Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krzychu82a

modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w doborze części do starego komputera w którym padła płyta główna.

Stary komputer (płyta A8V-VM Asusa, Athlon 3200, 2x1GB DDR1) dawał sobie radę ze wszystkim (internet, filmy w HD,dużo różnego rodzaju pracy biurowej, obróbka zdjęć itp.) tylko przy nowszych grach wymiękał - ale nawet Skyrima odpaliłem na tym zabytku :E

Od kilku lat kompletnie nie interesowałem się hardwarem i nie jestem na bieżąco - chciałbym jak najtaniej wymienić na lepszą płytę główną, ram i procesor; zastanawiam się też nad nad nową obudową (stara się rozsypuje) i zasilaczem (mam dosyć starego tracera 400W).

Docelowo chciałbym wydać max. 1 000PLN na wszystko (jak się uda za mniej to super, jak wyjdzie trochę więcej za jakąś naprawdę fajną konfigurację to też mogę przemyśleć).

Ze starego komputera zostanie monitor, myszka, klawiatura, głośniki, nagrywarka, dysk twardy (niedawno kupiony) i karta graficzna (Radeon 5570 1GB) - kartę może wymienię osobno za kilka miesięcy ale to nie jest pilne.

Co do wymogów komputera to oprócz powyższych fajnie by było jakby w miare przyzwoicie dało się na tym odpalić Diablo 3, Skyrima, Injustice i Street Fighter X Tekken (reszta moich gier chodziła dobrze na starym komputerze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/sBRwT9/

 

masz tutaj zestaw na dzien dzisiejszy w tym budżecie najlepszy dla ciebie. Mamy tutaj odblokowanego mocnego pentiuma + płytka z chłodzona sekcją 4 slotami na ram, dual biosem front usb 3.0 bogaty panel tylni.( przy odpowiednim biosie podkrecisz sobie proca na boxowym chłodzeniu do 3,8 ghz lub jesli tobie wystarczy to i na stockowym tez bedzei super działał wzgledem twojego starego to bedzie przepaść.) 4 gb ramu na wstępie od goodrama , zasilacz od thermaltake 530 to jesli byś wymieniał kiedyś karte graficzną także się na pewno przyda + obudowa zalmana z3 z 3 wentylami w zestawie

 

JEst to zestaw także przygotowany na ewentualna rozbudowę jesli chciałbyś kiedys zmienić procesor gdyby brakło mocy na i5 . Ale jak na twoeje wymagania to pewnie ten pentium spokojnie sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...