Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

watero

[Windows 7] Problem z odszyfrowaniem USB zabezpieczonym przez BitLocker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakiś czas temu zabezpieczyłem bazy danych na dysku USB poprzez BitLocker. Gdy potrzebowałem, wkłądałem pendrive, wprowadzałem hasło i mam dostęp do plików. Po formacie próbowałem zrobić to samo, ale po wpisaniu hasła pojawiają się jedynie 2 pliki "BitLockerToGo" oraz "Read me". Gdy wchodzę w 1 plik wyskakuje mi komunikat, że ten dysk nie może być odblokowany poprzez BitLocker to go i aby cokolwiek zrobić mam dokończyć szyfrowanie, ale wpisująć w cmd manage-bde -status d: wyświetla się informacja, że dysk jest w 100% zaszyfrowany. Gdy próbuję go odszyfrować w PA - System i Zabezpieczenia - Szyfrowanie dysków funkcją BitLocker, klikam "Wyłącz funkcję BitLocker" i... Dostaję komunikat, że system nie może odnaleźć określonej ścieżki. Dodatkowo używając komend próbuję odszyfrować dysk, ale w odpowiedzi dostaję to samo, że system nie może znaleźć ścieżki, błąd 0x80070003.

 

Macie na to jakiś pomysł? Siedzę 13-stągodzinę googlując, instalując fixy i robiąc praktycznie co się da, ale nic z tego. Dodam, że posiadam plik BitLocker recovery key.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję i oto rezultat...

 

86687533726736198770_thumb.jpg

 

Kliknij by otworzyć, nie wiem czemu pokazuje jakiś szlafrok na miniaturce...

 

EDIT:

 

Spróbowałem metodą force, ale gdy wpisuję chkdsk to wyskakuje komunikat, że nie jest dostępne dla RAW. Na drugim pendrive mam dokładnie taką samą kopię tego pierwszego, łącznie z rozmiarem i śmieciami które zajmują 0 bajtów. Co dalej?

 

Screen: 59771407192386377174_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem kopię zapasową na inny nośnik, ale to dokładnie to samo "BitLockerToGO.exe" i 100 innych plików. Kopiuj/wklej zawartości którą odblokowuje hasłem. Dalej gdy nawet w kopii klikam BitLockerToGo.exe nie mogę otworzyć. Wyskakuje ten sam komunikat, że nie można otworzyć i muszę dokończyć proces szyfrowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dostać do danych poprzez program DiskInternal EFS Recovery. Niestety, plików nie mogę zapisać ponieważ nie mam wykupionej wersji, a kosztuje 149 dolarów... Może jakaś podobnie działająca alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...