Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arczins

Lenovo Y550 - klucz CD na spodzie lapa, a system Windows pobrany z neta.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio, chcąc zrobić porządek z moim Lenovo, wpadłem na pomysł ściągnięcia czyściutkiego systemu Windows w formacie ISO. Jednakże, nic nie mogłem znaleźć, a jedyne formy pobrania które znalazłem na necie, miały jakieś "murzyńskie" rozwiązania, a że ja w tym temacie również ów murzynem jestem - no systemu ni ma. Interesuje mnie Windows 7 Home Premium 32bit w wersji PL.

 

I teraz pytanka:

czy w ogóle idzie znaleźć, a właściwie pobrać takiego Windowsa?

 

czy nawet jeśli to pobiorę, czy klucz CD będzie się ładnie zgadzał?

(na naklejce napisane jest, że to Windows 7 Home Premium 32 bit, ale i też "Lenovo". W czymś to może przeszkadzać?)

 

Dodam też, że dysponuję nośnikiem z wersją 64bitową, ale to pewnie raczej nie wypali.

 

Czekam na odpowiedź, chętnie się dowiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na etykiecie masz podany klucz i wer systemu operacyjnego w twoim przypadku HP 32 bit ściągasz wer 32 i instalujesz bez żadnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też skorzystać z licencji zapisanej w biosie, i zamiast się bawić z kluczem z nalepki przywrócić licencję oem taką jaka była fabrycznie: Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, rozumiem (tak mi się wydaje :E). A teraz skąd dopaść dobrą, niezmodyfikowaną czyściutką wersję Windy w ISO, co by ją wypalić na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iso mimo rzekomej wersji i tak posiadają obrazy do wszystkich edycji, tyle tylko że nie są do użycia na "dzieńdobry".

 

Najlepiej pobierz świeżą wersję z winclub: obrazy są aktualizowane dzięki czemu nie będziesz się mordować z zaległymi update'ami sprzed 3 lat. Nie są w żaden sposób zaśmiecane. Sam bym sobie integrował update'y do obrazów instalacyjnych, ale skoro już ktoś to zrobił dobrze, to czemu z tego nie korzystać? :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, mam. Czy wystąpią problemy z aktywacją, gdy ściągnę SP1, zamiast zwyczajnego, pierwszego 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

Może najpierw zrób nośniki do odzyskiwania systemu na DVD,jakby coś nie wyszło zawsze wrócisz do fabrycznego Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owe mam już zrobione. To za ich pomocą wracałem sobie system do "pierwotnego" stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

Jak masz 4 GB RAM to zainstaluj systemx64 licencja pozwala instalować x64 na kluczu x32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, w tym Lenovo siedzi 4GB. Hm, czyli będę mógł użyć mojej własnej płyty z Windą HP x64*, za pomocą której instalowałem OS'a na pececie?

Wpisanie klucza spod spodu puści instalację dalej?

 

*dodam, że to OEM

(sorry, że tak suszę banię, ale wolę się dowiedzieć na zapas :E)

 

---------

update 26.10.2014

 

Dzięki wszystkim za pomoc. Siódemka z wincluba wypalona na płytę, zainstalowała się śpiewająco. Instalacja kluczem i aktywacja według wskazówek MitycznegoJeża (:E) przebiegły pomyślnie.

 

Temat zostawiam(y?) dla potomnych - jakby kto szukał w szukajce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...