Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nonus

[Zamknięty]Pomoc w podkręceniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Ponieważ jest to mój pierwszy post to się troszkę rozpiszę nad moją prośbą.

Jestem totalnym ZEREM w te klocki. Już od roku próbuje zabrać się za podkręcenie procesora, czytałem pełno tematów i teoria mnie rozkłada. Niby wiem o co chodzi ale jestem świadom, że zrobię coś nie tak i zaraz będzie trzeba się wypłacić na nowy sprzęt. Poniżej wstawię specyfikację sprzętu, tak tak wiem pewnie połowa już do wymiany ale pragnę zauważyć, że w podsumowaniu systemu tylko procesor ma 7,4 / 7,9 :D. Przyznam że było gorzej, w lipcu padły mi karty graficzne (GTX 460 SLI), parę dni temu HDD siadł (dziwny odgłos, reset i siedzę w biosie...).

Ok teraz do sedna. Czy jest ktoś na tyle OP na tyle SUPER żeby fajnie rozpisać mi krok po kroku, jak i bezpiecznie podkręcić moje maleństwo do takiego stopnia by nadal czuć się bezpiecznie, a i tak wyciągnąć dodatkową moc.

 

CPU - i5-760 @ 2.80GHz + Scythe Ninja3

GPU - Gigabyte GeForce GTX 770 OC 4096MB GDDR5 (Windforce)

MB - ASRock P55 Extreme4

RAM - 12GB Kingstone (nie pamiętam dokładnie)

SSD - Samsung SSD 840 EVO

HDD - ST1000DM003-1CH162 (Seagate 1TB)

PSU - HX650W

 

PS. Jestem skłonny się odwdzięczyć ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalnym ZEREM w te klocki. Już od roku próbuje zabrać się za podkręcenie procesora, czytałem pełno tematów i teoria mnie rozkłada.

PS. Jestem skłonny się odwdzięczyć ;P

No niestety, jeżeli masz takie a nie inne warunki intelektualne to nie jest Ci dane podkręcić procesora. OC w granicach 600 MHz to przy tym procesorze jeden parametr - magistrala. Jeśli od roku tego nie potrafiłeś zrobić to nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Nikt nie zna innego sposobu niż zastosowanie się do poradników ogólnie dostępnych w internecie.

 

P.S.: A w jaki sposób mógłbyś się odwdzięczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ..jeszcze jeden sposób, samemu próbować i się nie bać bo nic złego się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ciastolina35 Najcichsze, to BQ i Sickleflow. Chyba dobrze zrozumiałem... ustawiasz max rpm wentylatorom obudowy, żeby wentylatory od np. CPU nie wchodziły na większy rpm przy uruchomionej przeglądarce Opera ? Dla czego lepiej kontrolować wentylatory z poziomu np. FanControl zamiast z dołączonego mechanicznego kontrolera obrotów ? Dla tego, że FanControl dynamicznie reguluje poprzez krzywe rpm obrotami wentylatorów z każdego gniazda FAN na płycie głównej. A kontroler mechaniczny działa zawsze z takim samym rpm w zależności od przełącznika rpm. Albo wolno, albo średnio, szybko, itd. Nie ma płynnej regulacji zależnej od temperatury danego czujnika. To bardzo wygodne i darmowe rozwiązanie. Dla przykładu ustawienia FC w moim blaszaku: Teraz oglądam film i piszę na forum. Wentylatory stoją, bo nie ma prawie żadnego obciążenia i można spokojnie spać za to pod obciążeniem zaczyna się taniec, ale nie na maxa, tylko zależny od temperatury grafiki i procesora. Ale jak kto woli, może być kontroler z obudowy.   Nie ma sensu montowania wentylatorów do obudowy powyżej 1k rpm, bo tylko uszy będą boleć. Zrób sobie testy z użyciem monitoringu temperatur CPU i GPU, gdy masz wyłączone wentylatory obudowy, gdy są ustawione na średnie rpm i gdy są ustawione na max rpm. To wszystko wyjaśni  
    • Witam, wrzucilem jak to wyglada, przyszedl mi nowy zasilacz - ten sam problem choc napiecia nieco wzrosly..     zrobilem to, nadal nie moge uzywac rzeczy z podswietleniem
    • Ja ostatnio wrzuciłem 5xfluctusy do swojej budy. Przy niskim obciążeniu są przyjemnie niesłyszalne, ale na maks obciążenia już trochę dają. No i mają fan stop, piękna rzecz  
    • https://store.steampowered.com/news/app/292030/view/5848561962978383311 No to teraz fani będą już w stanie zrobić prawdziwe cuda z tą grą
    • Dostrzegam pewne podobieństwo
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...