaką masz kartę graficzną przy tych 60+ fps, jeżeli mógłbym wiedzieć.

 

@leven - chciałbym się zmieścić w kwocie 500 zł, bo za tyle można znaleźć używki GTX 660, więc 970 nie wchodzi w grę. Chcę wybrać pomiędzy tymi dwoma kartami, które na początku wymieniłem.

 

@sideband - czyli jaki zestaw byś proponował? Nie chcę już zbytnio wydawać na mojego peceta, więc myślę, że maksymalna kwota jaka wchodziłaby w grę to 500 zł + to, co uda mi się uzyskać ze sprzedaży i3, czyli, myślę, jakieś 350-400 zł. A co do i3, to dlaczego twierdzisz, że komfort grania jest tragiczny? Przez lagi czy może coś innego, bo szczerze to się nie znam.

 

@NoLife - na styk, a mógłbym prosić jaśniej? W sensie, czy mogę mieć jakieś problemy itp. W kwestii kupna karty nowej lub używanej kwestia jest otwarta, absolutne maksimum ceny to 500 zł. Preferowałbym karty używane, ale jeżeli w tej cenie udałoby się znaleźć odpowiednią nową kartę, to mógłbym się zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica 5-10%, różnicy nie zauważysz, ale jakby w cenie była różnica to te 30-40zł warto dołożyć.

 

Zakładam, że mówimy o 650Ti BOOST w wersji 2GB, a nie 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 660 będzie akurat do tego procesora, ale jak przyoszczędzisz i weźmiesz 650Ti BOOST to wiele nie stracisz na wydajności (to bardzo podobne karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

 

@Bloody - obecnie mam zabytkowego GTX 260. Twierdzisz, że GTX 650 TI BOOST byłby złym wyjściem? Z jakiego powodu? A co do drugiej odpowiedzi, to jaką masz kartę graficzną przy tych 60+ fps, jeżeli mógłbym wiedzieć.

 

 

Wtedy miałem HD 5770. Aktualnie posiadam GTX 650 Ti i to jest i tak za dużo do i3. Aktualnie zastanowiłbym się na twoim miejscu nad sprzedażą i3 i tej płyty i kupieniem i5 na 1150. Za i3 dostaniesz 250zł + 150zł za płytę to masz 900zł.

 

Według mnie lepiej zainwestować najpierw w dużo mocniejszy procesor. Np. i5 4460 + jakaś płytka. Wyjdzie cie lepiej jakbyś teraz miał kupować lepszą grafikę.

 

GTX 260 to dalej w miarę dobra grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup gtx 660 i ciesz się graniem,jak stwierdzisz,że i3 jest za słaby to wtedy wymień na i5 i po kłopocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 260 to przede wszystkim stara karta graficzna, nie optymalizują już pod nią sterowników ani nie obsługuje ona aktualnego API pod które się pisze gry (DX11). Kiedyś była fajna, dzisiaj to już niestety antyk.

 

Co do procesora to poprzednio miałem Pentium G3258 + GTX760. Raz mnie ograniczał procesor, innym razem karta. Pod i3 spokojnie można byłoby brać nawet kartę szybszą od GTX 660, tyle że się to po prostu nie opłaca (średni zysk wydajności nieadekwatny do wzrostu ceny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Kup gtx 660 i ciesz się graniem,jak stwierdzisz,że i3 jest za słaby to wtedy wymień na i5 i po kłopocie ;)

 

Autor nie chce więcej wydawać kasy. To co podałem jest najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kapuchę, kup GTX 970.

 

I3 poradzi sobie z każdą grą.

 

Przecież łatwiej wymienic CPU niż GPU.

 

Nowy Maxwel ma mnósteo nowych instrukcji... tego nie da się zastąpić żadnym procesorem.

 

 

Już pokazywałem, jak pięknie jest prowadzona GTX670 na I3 w Crysis3.

 

BTW... nawet I7 wymięka na trawce :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mefisto - a jak z osiągami? Czy jest duża różnica i czy będzie ona zauważalna na moim procesorze?

 

@Bloody - obecnie mam zabytkowego GTX 260. Twierdzisz, że GTX 650 TI BOOST byłby złym wyjściem? Z jakiego powodu? A co do drugiej odpowiedzi, to jaką masz kartę graficzną przy tych 60+ fps, jeżeli mógłbym wiedzieć.

 

@leven - chciałbym się zmieścić w kwocie 500 zł, bo za tyle można znaleźć używki GTX 660, więc 970 nie wchodzi w grę. Chcę wybrać pomiędzy tymi dwoma kartami, które na początku wymieniłem.

 

@sideband - czyli jaki zestaw byś proponował? Nie chcę już zbytnio wydawać na mojego peceta, więc myślę, że maksymalna kwota jaka wchodziłaby w grę to 500 zł + to, co uda mi się uzyskać ze sprzedaży i3, czyli, myślę, jakieś 350-400 zł. A co do i3, to dlaczego twierdzisz, że komfort grania jest tragiczny? Przez lagi czy może coś innego, bo szczerze to się nie znam.

 

@NoLife - na styk, a mógłbym prosić jaśniej? W sensie, czy mogę mieć jakieś problemy itp. W kwestii kupna karty nowej lub używanej kwestia jest otwarta, absolutne maksimum ceny to 500 zł. Preferowałbym karty używane, ale jeżeli w tej cenie udałoby się znaleźć odpowiednią nową kartę, to mógłbym się zastanowić.

 

do 500 zł kupisz r 7950 może nawet 7970, oba mocno wydajniejsze od gtx 660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

660 to maksimum rozsądku a i tak w grach z mocnym obciążeniem cpu, karta będzie miała zapas, wsadzać tam 7950/70 raczej nie ma większego sensu, a takze istnieje duże ryzyko trafienia koparki, ostatnio BTC leci na łeb i na szyję, stąd też wysyp na rynku kart, które kopały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj syn ma i3 4330 i hd7770 kazda gra dzala, jeszcze sprawdze crysis 3, chyba ze między twoja i3 a i3 4330 jest wielka roznica, chyba az taka niejest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, opłacane serwisy testujące sprzęty zeżarły wam mózg. Takie portale robią to samo, co producenci gier z ich wymaganiami...

 

Powiem Ci tak autorze:

Do i3 to kup MAXXXXXXX GeForce GT210, bo jakbyś chciał ciut mocniejszego GT240, to trzeba już zmieniać procesor na Core i7-5960X, inaczej pasjans będzie się ciął..

Bez kitu :E:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up twój sarkazm jest niepotrzebny, istnieje coś takiego jak ograniczanie karty przez procesor, powinno być jasnym, że GTX 980 z Pentiumem 4 uzyska znaaaaaaaaacznie mniej fps niż z i7 4790K@5 GHz, niezależnie od gry i miejsc testowych.

 

Tak się składa, że 650Ti BOOST/660 to gdzieś rozsądne optimum do tego i3. IMO można władować 660, nie powinno być większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...